TBA120 (A220D)

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2019, 19:10

Hrajkam sa tu trochu s prijimanim VKV cez tuner vytiahnuty zo starej TV. Podarilo sa mi ziskat MF kmitocet 10,7 MHz a potial mi vsetko funguje (overene cez SDR). Posledna cast by mal byt MF zosilnovac a demodulator, ktory mi z toho kmitoctu 10,7 MHz spravi nf signal pre sluchatka (laicky povedane). Mam to zapojene podla tohto datasheetu (strana 4) a vysledkom je nic, sluchatka su hluche. Pre istotu prikladam screenshot toho zapojenia:
tba120.JPG
Jedine co mi nie je jasne, je fazovaci LC obvod na pinoch 7 a 9. V kazdom datasheete co som nasiel, ak sa vobec unuvali napisat nieco o tom obvode, je len pocet zavitov L, pricom priemer drotu, priemer a material jadra, to vsetko si mam asi vycucat z prstu. Proste som googlil ako blazon, ale nic som sa nedozvedel. A o A220D jak by dal. Ja nie som taky skuseny, aby som vedel, na co je tam ten LC obvod vobec dobry a automaticky vedel jeho parametre, takze to asi robim zle. Dal som tam LC obvod taky, aby mal rezonancny kmitocet na 10,7 MHz, no asi to tak nema byt.
Dalsie zmeny v obvode su - nahradenie 5K potenciometra 2k2 rezistorom (volume control mi netreba), vstupny rezistor 680 Ω som vynechal (predchadzajuca cast je zapojena cez 2n2 kondik a potom ide keramicky filter 10,7 a odtial priamo do pinu 14 TBA120/A220D) a 120 Ω rezistor na napajani som tiez vynechal, kedze na napajanie pouzivam 12 V a nie 15 V, ako maju v datasheete.
Tak co s tym, je asi chyba v tom LC obvode, ci?
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa amater63 » 10 Jan 2019, 21:02

?
Prílohy
tba120.JPG
tba120.JPG (41.19 KiB) 4647 zobrazení
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2019, 21:13

To, co si zakruzkoval, je keramicky filter, ja tam mam filter na 10,7 MHz a mam pomocou SDR overene, ze funguje.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa amater63 » 10 Jan 2019, 21:17

Jo ale,. MF -Tv je 6,5 ..5,5 MHz ,ano filtr.Vyzkoušej.( potom to pojede.)
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2019, 21:30

Viem, ale ja sa nesnazim prijimat zvukovy doprovod k TV. Vsak uz sa analogovo ani nevysiela.
Uz mi to hra, ale hrozne potichu. A to len, ked prepojim vyvody 4 a 5 (v inom datasheete som nasiel, ze ak sa nevyzaduje volume control, maju byt spojene).
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa amater63 » 10 Jan 2019, 21:46

V jakém pásmu-frekvenci.Píšeš o TV :pain: ( tuner je to jaký? ) Tuner TV- MF jak jsem psal ,
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 10 Jan 2019, 21:57

Tuner je Sony BT-AC401 - analogovy. Pouzivam ho na prijem VKV CCIR stanic - toto pasmo je pokryte pasmom VHF I. Na jeho vystupe je asymetricka televizna MF 39 MHz. Tuto MF pomocou NE612 prevediem na MF 10,7 MHz. A odtial to ide cez ten keramicky filter do TBA120.
Proste sa bavkam s tym tunerom, zaujima ma, ci sa da este nejako vyuzit, ked analogove vysielanie TV uz zakapalo.
Mimochodom, na vystup som dal maly zosilovac s jednym tranzistorom, uz to ide hlasnejsie (ale stale velmi potichu) a pocut, ze vacsina stanic je skreslenych.
Prílohy
Preamp.jpg
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

dufi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Dec 2014, 22:52
Bydlisko: Bahon

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa dufi » 10 Jan 2019, 21:59

Ten IO A 220D nemozes zatazit napriamo sluchatkami.Nizka impedancia sluchatok ti neumerne zatazuje vystup a preto ti to hra potichu.Musis pouzit nejaky nf zosilovac.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa amater63 » 10 Jan 2019, 22:06

Dobře chápu.TV tunery jsou konstuované pro MF 5,5 -6,5 MHz .To přeci jak píšu od začátku -nemůže být propojeno s- Mezulí (MF )10.7MHz.Poto to je jak to máš.Prostě vyměn filtr a uvidíš.Nebo už se slalo? Jedeš si svoje. ---------( MF máš TBA120 ),poropoj jenom tohle.
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 11 Jan 2019, 07:15

Pokiaľ ti to hrá ale potichu a skreslene, potom máš s najväčšou pravdepodobnosťou rozladený práve ten fázovací obvod.
Princíp je jednoduchý, v A220D sa skrýva takzvaná analógová násobička/zmiešavač, niečo ako NE612 v novšom. Do jedného vstupu ti vchádza FM signál, do druhého vstupu vchádza ten istý signál ale fázovo posunutý kvôli frekvenčne závislej reaktancii LC obvodu.
V stave rezonancie máš medzi napätím a prúdom na LC obvode nulový fázový posuv, keď ideš smerom vyššie alebo nižšie kmitočtovo, fáza prúdu ti buď predbieha alebo zaostáva za napätím. Takto fázovo posunutý signál keď vynásobíš s pôvodným neposunutým ti prevedie FM na amplitúdovú obálku. V literatúre to nájdeš pod pojmom "S-krivka demodulátora".
Ak sa nebojíš matematiky, tu to uvidíš.
Vstupné napätie u1(t)= U0*cos(omega(t)*t), kde omega(t) je časovo závislá frekvencia FM modulácie
napätie za fázovacím členom je u2(t) = U2*cos(omega(t)*t +fi(omega)), kde fi(omega) je fázový posuv fázovacieho členu závislý od aktuálnej frekvencie v čase t.
Potom na výstupe násobičky dostaneš u1(t)*u2(t) = 1/2*U1*U2*[cos (2*omega(t)*t+fi(omega))+cos(fi(omega))]; Ako vidíš, prvý člen v hranatých zátvorkách pulzuje s frekvenciou 2*omega, a teda jeho stredná hodnota je nulová. Druhý člen je naopak závislý len od frekvenčne závislého fázového posuvu a nezávisí od rýchlo sa meniacej medzifrekvencie omega(t). Tento člen má teda nenulovú strednú hodnotu a objaví sa ako pomaly sa meniace DC až NF napätie na výstupe demodulátora.

Tu aj vidieť vysvetlenie pre to skreslenie: výstup takéhoto demodulátora je funkciou kosínus frekvenčne závislého fázového posuvu. V praktických prípadoch sa LC obvod navrhuje tak, aby mal činiteľ kvality dostatočne malý na to, aby sa kosínus dal aproximovať lineárnym priebehom ale dostatočne veľký na to, aby strmosť zmeny fázy od frekvencie určujúca zisk demodulátora nám dávala na výstupe dostatočne veľké NF napätie.
V prípade, že ale činiteľ kvality je príliš veľký, prevod medzi frekvenciou frekvenčne modulovaného napätia a NF výstupom už nie je lineárne priamo úmerný ale začína sa podobať na sínusovku, čo spôsobuje skreslenie zvuku. Toto sa prejaví aj v prípade obvodu s primeraným Q ale odladeným od medzifrekvencie.
Ak ti môžem poradiť, predlaď si LC obvod na 10.7MHz mimo obvodu, potom po zaspájkovaní ho doladíš, keďže A220D ti pridá pár desiatok pF parazitnej kapacity.

Celkové zladenie sa robí pomocou vyššie spomínanej S-krivky. Na vstup medzifrekvencie privedieš pílovito rozmietaný medzifrekvenčný kmitočet a výstup detektora zavesíš na osciloskop. Pri správnom naladení uvidíš krivku podobnú ležatému písmenu S. Jej stred by mal byť presne na 10.7MHz a údolie a vrchol by mali byť ďalej od seba než je priepustné pásmo filtra (povedzme 10.5-10.9MHz, čo by mal byť približne dvojnásobok priepustného pásma keramických filtrov).
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 11 Jan 2019, 17:52

dufi - uz som tam dal ten jednoduchy zosik s jednym tranzistorom, ale pomohlo to iba malo (schema je vyssie).
amater63 - nemyslim, ze zmena mf kmitoctu by priniesla ziadany vysledok. Na nete som nasiel par clankov od ludi co tiez experimentovali s tv tunerom a tiez mali mf kmitocet 10,7 MHz. Nasiel som dokonca diplomku z FEL ZU, tiez s mf kmitoctom 10,7 MHz. On tam ma ale este viac ladiacich cievok - dve na vstupe SA612 a jednu este pred keramickym filtrom. Nedocital som sa, naco su tam dobre, ved mne to ide aj bez nich (ked odoberam mf kmitocet cez SDR tak v PC na 10,7 MHz mam krasne VKV stanice - ladenim tv tuneru si ladim stanice - a vlavo aj vpravo nic, keramicky filter odfiltroval).
Konieckoncov, keby som chcel mf kmitocet zmenit, musel by som pouzit iny krystal - pre 5,5 MHz by to bol krystal 42,8 MHz a taky snad ani neexistuje.
Ivan_Ryger - dakujem za siahodlhe vysvetlenie. Z fyziky som maturoval, odvtedy som s nou nemal tu cest, skoda, ze nas neucili taketo prakticky pouzitelne veci (ako funguje radio). Rozmietac ani osciloskop nemam. Pracujem teda s tym co mam - multimeter, LC oscilator a SDR prijimac, ktory je neocenitelnou pomockou pri merani rezonancneho kmitoctu toho LC obvodu, ale aj "debugovani" vystupu jednotlivych stupnov obvodu, s ktorym experimentujem - vystup 38 MHz priamo z TV tunera, vystup 10,7 MHz z NE612 za keramickym filtrom.
Vdaka za uistenie, ze ten fazovaci obvod ma naozaj rezonovat na 10,7 MHz. Podla vypoctov by to priblizne malo byt s 100p kondikom a 2,2 uH cievkou. Pomocou vyssie spominaneho LC obvodu som zistil, ze je to priblizne tak. Ale zial, stale mi to hra ticho. Tak som dal kondik prec a nahradil otocnym kondikom (tusim 20-200 pF). Naladil som ho na maximalnu hlasitost a minimalne skreslenie. Mam pocit, ze to hra o malinko hlasnejsie, ale stale potichu. Ale dobra sprava - ziadne skreslenie. Cievka je klasicka zelena axialna, vytiahnuta z nejakeho stareho TV. Radsej by som sa vyhol navijaniu vlastnej. Mam teda dalsie otazky:
- vo fazovacom obvode zalezi okrem indukcnosti cievky aj na prevedeni - materiale jadra a tak? Asi hej, kedze tam ide o Q? Ak by som mal navijat vlastnu cievku, tak na ake jadro? (mam vyletovane stare ladiace cievky s krytmi z TV Tesla atd.)
- v scheme vyssie je paralelne k fazovaciemu obvodu aj rezistor 1k. Ked ho mam pripojeny, hra to este o polovicu tichsie. Naco je vobec dobry?
- v tej diplomke co som spominal, je sice demodulator MAA661, ale zvysnymi castami som sa aj ja inspiroval, ale s tym ze ja som tam nedal tie cievky. Nebudu mi tam chybat? Btw. este jeden rozdiel - moj TV tuner ma len jeden MF vystup (v scheme su dva - balanced)
diplomka.JPG
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

kamilko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 21 Okt 2017, 14:07
Bydlisko: kosice

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa kamilko » 11 Jan 2019, 18:50

Ke1/98 si pozeral?

Okrem toho nejdes na to komplikovane m?
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa amater63 » 11 Jan 2019, 22:42

Proč to nepropojiš jak jsem označil s tím filtrem co jsem psal.Tuner TV -out- IF -( poslední pin ?) ,pořád mi uniká myšlenka proč tam je SA612.( obraz- nemáš :( )
Prílohy
diplomka.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 11 Jan 2019, 23:51

amater63: to SA612 (u mna NE612) je tam preto, aby MF z TV tunera (medzi 32 a 40 MHz) skonvertoval na MF 10,7 MHz. Lokalny oscilator s krystalom pre NE612 kmita na 48 MHz. No a 48 MHz - 37,3 MHz = 10,7 MHz. Toto mi funguje dobre.
KE01/98 som necital, ale dik za nasmerovanie, je to tam celkom zaujimave. Hlavne som tam nasiel schemu prijimaca, z ktorej som si zobral MF zosik s A220D a ten som postavil na zvlast breadboarde.
a220d.JPG
A220D hralo uz hlasnejsie, ale hodne sumelo a nedarilo sa mi naladit stanice bez sumu a skreslenia. Potom som A220D vymenil za TBA120U, odpojil vyvod 4 od zeme a spojil ho s vyvodom 5 (bez toho to nehralo vobec). Do fazovacieho obvodu som pouzil po niekolkych pokusoch tieto suciastky:
L = 2,08 uH, Q = 9,97 (zelena axialna cievka) - merane pri 100 kHz
C = 74,7 pF (otocny kondik)
Hra to uz celkom obstojne, a hlavne bez sumu a skreslenia. Zda sa, ze som konecne trafil nejake rozumne parametre. Iba sa mi zda, ze vo vystupnom audiu chybaju nizsie kmitocty, je to take trochu "vyskove". Chcel by som to potom postavit aj na PCB, tam ale budem potrebovat ladiacu cievku, aby som to dobre doladil, tak s tym budem experimentovat zajtra :)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 12 Jan 2019, 04:45

Ten činiteľ kvality nie je bohvie čo pre takúto cievku.
Aby si dosiahol slušné Q na 10.7MHz, cievka by mala byť buď bez krytu alebo s krytom, ktorý je oveľa väčší, než samotná cievka, aby netvoril závit nakrátko. Dobré kryty na toto boli v starých ČBTV typu Limba, Sitno, Salermo v obvodoch MF detektora s MAA661.
Cievka by mala byť vinutá buď vf lankom (takým ako sú vinuté čínske AM tranzistorové prijímače). To má totiž vzhľadom k prierezu vodiča veľkú plochu vodiča, jednotlivé vlásky lanka sú od seba izolované, a preto povrchový odpor na vysokých frekvenciách, ktorý znižuje Q je výrazne nižší než pri plnom vodiči rovnakého prierezu.
Ak nezoženieš takéto VF lanko, treba cievku demodulátora navinúť aspoň hrubým vodičom, povedzme fí 0.4-0.5CuL.
Ak ti chýbajú basy v prijímanom signále, tak to naznačuje, že za výstupným väzobným kondenzátorom to máš zaťažené veľmi nízkou impedanciou. Máš tam NF zosilňovač?
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 12 Jan 2019, 08:40

Na vystupe mam ten jednotranzistorovy zosilovac (schema vyssie), a za tym dalsi nf zosilovac v podobe reprakov k PC (pripajaju sa jackom).
Ake Q by bolo pre tu cievku najlepsie?
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 12 Jan 2019, 17:10

Tak som prisiel na to, ze tu "vyskovost" vystupu robil predzosilovac. Skusil som par inych obvodov a zakotvil som u tohto (na stranke je uvedeny ako prvy). Fazovaci obvod som poriesil tiez, dal som tam cievku s Q=40.
Cas nakreslit schemu v kicade a navrhnut PCB, potom to dam aj sem :)
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 12 Jan 2019, 17:47

Z hlavy ti nepoviem, aké má byť Q tejto cievky, dá sa to odvodiť z frekvenčne závislej impedancie rezonančného obvodu. Ak bude treba, môžeme to odvodiť, no chvíľu to potrvá.
Informáciu o Q tohoto obvodu by sa malo dať nájsť zrejme v KE 1/98 alebo niektorej z technických správ Tesla. Tá hodnota 40 môže byť blízko, no číslo si z hlavy len-tak nebudem pamätať.
I.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 12 Jan 2019, 22:01

OK. Uz mi to hra dobre, myslim, ze dalsie zasahy nebudu nutne. Tu som nakreslil celkovu schemu, ak by niekoho zaujimala. Cely kicad projekt s dlhsim popisom bude onedlho na mojom webe.
Prílohy
Schema.png
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: TBA120 (A220D)

Príspevok od používateľa Mek » 25 Jan 2019, 22:49

Schema, ktoru som sem dal, sa tyka tunera s analogovym ladenim. Potom som to skusil s tunerom s digitalnym ladenim cez I2C, a to sa mi zapacilo viac. Koho by zaujimali detaily, popisal som ich v clanku na mojom webe.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď