Schema bezstratoveho usmernovaca

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa Marek1975 » 04 Mar 2019, 23:07

Ak som v blbej sekcii, tak pardon, ale myslim si, ze je to vhodny prispevok aj pre zaciatocnikov :)
Zdravim, chcel by som poprosit, ci nemate nejake jednoduche zapojenie na nejaky jednoduchy bezstratovy usmernovac - nieco z minimalnym ubytkom medzi U AC in a U DC out, bude to k malemu voltmetru / napetovej sonde z meranim na 4 miestnom LED zobrazovaci, cele to bude napajane z LiPo clanku zo step Up menicom na Vin 3.7V a Vout 5V, to koli "prenositelnosti" aby sa to dalo "hodit do vrecka" ma nejake outdoor merania okolo auta, Max Uin do 100V. Nieco som na nete sice nasiel, ale su to len blokove zapojenia bez blizsieho info. Dakujem za nasmerovanie a nejaku tu "minimalisticku" schemu
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa milansprlak » 05 Mar 2019, 05:12

Pouzi diodovy usmerňovaci mostik. Hodnota napatia na vstupe do mostika sa rovna hodnote na vystupe.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa Milos66 » 05 Mar 2019, 06:07

Srandista
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa Marek1975 » 05 Mar 2019, 06:09

Kto?
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa Milos66 » 05 Mar 2019, 06:52

On.
Ak som dobre pochopil tovju otazku. Jedna sa ti o minimalne ubytky napati.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa jenda23 » 05 Mar 2019, 07:04

Použij aktivní "bezdiodový" usměrňovač se dvěma OZ.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Schema bezstratoveho usmernovaca

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Mar 2019, 08:14

bude to k malemu voltmetru / napetovej sonde z meranim na 4 miestnom LED zobrazovaci, cele to bude napajane z LiPo clanku zo step Up menicom na Vin 3.7V a Vout 5V, to koli "prenositelnosti" aby sa to dalo "hodit do vrecka" ma nejake outdoor merania okolo auta, Max Uin do 100V.
Velmi si cenim ze si napisal k comu to bude, ale nebolo by jednoduchsie si kupit (z LIDL, TESCO, KAUFLAD a pod) multimeter za 10eur? Ten meria napatie, prud, odpor a aj kontakty sa daju prepipat.

Ak ti ide o to ze to chces poskladat sam tak to chapem a ospravedlnujem sa.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok