Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • 12V nap├íjanie cez LAN kabel - 15m

12V napájanie cez LAN kabel - 15m

Si za─Źinaj├║ci elektronik? Tak t├íto rubrika je ur─Źen├í pr├íve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

12V napájanie cez LAN kabel - 15m

Odosla┼ąod danielyk » 23 Apr 2019, 11:13

Ahojte,
pl├ínujem napoji┼ą jeden mera─Ź r├Żchlosti na vzdialenos┼ą 15m, ke─Ć┼że na prenos d├ít z tohto mera─Źa do displeja chcem pou┼żi┼ą d├ítov├Ż k├íbel, zauj├şmalo by ma ─Źi by som mohol tento mera─Ź rovno aj nap├íja┼ą.
UTP k├íbel, Cat5, lanko, tienen├Ż, prierez vodi─Źa 0,5mm
napaj├íc├ş adapt├ęr - 12V a 2,08A
meracie zariadenie/radar: pod─ża toho ─Źo som sa do─Ź├ştal, by to malo ma┼ą ve─żmi n├şzku spotrebu <1W
pri plnom za┼ąa┼żen├ş 0,54A a m├┤┼że by┼ą nap├íjan├ę od 6-16 VDC.
m├ím 8 ┼ż├şl:
3 - 12v
3 - ground
1 - dáta
1 - pl├ínujem e┼íte na in├ę d├íta ale nieje to podmienka.
ot├ízne je ─Źi to utiahne, a ak aj ├íno m├┤┼że to ma┼ą nepriazniv├Ż vplyv na zariadenie?
Vdaka.
danielyk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 23
Zalo┼żen├Ż: 28.03.2016

Re: 12V napájanie cez LAN kabel - 15m

Odosla┼ąod marioo » 23 Apr 2019, 11:20

UTP utiahne :) Be┼żne sa nap├íjaj├║ zariadenia cez POE ... na nap├íjanie sa pou┼ż├şvaj├║ 4 a 5 ka na + 7 a 8 ─Źka na -

bude tam pokles nap├Ątia na t├║ d─║┼żku ale je to v tolerancii nap├íjania ... ot├ízkou je ─Źi bude dostato─Źne "siln├í" d├ítov├í linka z toho radaru...
Pr├şlohy
poe.jpg
poe2.png
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 715
Vek: 46.2
Zalo┼żen├Ż: 15.07.2012

Odosla┼ąod pocitujlasku » 23 Apr 2019, 11:20

pozri si pasive PoE, tam tiez ide napatie 12-24V a prud aj vyse 1A. Ja by som pouzil zily, ako pri pasive PoE, ale s tym, ze na konci by som dal stabilizator 12V a mozes to napajat obycajnymi injektormi, ktore sa pouzivaju napr. pri nanostation, mikrotik a dalsich ethernet zariadeniach.
Intel, Nvidia, Ubuntu, Firefox, Asus, Nissan, Jelinek 52%, Metal
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jedn├şm z nejv─Ťt┼í├şch projev┼» ned┼»v─Ťry v Boha je hromosvod na kostele.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4551
Vek: 36.51
Zalo┼żen├Ż: 20.07.2007

Odosla┼ąod danielyk » 23 Apr 2019, 13:33

predstavoval som si to nejak takto:
Obrázok
m├┤┼że by┼ą neutral pova┼żovan├Ż ako ground, ─Źi som tam nakreslil capinu? lebo na tom modrom 8-pine (PX0410) sa vyu┼żij├║ 3 piny - voltage input, ground a data.
do rs232 p├┤jde len ground a data.
pom├┤┼że ked bud├║ sto─Źen├ę 3 k├íble dokopy ─Źi 2 sta─Źia?
a mysl├şm ┼że by na d├íta mohol sta─Źi┼ą jeden ked┼że to s├║ v podstate 4 ─Ź├şsla ktor├ę sa maj├║ zobrazi┼ą na displeji, ─Źi┼że tok minim├ílny.
danielyk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod marioo » 23 Apr 2019, 14:44

M├┤┼że to ├şs┼ą aj cez jeden p├ír ale kludne pou┼żi dva p├íry... a dr┼ż sa ┼ítandardu PoE ...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 23 Apr 2019, 18:01

1. T├í udan├í vzdialenos┼ą nie je ve─żk├í, tak┼że v├Żkonovo ti sta─Źia iba dva p├íry CAT 5e.
2. Pokia─ż nepou┼ż├şva┼í RJ 45, tak sa tu o pripojen├ş ┼ítandardom PoE pasiv, ─Źi aktiv ned├í moc hovori┼ą. D├┤le┼żit├ę je, aby si zachoval p├íry na nap├Ątie tie, ─Źo s├║ pre PoE ur─Źen├ę. Nie kv├┤li tomu, ┼że je to MODR├ü a HNED├ü, ale ide o skrtut ┼ż├şl po celej d─║┼żke k├íblu. Ka┼żd├Ż p├ír m├í in├Ż pomer skr├║tenia na jeho d─║┼żke.
3. Z vlastn├Żch sk├║senost├ş s doplnkami pre meteostanice a in├ę komponenty EZS komunikuj├║ce d├ítovou linkou, ti iba porad├şm, ┼że ak by si mal probl├ęm s komunik├íciou, tak pusti d├íta ORAN┼ŻOV├ŁM a doplnok 0V cez ORAN┼ŻOVOBIELY. Z tvojho n├íkresu to nie je 100% jasn├ę, ako chce┼í ┼ąaha┼ą d├íta.
4. Ak chce┼í posiela┼ą d├íta dvoch r├┤znych zariaden├ş jedn├Żm k├íblom, m├┤┼że┼í ma┼ą probl├ęm. Vi─Ć. AHD kamery po prevode Koax na LAN a sp├Ą┼ą.

Ak├Ż k├íbel predpisuje v├Żrobca zariadenia?
Nebolo by v├Żhodnej┼íie pou┼żi┼ą SYKFI k├íbel so zosilnen├Żmi ┼żilami pre nap├íjanie?
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 583
Vek: 59.79
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod pocitujlasku » 23 Apr 2019, 19:12

1) suhlas.
2) aj ked to nie je ethernet, tak by som sa drzal PoE z jedineho dovodu. nech to ma aspon jednotne a pripadne na napajanie vie pouzit klasicke injektory a nemusi nic upravovat.
podla mna komunikacia bude klasicky serial port a tam by som rx dal jednym parom (kruteny par) a tx druhym. seriova linka ma radsej rovny kabel, ako kruteny. len pozor, moze byt na tych datovych velky ubytok, ak pouzivaju logiku 3.3v
---------------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod marioo » 23 Apr 2019, 19:34

Preto som nap├şsal dr┼ż sa ┼ítandartu PoE.... v├Żhody : pou┼żitie ethernet k├íbla, PoE injektorov, a odsk├║┼ían├ę ─Źo rob├ş nap├íjanie a d├íta v k├íbli... aj ke─Ć 15 metrov nie je ni─Ź kritick├ę :)
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod oravan » 23 Apr 2019, 22:50

UTP k├íbel je ur─Źen├Ż na tak├ęto pou┼żitie a be┼żne sa pou┼ż├şva v telekomunik├íciach ale ak chce┼í zn├ş┼żi┼ą ubitok tak tak pou┼żi viac ┼żilov├Ż a zdvoj linku ako linku na nap├íjanie ak aj sign├íl teda potrebuje┼í 8┼żil├ík ,ktor├Ż je be┼żne dostupn├Ż ja m├ím sign├íl na 30m a bez probl├ęmov potom u┼ż len ┼ípecial k├íbel ale i cvakn├║┼ą treba
oravan
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2535
Vek: 54.43
Zalo┼żen├Ż: 13.09.2014

Odosla┼ąod danielyk » 23 Apr 2019, 22:56

─Ćakujem za odpovede
technikus110 - nad in├Żm k├íblom som neuva┼żoval lebo m├ím pr├íve 20m tohto cat5
zabudol som doda┼ą ┼że d├íta nep├┤jd├║ obojsmerne, ─Źi┼że len z mera─Źa a zobrazia sa na displeji (ten u┼ż neposiela ┼żiadne).
v├Żrobca tak├Żto k├íbel nepon├║ka lebo je to v podstate mix 2 k├íblov a ak to bude fungova┼ą pl├ínujem e┼íte jednu funkciu prida┼ą (remote control switch)
e┼íte "pocitujlasku" spom├şnal ┼że by bol asi vhodn├Ż stabiliz├ítor 12V? je to nutn├ę, resp. m├┤┼że ma┼ą tento koncept neblah├Ż vplyv na funk─Źnos┼ą zariadenia? nedostato─Źn├ę nap├Ątie, mo┼żno kol├şsav├ę a podobne?
danielyk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod marioo » 23 Apr 2019, 23:00

Netreba ni─Ź... p├şsal si, ┼że to ide od 6-16 V ... tak┼że ak tam d├í┼í adapt├ęr na 12 V ├║bytok bude mal├Ż na 15 metroch a v limite 6 V a viac...

A tak ako som na za─Źiatku nap├şsal m├┤┼że┼í pou┼żi┼ą dva a dva vodi─Źe na + a -

zapoj a vyskúšaj.. robota na 10 minút...
marioo
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod danielyk » 24 Apr 2019, 07:20

veru mus├şm si k tomu u┼ż sadn├║┼ą :confused:
a e┼íte jedna vec, ten mera─Ź dok├í┼że fungova┼ą aj bez nap├íjania, na bat├ęrii (7.4 VDC, 3.7 Ah, Li-Ion), ak by som pou┼żil tento k├íbel aj na nap├íjanie, je lep┼íie tam t├║ bat├ęriu necha┼ą ─Źi ju vybra┼ą, alebo sa jej t├Żm mo┼żno bude zni┼żova┼ą kapacita?
danielyk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod pocitujlasku » 24 Apr 2019, 07:30

ja som pisal o stabilizatore len preto, lebo som si nevsimol, ze to ide od 6-16V. Tie PoE su zvycajne max. 24V a je lepsie dat vyssie napatie a na konci usmernit. ale na to, aku ma to tvoje zariadenie spotrebu, tak to nemusis riesit a len tam daj 12v.
pocitujlasku
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod technikus110 » 24 Apr 2019, 09:08

Pas├şvne PoE injektory s├║ na 12/15/24/48/52V, len pozor na pr├║dov├║ za┼ąa┼żite─żnos┼ą.
Alebo klasick├ę redukcie a d├í┼í si zdroj ak├Ż potrebuje.

Ak├Ż a ─Źoho je to mera─Ź r├Żchlosti?
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod danielyk » 24 Apr 2019, 11:06

technikus110
stalker pro II - meranie r├Żchlosti objektov (lopti─Źka, aut├í..)
lebo ─Źo si pam├Ąt├ím tak notebook tie┼ż nebol r├íd ke─Ć mal v sebe baterku a bol aj napojen├Ż na adapt├ęr, som myslel ┼że by to mohol by┼ą obdobn├Ż pr├şpad.
danielyk
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod technikus110 » 25 Apr 2019, 06:22

Malo by to by┼ą v n├ívode na pou┼ż├şvanie nap├şsan├ę, ako sa to d├í prev├ídzkova┼ą.
S t├Żmto nem├ím sk├║senosti.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Pre za─Źiato─Źn├şkov

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 4 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist