1A rozdiel 3F asynch.motor

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa alluf » 29 Sep 2019, 15:07

Renovoval som starý cirkulár, vymenil som 3F motor (pôvodný asi 40 rocný bol K.O ) , po spustení mam ale pocit akoby nešiel do otáčok tak som skúsil zmerať klieštakom prúdy, jedna fáza ma odber ale o cca 1A viac čo mi príde dosť - motor bez zataže
namerané hodnoti L1 - 5,6A L2 - 4,5A L3 - 4,5A ,

Dom prípojka 3x35A . U fáz OK
Motor je 4kw zapojil som ho napriamo do D spúštany len pačkovím mech. spínačom.
konkretne sa jedna o tento motor https://vyboelectric.sk/obchod/elektrom ... 1al112m-4/


Zapojil som ho zle ? alebo je ten 1A rozdiel v pohode ? EL.spoje su v poriadku ( nanovo )

Za každú radu Ďakujem.
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: 1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa Atlan » 29 Sep 2019, 15:13

Zapoj to na 3f a nie 2f a nulak :D
0

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: 1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa alluf » 29 Sep 2019, 15:40

ved to mám zapojene na 3 fázy a PEN je len na kostru ....
0

Ilija
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 25 Máj 2019, 11:59
Bydlisko: Srbsko

Re: 1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa Ilija » 29 Sep 2019, 15:48

Aké je napetie tam?
Je veľký rozdiel medzi fázami?
Alebi si dobre nemeral...
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa Dolfi » 29 Sep 2019, 16:07

Asynchrónny motor naprázdno má veľké odbery jalovej energie, (cos fi je malé), takže prúd naprázdno nič moc nehovorí.

Ak tie motory majú rovnaké menovité otáčky a tento nemá výkon, tak môže byť vadný, napríklad, že má medzizávitový skrat. Amatérsky sa to moc nedá zistiť. No ten vyšší prúd na jednej fáze tomu môže nasvedčovať. Preto, ak máš niekde nablízku nejakého fakt odborníka/ firmu, daj motor skontrolovať. Motor s medzizávitovým skratom aj tak bude nepoužiteľný, resp. začne sa veľmi zohrievať (zhorí).

Ak sa chceš trochu pohrať, skús ho zapojiť do Y. Tam by sa vadná fáza mala ukázať skôr. Prípadne zmeraj "vyosenie" stredu Y voči nuláku, (mala by tam byť takmer nula). Prípadne môžeš ten uzol Y dať na nulák. Ten prúd vadnej fázy by mohol ešte vzrásť.

Ak máš čím, môžeš ešte zmerať izolačné odpory. Medzi fázami a fáza-kostra. No multimetrom toho moc nezmeriaš. Treba na to napríklad Megmet.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

alluf
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 04 Mar 2012, 15:52

Re: 1A rozdiel 3F asynch.motor

Príspevok od používateľa alluf » 29 Sep 2019, 16:31

Doma disponujem len multimetrom a pod. , teda izol.stavy nezmeriam, pod zatazou som ho ešte ale nemal .. Fázy maju 412V - 413V rovnako . Motor je uplne nový braní priamo u vyrobcu stal asi 2 mesiace

Ďakujem za doterajšie odpovede. Prekontrolujem ešte raz spoje a uvidím ak nič tak pôjdem rovno za vyrobcom. Ved. je to v záruke
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok