PC zdroj bez ventilatora a vymena optoclenu.

Si začinajúci elektronik? Tak táto rubrika je určená práve tebe.

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

PC zdroj bez ventilatora a vymena optoclenu.

Príspevok od používateľa zabijak » 22 Okt 2009, 17:54

mam dve otazky:
1. cisto teoreticky :lol: kebyze dam velke chladice do PC zdroja tak by som nemusel pouzivat ventilator?alebo je to blbost?nebudem hopouzivat na napajanie PC..iba tak na doma..

2.mam doma maly impulzny zdroj(nie PC) vystup ma 5V/2A ked vyhodim jeden odpor tak sa da regulovat az do 11V ale tu je problem ze filtracne kondenzatory su na 10V tak ma napadlo ci sa da spravit tak ze zapojim dva do serie.viem ze klesne kapacita na polovicu len ma zaujima ci je to realne :lol: ved na primarnej strane PC zdrojov sa tak pouziva..a este tu bol vadny optoclen TIL111 taky som nemal tak som dal nas WK164..taky s modrou bodkou.zdroj nabehol a ide dobre uz par hodin.moze byt ?diki.
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 22 Okt 2009, 18:07

1.ten fa je tam a chladeie aj suciastok ktore su v om resp odvadza teplo zo zdroja
2. ja le k tomu ze mas tam 10V kondi a co ta tam dat vyssim napatim napr 16V ale ta ista kapacita

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 23 Okt 2009, 07:28

1., Zalezi od toho, kolko bude zdroj v prevadzke, pri akej zatazi a umiestneni chladicov-ci ich len namontujes dovnutra zdroja, alebo ich umiestnis externe...

2., Samozrejme, ze to tak moze byt. Pri seriovom zapojeni sa zmensi kapacita a napatie sa rozdeli medzi kondenzatory a pri paralelnom zapojeni sa zvacsi kapacita pri rovnakom napati...
0
Obrázok

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 23 Okt 2009, 07:53

zabijak:
Ještě k té druhé poznámce - to seriové spojení elytů na primáru zdroje je zvoleno z jiných důvodů, jednak je to výhodné z důvodu konstrukce symetrického spínání na primáru a jednak se tím jednoduše umožní realizovat násobič napětí v případě, že zdroj chceme připojit na síť 115V AC.
Ale ve tvém případě je nejlepší nahradit elyty 10V elyty 16V.
0

Používateľov profilový obrázok
zabijak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 06 Aug 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa zabijak » 23 Okt 2009, 08:20

diki chlapci.viem ze je to ako nasobic 115 mam tam taky drotik na prepojenie aj som si to prekreslil.
dostal som do daru dalsi ale uz velky impulzny 200W nie PC zdroj,ide ok,ale zaujali ma dve veci a to ze:
12V/6A vinutie sekundar jednocestne usmernenie a asi rekuperacna dioda na zem tak sa vola ze?dalej ide na tu velikansku tlmivku klasicke trafo(take velke ako impulzne)a z toho vinutia ide na dalsiu tlmivku taku malu valcek ferit.cize su dve za sebou a potom na filtracny C.takze ta velka asi je proti narazom prudu a ta mala asi proti VF ruseniu ze?
a za druhe mal tu byt spinaci C3262 asi je to darlington (taky uz asi nikde nezozeniem ze?daja nahrada?)a je tu BU908 po oprave asi..ved ten nieje darlington ale ide to nevadi?
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok