NOVÝ BAZÁR - prieskum

Sekcia určená na predaj

Moderátori: Merak, Moderátori

Ktoré riešenie zmeny bazáru preferujete?

1. zlúčenie všetkých druhov tovaru od jedného autora do jedného vlákna
18
13%
2. vytvorenie novej formy bazáru
100
70%
3. vyhovuje mi súčasný stav
24
17%
 
Celkom hlasov: 142

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 18:11

Zdravím vospolok,

vedenie fóra začalo riešiť inzeráty, nachádzajúce sa v bazári SE. Predmetom riešenia bolo viac inzerátov od jedného autora a návrhy, či nevznikne nové pravidlo, prikazujúce urobiť len jeden inzerát a všetok tovar "napchať" do jednej témy.
Osobný názor:
- ak by sa takéto pravidlo uplatnilo, na jednej strane by tu bol väčší poriadok, no na druhej by bol problém s nadpismi. Lákavejší je predsa nadpis "Predám tovar", ako "Mix nepotrebných vecí", pretože ak mám záujem o tovar a vidím v názve, že predmetom inzerátu je ten tovar, ktorý chcem, inzerát si jednoducho otvorím. Ak ma tovar neoslovil, prejdem na iný inzerát. V prípade názvu ako "Mix nepotrebných vecí" však nemusím tému otvoriť, lebo názov ma nejako neoslovil.

Ale v diskusii vedenia fóra padla ešte jedna možnosť, a síce nový bazár. Bazár by mal formu podobnú serveru "bazos", teda užívatelia by mohli každý druh tovaru predávať v zvlášť inzeráte. Po kliknutí na usera by sa mi otvorili všetky jeho, prípadne všetky podobné inzeráty a feedback na daného usera.

Moja otázka na Vás, členov fóra teda znie, akú formu by ste tu radšej chceli mať?
1. zlúčenie všetkých druhov tovaru od jedného autora do jednej témy, alebo
2. nová forma bazáru, alebo
3. vyhovuje mi súčasný stav.

Váš názor prosím označte v ankete. V prípade nejakých nápadov, pripomienok, vylepšení, návrhov atď. odpovedajte do tohoto vlákna, pomôžete tak vedeniu fóra vytvárať lepšie prostredie.

Za hlasy a námety vopred ďakujeme!

Vedenie fóra http://www.svetelektro.com
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa spin90 » 11 Sep 2014, 18:17

Ja myslim ze toto je jednoznacne. Lepsia by bola uplne nova forma bazaru. Klasicke forum nie je na "bazarovanie" prisposobene. Otazka skor znie, ci ma vedenie fora chut a prostriedky nieco nove a dobre naprogramovat. Pretoze ak nova forma, tak ju treba vymysliet, navrhnut atd. urcite o tom nemusim pisat. Ale rozhodne by to bolo zaujimave.
Kazdopadne problem bazaru by sa mal riesit, toto forum sa postupne rozrasta a vsimam si ze mnozstvo bazarovanych veci tu stupa a zacina to byt neprehladne. Dobre si poznamenal, ze prispevok typu "mix veci" nie je vobec pre citatela zaujimavy.
Tolko v kratkosti moj nazor.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa BFX » 11 Sep 2014, 18:19

V novom bazare by som okrem toho navrhoval zadat cenu ako povinnu polozku.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa straciam » 11 Sep 2014, 18:23

mne sa paci myslienka bazaru na sposob bazosu. to by bolo skvele.
ale napadla ma modifikacia moznosti 1. a to taka, ze jeden user by mal inzeraty pre kategoriu predam, kupim, darujem, vymenim a tam svoje temy (v kazdej kategorii jedna povolena zalozena tema). v prvom prispevku by autor udrziaval zoznam veci na predaj/kupu atd(len menny zoznam) a v dalsich prispevkoch by bola komunikacia ako teraz, podrobnejsie foto, info atd.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
Mat77
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 749
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 08:30
Bydlisko: Košice
Vek: 28

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Mat77 » 11 Sep 2014, 18:25

Tiež som za novú formu, no napadlo ma triediť, zoraďovať, alebo niečo podobné podľa mesta, myslím že by tak bolo jednoduchšie nájsť niečo, aj keď tu asi nebude také kvantum vecí ako v originál bazároch.
A určite nezabudnúť na možnosť vymazať userom, a asi aj expiráciu, povedzme 3 mesiace.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 18:32

spin90 napísal:Otazka skor znie, ci ma vedenie fora chut a prostriedky nieco nove a dobre naprogramovat. Pretoze ak nova forma, tak ju treba vymysliet, navrhnut atd.
Vďaka za názor. Vedenie fóra by chuť aj malo, chceme to riešiť, pretože súčasný stav skutočne nie je "to pravé orechové" a prioritou je spokojnosť. Myslím, že v tomto bazári na SE nakúpil snáď každý a moc dobre, moje osobné skúsenosti sú veľmi kladné, preto by bola škoda nezriadiť novú, lepšiu formu. Bazár je skutočne problémový, dlho sa tu nevedelo urobiť poriadky s inzerentmi a bydliskami (Zawin to však zafixoval, už tu musí mať bydlisko vyplnené každý) a tiež ten zmätok, keď sem príde niekto a registruje sa tu len preto, aby založil inzerát - vlákno je potom hluché, lebo autor sem už nepríde, nepoznáme stav, je to vlastne neriešiteľný problém. Z toho titulu ešte navrhujem, aby členovia mohli prispievať do bazáru až po nejakom počte postnutých príspevkov na fóre, kedy je vlastne vyššia pravdepodobnosť, že sa sem ešte vrátia. To samozrejme neplatí pre sekciu "kúpim", pretože ak tu "číha dobrý kauf", je iste výhodné, ak sa môžem zaregistrovať a kontaktovať predajcu.
BFX napísal:V novom bazare by som okrem toho navrhoval zadat cenu ako povinnu polozku.
K tomuto poviem toľko, že niekedy je výhodnejšie uviesť cenu dohodou. Zober si príklad, máš niečo, nejaký tovar a hodíš cenu 100€, ale táto cena je len orientačná. A teraz prídem ja, zdá sa mi to veľa, tak prekliknem. A už prichádzaš o kšeft. Ak by si tam mal dohodou, napíšem Ti, koľko chceš, povieš 100 a začnem vyjednávať. Akonáhle už s Tebou komunikujem, budem vyjednávať, lebo cena je dohodou. Neplatí to vždy, ale logiku to má.

Straciam: nemáš zlý nápad, ale určite by sa to dalo zakomponovať aj do novej formy.
Mat77 napísal:A určite nezabudnúť na možnosť vymazať userom, a asi aj expiráciu, povedzme 3 mesiace.
Vymazávanie sme (vedenie) už riešili. Problém bol v tom, že my sme chceli, aby bol inzerát ešte prístupný ako dôkaz, že prebehol obchod. Hoci toto fórum nepreberá zodpovednosť za uskutočnené obchody, no je určite lojálne, ak sa fórum aspoň posnaží pri prípadných nezrovnalostiach pomôcť, hoci aj takouto formou - dôkazu v podobe zamknutej témy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 11 Sep 2014, 18:37

tiež sa mi páči forma nového bazáru. Každý by mohol pod svojím menom resp. nickom predávať veci všeljakého druhu a človek by to potom našiel podľa názvu. Takže zamňa jednoznačne nový typ.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

oravan

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa oravan » 11 Sep 2014, 18:38

spôsob bazošu

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa E001 » 11 Sep 2014, 18:41

som za nový bazár, možno stačí aj čosi ako na tejto stránke: http://www.ps-service.cz/forum/index.php
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Sep 2014, 18:49

Tiez som za novy bazar a ohladne toho mazania inzeratov, neviem ci by ste sem dali nejaky modul k stranke ci sami co skor asi, naprogramujete to.Ale ak by to bolo fakt ze jeden inzerat napr a vnom len jeden produkt, .Na dalsi zase zvlast atd.No a ze ak by niekto nieco kupil .Co ja viem pajkovacku tak ci by mu to behom procesu kontaktovania negvytvorilo automaticky pdf subor ktory by sa chcel sam vytvorit.A tym padom kupujuci by ho musel ulozit a tym padom ma aj dokaz ze to v inzerate to a to bolo .Mozno blbost mozno nie.Ale netusim presne ako by to malo tu vyzerat ci presne ako bazos.Dalsia moznost je ze si sa zalohy inzeratov napr v tvare pdf alebo jedno v akom ukladali na server SE a pri nejasnosti dali vyhrabat :D a mazanie archvu by fungovalo bud automaticky alebo skor rucne ukladalo by sa to tak, ze kazdy by mal svoj priecinok a donho nazov a datum alebo nieco take.

No su to moje napady ale ci aj zrealizovatelne, nuz neviem :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 19:00

Čo sa týka toho vzhľadu, resp. štýlu nového bazára, to sa včas dozviete a dostanete priestor na vyjadrenie sa. Zatiaľ ide len o prezistenie stavu, či sa vôbec oplatí s tou myšlienkou pracovať ďalej. A ako vidím, určite hej.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa rudko » 11 Sep 2014, 19:03

taktiez hlasujem za novu formu :-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa zipaj » 11 Sep 2014, 19:06

nový bazár, s tým aby bola možnosť zobraziť všetky inzeráty predavajúceho (kúpa predaj atď.) z dôvodu spojenia poštovného ako aj možnosti dohodnúť výmenu. Možno by nebol na škodu systém hodnotenia predajcu/kupojúceho (niečo na spôsob aukra).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Samanko
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1106
Dátum registrácie: 03 Máj 2013, 16:18
Bydlisko: Up there in the sky

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Samanko » 11 Sep 2014, 19:15

Vsetko v jednom threade je imo velky krok spat - moja volba je novy bazar, co by bola velmi dobra vec :-)
0
“Strong people don't put others down... They lift them up.“ Michal P. Watson.
„Pravda musí čelit více zkoumajícím pohledům !"
„We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Sep 2014, 19:21

ked tak tak aj drazba :D ak by bolo viac kupujucich mozu prihadzovat
0

alois

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa alois » 11 Sep 2014, 19:46

Zdravím a zamiešam sa do rozhovoru.

Táto téma bola otvorená asi aj kvôli mne, takže môj názor je:

1. mazanie by malo byť automatické ako má Bazoš /2-3 mesiace/
2. cena povinná a aj PSČ či región ŠPZ, kvôli osobnému odberu
3. všetko v jednom názve - stráca sa prehľad, to je krok späť
4. Bolo tu napísané: Vymazávanie sme (vedenie) už riešili. Problém bol v tom, že my sme chceli, aby bol inzerát ešte prístupný ako dôkaz, že prebehol obchod....... Je to síce pekné, ale jediný dôkaz je poštová doručenka ak to ide poštou, alebo SS a Email pri osobnom predaji. Jediné čo vyrieši vedenie, je bloknutie užívateľa. Prevádzkovateľ je povinný zabezpečiť ochranu údajov podľa ../2014 Z.z. a ak mám vymyslenú prezývku a Email typu noname@gmail.com či im podobné, tak toto tvrdenie právne neobstojí.
5. stálo by za to, zverejniť aj objednávateľa, čo neprebral poštu, nakoľko dobierka jedným smerom 3,80€ a späť to isté. Tam som sa podelil na polovicu a späť celé. Posielal som niečo za 6€, tak je to fajn kšeft. A aj toto sa mi tu stalo.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 19:55

Alois, táto téma tu nie je kvôli Tebe, je to dlhodobejší problém, ale povedzme, že Ty si naštartoval jeho riešenie.
Bod 2 som tu už vysvetloval. Prečo si myslíš, že je lepšie uvádzať cenu?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa zipaj » 11 Sep 2014, 20:06

Drakoush napísal:Prečo si myslíš, že je lepšie uvádzať cenu?
Ušetrí to čas a otázky o cene lebo aj na začiatok "dohadovania" je dobré vedieť akú predstavu o cene má predavajúci, takže pri cenách dohodou by bolo vhodné uviesť aspoň predstavu o cene, aj keď nepredpokladám že sa tu nájde niekto kto nemá absolútnu predstavu čo asi stojí vec ktorú predáva, na bazoši som videl zopár takých, v poslednej dobe som sa zasmial napr. na PY88 a texte v tomto duchu: "vhodná pre audiozosilňovače, normálne sa predávajú po 15€, moja cena iba 5€"
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa Drakoush » 11 Sep 2014, 20:10

Dobre, iný uhol pohľadu. Našiel si niečo, čo nepotrebuješ, chceš to predať. Nevieš, čo to je a akú to má hodnotu. Čo uvedieš do povinnej ceny?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: NOVÝ BAZÁR - prieskum

Príspevok od používateľa psichac » 11 Sep 2014, 20:15

uvediem tam :
100e, cena dohodou.
na inom fóre kde je cena povinná to bežne prechádza. je tam suma?je.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok