Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Elektrick├Ż ┼íijac├ş stroj

Elektrick├Ż ┼íijac├ş stroj

Sekcia ur─Źen├í na v├Żmenu

Moderátori: Merak, Moderátori

Elektrick├Ż ┼íijac├ş stroj

Odosla┼ąod muziker » 05 Aug 2019, 13:17

Vymen├şm star┼í├ş elektrick├Ż ┼íijac├ş stroj zn. BROTHER komplet aj s funk─Źnou ┼ílapkou (k├║pili sme nov├Ż a na tento u┼ż sad├í len prach a zavadzia) za "lamp├í┼í" - t.j. 0,5 l f─ża┼íku dobrej dom├ícej slivovice, hru┼íkovice a podobn├ę viano─Źn├ę poch├║┼ąky :D . Je k nemu aj manu├íl ale iba v nem─Źine. Stroj sa to─Ź├ş, lampa svieti, ale vy┼żaduje mal├Ż servisn├Ż z├ísah v ─Źasti spodnej nitky - nastavi┼ą aby zauzlilo nitky ke─Ć┼że to "uzlenie" ┼ítrajkuje :pain: - u┼ż dlho sa na ┼łom toti┼ż ne┼íilo.
Pr├şpadne si z neho mo┼żno niekto ubastl├ş aj nejak├Ż in├Ż stroj─Źek pre z├íbavu ─Źi do dielni─Źky. Ak by tu e┼íte bol na SE zn├ímy to vyn├ílezca z minulosti (tu┼í├şm mal nick kefas), tak by mo┼żno z neho urobil aj prepetum mobile :finga: . Osobn├Ż odber je nutn├Ż, preto┼że si neviem predstavi┼ą ┼że by som to mal bali┼ą a vl├í─Źi┼ą na vzdialen├║ po┼ítu - stroj je v Ko┼íiciach (inak je aj dos┼ą ┼ąa┼żk├Ż - prevody ur─Źite nebud├║ z plast, u ale z kovu). Ak by niekto chcel fotku, nebude probl├ęm to sfoti┼ą a upn├║┼ą sem.

Tie┼ż mi zavadzia toto - ak by mal niekto z├íujem, tak sa ur─Źite dohodneme len nech to ide pre─Ź:
-star├í nefunk─Źn├í v├Żpo─Źtov├í technika - notebooky (┼írot - na n├íhradn├ę diely), zn. ACER 15", MSI 17",
- nejak├ę dosky z TV prij├şma─Źov, monitorov
- "─Źrev├í z mikrovlnky,
- elektrov├Żzbroj zautomatickej pra─Źky TATRAMAT
- nejak├ę drobnosti - z panelu kotla UK,
- teplovzdu┼ín├Ż ventil├ítor bez sie┼ą. k├íbla (odrezan├Ż)
a podobne (proste n├íjde sa toho dos┼ą).

N├íjdu sa v┼íak aj ve─żk├ę kusy ako napr.:
- star┼í├ş ┼ítarovac├ş zdroj pre zimn├ę ┼ítarty ├íut zn. CARSTAR (v├Żroba ─îeskoslovensko) - d├íva 12 V a 24 V /200 A + nab├şja─Źka autobat├ęri├ş s Ampermetrami a regul├ítormi pr├║du - spolu na tu┼í├şm na 5 bat├ęri├ş (stav z├ínovn├í, nikdy nepou┼żit├í)
- kompresor s odlu─Źova─Źom oleja z chladni─Źkov├Żm kompresorom +1 ks kompresor prid├ím ako n├íhradn├Ż diel) - funk─Źn├Ż. Sta─Ź├ş pripoji┼ą na sie┼ą a f├║ka.
- zub├írsky bezolejov├Ż kompresor (d├í do 9 atmosf├ęr) aj s malou tlakovou n├ídobou, tlakov├Żm sp├şna─Źom - funk─Źn├Ż sta─Ź├ş pripoji┼ą na sie┼ą a f├║ka.

Po─Źk├ím p├ír dn├ş (do Vianoc e┼íte ch├Żba "p├ír" dn├ş) ─Źi niekto prejav├ş z├íujem a ak nie, d├ím inzer├ít inde, alebo poputuje rovno na zbern├Ż dvor.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 6072
Vek: 70.72
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Re: Elektrick├Ż ┼íijac├ş stroj

Odosla┼ąod Victorio » 05 Aug 2019, 17:00

muziker, ak├Ż ve─żk├Ż je ten kompresor bezolejov├Ż ? ak je e┼íte na predaj

iba poznámka :
d├ívnej┼íie som dostal rusk├Ż ┼íijac├ş stroj ─îajka, a po oprave som zistil, ┼że je to celkom v├Żkonn├í ma┼íina, tam kde nov├í Toyota str├ícala "dych" a zastavila sa, rusk├í ─îajka e┼íte z ve─żkou rezervou priadla ako ma─çka. Pre┼íije bez probl├ęmov tri vrstvy ekoko┼że, akur├ít treba d├íva┼ą pozor na prsty :)
Victorio
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 294
Zalo┼żen├Ż: 12.03.2014

Odosla┼ąod deepspace » 05 Aug 2019, 17:50

Poslal som SS
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 413
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod muziker » 05 Aug 2019, 18:55

Victorio nap├şsal:muziker, ak├Ż ve─żk├Ż je ten kompresor bezolejov├Ż ? ak je e┼íte na predaj

Konkr├ętne ide o typ KB 4 ( ?KB40?) a je to slovensk├Ż v├Żrobok CHIRANA Star├í Tur├í. Teda ┼żiadna plastov├í hra─Źka z ├üzie. Presne teraz neviem poveda┼ą romery, ale d─║┼żka je cca 50 cm , ┼í├şrka cca 30 cm a v├Ż┼íka cca 50 cm. Hmotnos┼ą odhadom 5 - 6 kg (mo┼żno o ─Źosi viac┼ł. Ide na jednof├ízov├║ el. sie┼ą (230V / 50 Hz) a poh├í┼ła ho elektromotor tu┼í├şm 1 kW.
Ano je na predaj, ale z├íujemca si mus├ş pore┼ł pr├şs┼ą osobne (neviem si predstavi┼ą ako by som ho posielal). Predvedenie z├í├Żujemcovi je samozrejm├ę.
Naposledy upravil muziker d┼ła 05 Aug 2019, 19:03, celkovo upraven├ę 2 kr├ít.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 05 Aug 2019, 18:59

Ahoj,

ten chladni─Źkov├Ż agreg├ít vypad├í ako? Vie┼í mi posla┼ą fotku (SS)? ─Äakujem.
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9648
Vek: 24.17
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod muziker » 05 Aug 2019, 19:00

Chladni─Źkov├Ż je v plechovej pevnej skrinke na n├┤┼żkach, m├í rukov├Ąte, farba skrinky hned├í. Fotku mo┼żno posla┼ą ak sa k tomu dostanem. Plat├ş ─Źo v predo┼ílom pr├şpade, osobn├Ż odber (nebudem to posiela┼ą).
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod Drakoush » 05 Aug 2019, 19:04

Takto... M├í vzdu┼ín├şk? Ak nie, nemus├ş┼í ani foti┼ą :)
M├ím tu aj vzdu┼ín├şk, aj kompresor, ale nem├ím chu┼ą ani ─Źas to sklada┼ą, tak┼że ke─Ć nem├í┼í komplet, ┼íkoda mi kupova┼ą ─Ćal┼íiu vec, ktor├║ budem musie┼ą urobi┼ą :D
Pon├║kame: v├Żkup, predaj, servis merac├şch pr├şstrojov r├┤znych zna─Źiek, overenie presnosti meradiel kalibr├ítorom - do 5,5 miest. Pozri aj na┼íu FB str├ínku (ikonka webu v profile), kde n├íjde┼í zauj├şmav├ę fotky a vide├í z opr├ív, review nov├Żch mer├íkov a pod.
Drakoush
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Moderator
Moderator
Pr├şspevky: 9648
Vek: 24.17
Zalo┼żen├Ż: 08.02.2012
Paragraf: 22

Odosla┼ąod muziker » 08 Aug 2019, 17:57

to drakus : nie nem├í vzdu┼ín├şk.

Zis┼ąujem z├íujem o ─Ćal┼íie veci ktor├ę u┼ż nepou┼żijem vzh─żadom na vek:
Trojf├ízov├Ż elektromotor vyroben├Ż v ─îesku (MEZ Mohelnice) - 2,2 kW /2800 ot├í─Źok. Motor nebol nikdy zapojen├Ż na el. sie┼ą, ani na ni─Ź namontovan├Ż (je v stave ako som ho doniesol z obchodu - teda z├ínovn├Ż, 100 % funk─Źn├Ż - v minulosti som chcel toti┼ż robi┼ą mal├║ cirkul├írku).
M├ím k tomu aj hriade─ż na cirkul├írku, tie┼ż v├Żroba ─Źesk├í zn. LILIPUT, a pilov├Ż kot├║─Ź. V┼íetko nepou┼żit├ę. Ja to u┼ż vo svojom veku nebudem potrebova┼ą. Kdesi doma by som mal ma┼ą aj blo─Źky o k├║pe, len netu┼í├şm kde :)
Tie┼ż sa n├íjdu 3 tlakov├ę sp├şna─Źe pre kompresor. Ak treba pofot├şm.
S├║prava n├íradia na mont├í┼ż spojky na malom koaxi├ílnom k├íbli + s├║pravy materi├ílu na spojky pre mal├Ż koaxi├ílny k├íbel.
3 kusy Benz├şnov├í (na technick├Ż benz├şn aj na lieh) opa─żovacia / letovacia lampa ─Źeskej v├Żroby (mosadzn├í n├ídoba) nikdy nevybrat├í z krabice, nepou┼żit├í. K tomu m├┤┼żem prida┼ą aj 10 litrov├║ plechovicu s technick├Żm benz├şnom - neotvoren├í.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Odosla┼ąod misocko » 08 Aug 2019, 19:24

Ahoj
Ten startovaci vozik je za kolko? Je v KE?
Dik
misocko
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2958
Vek: 42.81
Zalo┼żen├Ż: 14.06.2009

Odosla┼ąod muziker » 08 Aug 2019, 22:25

... máš ss
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Vymen├şm

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist