Elektrický šijací stroj

Sekcia určená na výmenu

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2019, 13:17

Vymením starší elektrický šijací stroj zn. BROTHER komplet aj s funkčnou šlapkou (kúpili sme nový a na tento už sadá len prach a zavadzia) za "lampáš" - t.j. 0,5 l fľašku dobrej domácej slivovice, hruškovice a podobné vianočné pochúťky :D . Je k nemu aj manuál ale iba v nemčine. Stroj sa točí, lampa svieti, ale vyžaduje malý servisný zásah v časti spodnej nitky - nastaviť aby zauzlilo nitky keďže to "uzlenie" štrajkuje :pain: - už dlho sa na ňom totiž nešilo.
Prípadne si z neho možno niekto ubastlí aj nejaký iný strojček pre zábavu či do dielničky. Ak by tu ešte bol na SE známy to vynálezca z minulosti (tuším mal nick kefas), tak by možno z neho urobil aj prepetum mobile :finga: . Osobný odber je nutný, pretože si neviem predstaviť že by som to mal baliť a vláčiť na vzdialenú poštu - stroj je v Košiciach (inak je aj dosť ťažký - prevody určite nebudú z plast, u ale z kovu). Ak by niekto chcel fotku, nebude problém to sfotiť a upnúť sem.

Tiež mi zavadzia toto - ak by mal niekto záujem, tak sa určite dohodneme len nech to ide preč:
-stará nefunkčná výpočtová technika - notebooky (šrot - na náhradné diely), zn. ACER 15", MSI 17",
- nejaké dosky z TV prijímačov, monitorov
- "črevá z mikrovlnky,
- elektrovýzbroj zautomatickej pračky TATRAMAT
- nejaké drobnosti - z panelu kotla UK,
- teplovzdušný ventilátor bez sieť. kábla (odrezaný)
a podobne (proste nájde sa toho dosť).

Nájdu sa však aj veľké kusy ako napr.:
- starší štarovací zdroj pre zimné štarty áut zn. CARSTAR (výroba Československo) - dáva 12 V a 24 V /200 A + nabíjačka autobatérií s Ampermetrami a regulátormi prúdu - spolu na tuším na 5 batérií (stav zánovná, nikdy nepoužitá)
- kompresor s odlučovačom oleja z chladničkovým kompresorom +1 ks kompresor pridám ako náhradný diel) - funkčný. Stačí pripojiť na sieť a fúka.
- zubársky bezolejový kompresor (dá do 9 atmosfér) aj s malou tlakovou nádobou, tlakovým spínačom - funkčný stačí pripojiť na sieť a fúka.

Počkám pár dní (do Vianoc ešte chýba "pár" dní) či niekto prejaví záujem a ak nie, dám inzerát inde, alebo poputuje rovno na zberný dvor.
0
muziker

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa Victorio » 05 Aug 2019, 17:00

muziker, aký veľký je ten kompresor bezolejový ? ak je ešte na predaj

iba poznámka :
dávnejšie som dostal ruský šijací stroj Čajka, a po oprave som zistil, že je to celkom výkonná mašina, tam kde nová Toyota strácala "dych" a zastavila sa, ruská Čajka ešte z veľkou rezervou priadla ako maćka. Prešije bez problémov tri vrstvy ekokože, akurát treba dávať pozor na prsty :)
0

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa deepspace » 05 Aug 2019, 17:50

Poslal som SS
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2019, 18:55

Victorio napísal:muziker, aký veľký je ten kompresor bezolejový ? ak je ešte na predaj

Konkrétne ide o typ KB 4 ( ?KB40?) a je to slovenský výrobok CHIRANA Stará Turá. Teda žiadna plastová hračka z Ázie. Presne teraz neviem povedať romery, ale dĺžka je cca 50 cm , šírka cca 30 cm a výška cca 50 cm. Hmotnosť odhadom 5 - 6 kg (možno o čosi viacň. Ide na jednofázovú el. sieť (230V / 50 Hz) a poháňa ho elektromotor tuším 1 kW.
Ano je na predaj, ale záujemca si musí poreň prísť osobne (neviem si predstaviť ako by som ho posielal). Predvedenie záýujemcovi je samozrejmé.
0
Naposledy upravil/-a muziker v 05 Aug 2019, 19:03, upravené celkom 2 krát.
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Aug 2019, 18:59

Ahoj,

ten chladničkový agregát vypadá ako? Vieš mi poslať fotku (SS)? Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa muziker » 05 Aug 2019, 19:00

Chladničkový je v plechovej pevnej skrinke na nôžkach, má rukoväte, farba skrinky hnedá. Fotku možno poslať ak sa k tomu dostanem. Platí čo v predošlom prípade, osobný odber (nebudem to posielať).
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Aug 2019, 19:04

Takto... Má vzdušník? Ak nie, nemusíš ani fotiť :)
Mám tu aj vzdušník, aj kompresor, ale nemám chuť ani čas to skladať, takže keď nemáš komplet, škoda mi kupovať ďalšiu vec, ktorú budem musieť urobiť :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa muziker » 08 Aug 2019, 17:57

to drakus : nie nemá vzdušník.

Zisťujem záujem o ďalšie veci ktoré už nepoužijem vzhľadom na vek:
Trojfázový elektromotor vyrobený v Česku (MEZ Mohelnice) - 2,2 kW /2800 otáčok. Motor nebol nikdy zapojený na el. sieť, ani na nič namontovaný (je v stave ako som ho doniesol z obchodu - teda zánovný, 100 % funkčný - v minulosti som chcel totiž robiť malú cirkulárku).
Mám k tomu aj hriadeľ na cirkulárku, tiež výroba česká zn. LILIPUT, a pilový kotúč. Všetko nepoužité. Ja to už vo svojom veku nebudem potrebovať. Kdesi doma by som mal mať aj bločky o kúpe, len netuším kde :)
Tiež sa nájdu 3 tlakové spínače pre kompresor. Ak treba pofotím.
Súprava náradia na montáž spojky na malom koaxiálnom kábli + súpravy materiálu na spojky pre malý koaxiálny kábel.
3 kusy Benzínová (na technický benzín aj na lieh) opaľovacia / letovacia lampa českej výroby (mosadzná nádoba) nikdy nevybratá z krabice, nepoužitá. K tomu môžem pridať aj 10 litrovú plechovicu s technickým benzínom - neotvorená.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa misocko » 08 Aug 2019, 19:24

Ahoj
Ten startovaci vozik je za kolko? Je v KE?
Dik
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Elektrický šijací stroj

Príspevok od používateľa muziker » 08 Aug 2019, 22:25

... máš ss
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok