Elektrický ohradník

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Juraj111
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Juraj111 » 26 Feb 2011, 11:47

Ahojte,
chcem sa Vás opýtať, že ako je to s tými el. ohradníkmi, konkrétne chcem stavať tento http://www.danyk.wz.cz/ohrad.html , ale neviem či to bude stačiť na ohradu dľžky cca.1km. A môžem použiť, ktorúkolvek zapalovaciu cievku?
Ďakujem. :)
0

Používateľov profilový obrázok
CicoX
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 08 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Trstená
Vek: 30

Príspevok od používateľa CicoX » 26 Feb 2011, 11:51

Myslim, ze za pokus to stoji. Je tam 5 a pol suciasty, takze... :wink:
0

sarisHD
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 03 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa sarisHD » 26 Feb 2011, 11:56

Tam ide aj o to ako máš konštrukčne spravenú tu ohradu ... 1km.. je dosť takže poriadna ohrada a malo by to fungovať :wink:

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 43 sekundách:

Ako ktorú kolvek ?
0

mr.mio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5036
Dátum registrácie: 01 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Podunajska pahorkatina
Vek: 36

Príspevok od používateľa mr.mio » 26 Feb 2011, 11:56

To či bude stačiť záleží od vodivosti samotného ohradníka a od zvodov. Ak bude mať vodič vysoký odpor a "palice" budú zvádzať prúd do Zeme,tak ti ani 400V sieťových nepomôže.
0

Používateľov profilový obrázok
Juraj111
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 24 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa Juraj111 » 26 Feb 2011, 12:02

TO SARISHD: Z bárs jakého auta :D

A čo sa týka samotnej konštrukcie ohrady namáte niekdo návod. A čo by ste doporučili na ten 1km ako vodič na el. ohradu?
0

Používateľov profilový obrázok
CicoX
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 613
Dátum registrácie: 08 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Trstená
Vek: 30

Príspevok od používateľa CicoX » 26 Feb 2011, 13:04

u nas mavaju vacsinou drot alebo tenke ocelove lanko. na izolaciu od kolíkov maju pouzite vacsinou toto http://www.vltava2000.cz/elektricky-ohr ... -1-ks.html . alebo navlecu hadicku a pribiju klincom, alebo navlecu sacok popripade omotaju igelit okolo stlpiku a na igelit omotaju drot.
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 21 Jan 2014, 12:51

Zdravim, Viete mi niekto popísať, ako to je u profi ohradníkov, "ako" robí to VN a ako ze dokazu napisat nieco take ako energiu vybijaciu...
Potrebujem nieco na ten styl, mam uz postavene standardne ohradniky z indukckou napajane z 12V
Tentokrat som laboroval z kondikom 8uF nabitim na530V a to vybíjal tyristor do indukcky, supy dolidne, ale pocase to fut kciplo....cca po 3 dnoch Ako riadenie tyristora boli pouzite 6 dutnavky v serii a dajaky odpor.
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa breta1 » 21 Jan 2014, 14:24

Co máme poradit, když víme jen že
"to fut kciplo....cca po 3 dnoch Ako riadenie tyristora boli pouzite 6 dutnavky v serii a dajaky odpor"
To má být podrobný popis závady?
0

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 21 Jan 2014, 14:28

To je jedno, popis "zavady" bol...cize..uz neni a nebude... Co ma zaujima, ze AKO to robia tie profi ohradniky, AKO ze tam vedia napisat energiu...absolut netusim, ako mozu fungovat,
Resp. potrebujem ohradnik typu "hardcore" cize bolest a spolahlivost aj pri dlhej ohrade, no zaroven taky, aby nezabil pri nahodnom pripojeni "kona do obvodu" ...ked sa zamota nohou o pasku pri akrobatickych preskokoch...
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 21 Jan 2014, 14:36

Je moudrý stavět cokoli podle Danykových návodů? Abyste neskončili před trestním senátem...
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 21 Jan 2014, 14:42

Myslim, ze pouzita 555 z fetom a indukckou tvoria ohradnik co sa stara o 100m ohrady celkom spolahlivo a pre poslusne kone to je v pohode...nikto sa tu nikde nedostane.
Ale na tie, ktore sa nevedia vpratat do koze, by trebalo nieco ine, ked sa s tamtym bavili... No a ked nieco chcem stavat, tak by som sa rad inspiroval, co je vnutornostami takeho profi ohradnika, preto sa pytam AKO to robia tie profi...
Co mozem spravit, je cez mosfet "vybijat" kondik 1uF na 530V nabity vybijat do indukcky...supy to ma solidne, co sa tyka hluku a dlzky iskry, no neviem, ci je to to prave orechove, a dalej, nieako by mi trebalo chranit ten fet a tiez neviem ako to bude casom z primarom indukcky
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 21 Jan 2014, 14:54

Tak zkus něco na způsob tranzistorovýho zapalování krmenýho obdélníkama z oscilátoru. Návodů jsou mraky.
0
Taky vás štve debilita a sopláctví? Na http://efis.tul.cz/forum běží experimentální odblbené fórum.

Používateľov profilový obrázok
remmidemmi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 994
Dátum registrácie: 25 Dec 2012, 12:58
Bydlisko: Dobříš v Čechách
Vek: 80

Re:

Príspevok od používateľa remmidemmi » 21 Jan 2014, 14:55

Juraj111 napísal:TO SARISHD: Z bárs jakého auta :D

A čo sa týka samotnej konštrukcie ohrady namáte niekdo návod. A čo by ste doporučili na ten 1km ako vodič na el. ohradu?
Svého času, ohrada na hranících ČSSR měla porcelánové izolátory na každém sloupku. Ta ohrada okolo ČSSR byla dost dlouhá, určitě delší než 5 km. Ovšem v tvém případě budeš mít jiný problém, totiž zabezpečit, aby si na ty dráty s vn nešáhnul nějaký nepřizpůsobivý občan. Soudruzi totiž svého času svojí ohradu okolo ČSSR hlídali s kalašnikama, aby jim jí nepřizpůsobiví občané (tenkrát se jim říkalo imperialističtí agenti) nerozebrali. A ty tu tvojí ohradu budeš hlídat jak? Když ji nebudeš hlídat, tak nepřizpůsobiví občané budou chtít pivatizovat ten drát na ohradě a když je to zabije, půjdeš ty na několik roků si odpočinout, také za ohradu, tedy hlídanou bongama s kalašnikama. Musíš to domyslet. :D
0
Kdo něco umí, tak to dělá a kdo nic neumí, tak o tom aspoň žvaní.

Používateľov profilový obrázok
remmidemmi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 994
Dátum registrácie: 25 Dec 2012, 12:58
Bydlisko: Dobříš v Čechách
Vek: 80

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa remmidemmi » 21 Jan 2014, 14:57

Gavin Milarrr napísal:Je moudrý stavět cokoli podle Danykových návodů? Abyste neskončili před trestním senátem...
Právě, také si to myslím. Musí to chlapec domyslet.
0
Kdo něco umí, tak to dělá a kdo nic neumí, tak o tom aspoň žvaní.

Používateľov profilový obrázok
Kamil3011
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: intrak KE
Vek: 30

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa Kamil3011 » 21 Jan 2014, 18:11

NEEe ta tema je stara, Ja som ten, co tu do toho opät suka, a pytam sa, ci neviete, AKO funguju profi ohradniky, ze robia tak VN maju energiu aj 15J a pri zatazi 500ohm aj 6000V
0
prosim, berte ma pozitívne :D
Proč má každý toaster nastavení, při kterém sesmaží toast v šílený černý uhel,který by nikdo nejedl?

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: Elektrický ohradník

Príspevok od používateľa SMITH » 17 Apr 2014, 23:04

0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok