KAPAGEN - Kanapadze generátor

VN, tesla coil, a podobne veci týkajuce sa VN

Moderátori: mirosne, Moderátori

duneha
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 08 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa duneha » 08 Sep 2011, 14:55

Viete o udajom perpentum mobile ?

Kód: Vybrať všetko

http://jnaudin.free.fr/kapagen/kapagen33io.htm
Jedna sa o Kanapadze generátor, ale stále nechápem, ako to funguje, na youtube je spústa videí.
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 08 Sep 2011, 15:14

Vsetky tieto perpetua funguju na jednom spolocnim principe: je to totalna ****.
Vsetky tie MEGy, kadeake nasobice vykonu ci magneticke motory a podobne srandy mozu pracovat len vtedy ak ich obsluhuju ludia, ktori chcu verit tomu, ze maju perpetuum mobile. Ak sa toho chyti clovek, ktory tomu rozumie, tak sa to zrazu neda replikovat, merania nevychadzaju a tak dalej.

'°°' Pravidlá bod 5)
0

alibaba

Príspevok od používateľa alibaba » 08 Sep 2011, 15:45

Tady mas na jeho strankach zapojeni:

http://jnaudin.free.fr/kapagen/k32.gif

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Príspevok od používateľa jaromir » 08 Sep 2011, 15:53

Principom je evidentne vytvorit znacne neharmonicky priebeh prudu (tou diodou a iskriskom) na primarnom vinuti, ktore popletie wattmeter.
Taketo veci sa casto vyskytuju v tychto maslostrojoch s proklamovanou ucinnostiou nad 100%.

P.S.: Ospravedlnujem sa moderatorovi za sproste slovo, ale takyto odpad ludskeho ducha ma vzdy dokaze nesmierne rozculit. Deti by mali davat vacsi pozor na fyzike.
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 08 Sep 2011, 16:19

0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 08 Sep 2011, 16:35

Washu napísal:Uz som videl aj lepsiu schemu:
http://imgs.xkcd.com/comics/circuit_diagram.png
:weedman: Aj tak by sa našiel nejaký pablb čo by to skúšal postaviť...

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Príspevok od používateľa pin » 08 Sep 2011, 17:19

Mne ta prvá schéma pripomína primárnu časť Teslovho transformátora (tie dve vinutia v sérii = jeden primár), ktorá má v sérii záťaž. Celý ovbod sa uzatvára cez kapacitu tej platne na tráve; asi by to išlo priamo uzemniť aj bez platne, ale umelecký dojem by bol nižší. Odber prúdu zo siete je tiež rozsekaný tým iskrišťom, a ten chudák wattmeter Voltcraft ukazuje nejaký prelud. Kalibrácia merania výkonu pomocou osvetlenia bola zrejme pri solídnych 50 Hz.

Tá druhá schéma od Washu je jednoducho krásna. :)
0

Používateľov profilový obrázok
rambik7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 03 Feb 2008, 00:00
Vek: 31

pin

Príspevok od používateľa rambik7 » 10 Sep 2011, 08:23

pin má zase pravdu to že je to perpetum som sa dozvedel iba tteraz ked som pozrel tuto stránku zasa po niekoľkých týždnoch pretože vyrábam teslak dosť hustáá stavba + dake pokusy s vysokofrekvenčným ohrevom a kapanadze skušam dako naladiť aaa pootom mam konečne jedno ráno čas a pozeram aaaha ved na svetelektro je už kapanadze a pozeram poriadne zo srandy ste to všetko vzali lenže ako píše spin zato som ti pridal inak karmu máš pravdu je to tteslák ale akokeby v priereze rozdelený na dva obvody ktoré dokážu niečo pridať tomu výkonu ale zatiaľ nikde na stránkach som neviel aby mal napísané že je to perpetum ale určite v tom bude niečo fungovať má tam toho oveľa viac a na toto merianie a tak dohľiadaju všelijake urady ale priamo výsledky tie potrebne aby ti to davalo zmysel neuverejnuje zase su v tom peniaze ako pri pánovi TESLOVI čo bol asi najlepší vedec spolu s Mariou Curie Skłodowskou a ostatnymi čo nekrali patenty a tak napriklad taky Marconi toho nabral ažaž..... TESLA tiež vedel o energiii ktorá sa nachadza v ovzduši bez toho aby ju poznal a skumal ju a o niekoľko rokov prišli nato vlstne že je to rengen rádioaktivita rádiove vlny a spravil predsa prvý ovládaný čln pre námornikov vojenských takže je toho proste veľa veci ktore by podľa fyziky nemali fungovať a funguju ja som pozeral noviny z ocovho detstva čo mal jeho dedo a on čital že žiadny objav TC neexistuje vo vede je to výmysel pretože neexistuje preto výpočet ani žiadne realne vysvetlenie a pozrite teraz ved je to jednoduchy rezonančný obvod ktorý vypočítame aj a to podľa Tomphsonovho vzťahu vtedy by sa vám za taku hluposť iný učiteľ vysmial aj za take niečo ako satelit aj tam su rezonančne obvody v antenach v rádiach a vo vysielačkach takže nič nemusi byť take neexistujuce ako sa vydi kým s to nezačne normálne používať tak ako nás teraz v škole učia počítať RLC obvody a výpočet F a take veci
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 10 Sep 2011, 22:07

rambik7: Uaz jediny fungujuci exemplar a potom rozpravaj.
Tieto hracky a ich >100% ucinnost spociva iba v tom ze ich stavitelia nemaju dostatocne znalosti/vybavenie aby zmerali skutocne odoberany vykon.
Ako si asi kazdy vsimol tieto vynalezy maju neharmonicky alebo vysokofrekvencny odber (idealne oboje zaroven) pripadne Vf neharmonicky prud dodavaju do zataze. Pointa spociva v tom ze vacsina wattmetrov sa z toho "zblazni" a meria hausnumera. Este som nevidel ze by niekto meral prikon aj vykon takehoto pristroja kvalitnym dostatocne rychlim osciloskopom s matematickymi funkciami. Pricom to je jeden z mala pristrojov schopnych odhalit chybu v merani. Urcite nestaci "wattmeter" za par centov z najblizsej drogerie. A ani bytovy elektromer nemusi pri tychto "zazrakoch" ukazovat vzdy pravdu. V tom pripade sa uz sice jedna o penazne perpetum mobile ale urcite nie o perpetum mobile energeticke ;)

Pozeram jaromir tu uz pisal to iste, takze pani opakovanie matka mudrosti ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Peterkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21 Apr 2012, 23:39

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Peterkal » 21 Apr 2012, 23:43

duneha napísal:Viete o udajom perpentum mobile ?

Kód: Vybrať všetko

http://jnaudin.free.fr/kapagen/kapagen33io.htm
Jedna sa o Kanapadze generátor, ale stále nechápem, ako to funguje, na youtube je spústa videí.
ono to vlastne vytvara energiu z geomagnetickeho pola zeme .. tych 10 metrov kabla tam nie je len tak... uzemnene to tiez nie je len tak... iskrisko tiez nie je len tak a dioda taktiez... a tie zaviti tiez nie su tam len tak... to je ten princip ako ked stupis velky krok nad vysokonapetovimi drotmi vedenia a preskoci iskra... lebo zem je nabyta casticami a ked robis male kroky tak nie... a samozrejme oni to tou dodavkou prudu do stroja nastartuju a potom odpoja od zdroja... a stroj len vyraba elektrinu ale samozrejme nie znicoho alebo zo vzduchu ale transformovanie ineho druhu energie na v tomto pripade elektricku...
0

pin
Power user
Power user
Príspevky: 2370
Dátum registrácie: 09 Máj 2009, 00:00

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa pin » 21 Apr 2012, 23:59

To, že si sa kvôli takejto téme zaregistroval, to asi tiež nebude len tak. Zrejme si nás chcel ohúriť. Tak vitaj na fóre, a študuj! :)
0

Peterkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21 Apr 2012, 23:39

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Peterkal » 22 Apr 2012, 00:15

pin napísal:To, že si sa kvôli takejto téme zaregistroval, to asi tiež nebude len tak. Zrejme si nás chcel ohúriť. Tak vitaj na fóre, a študuj! :)
nechcel som vas ohurit a len tak nahodou som sem zavital google mi vyhodil tuto stranku a zdala sa mi zaujimava tak som sa regol.. ten prvy koment je pravdepodobne princip iked nic nie je 100 % a mozem sa milit tak ako kazdy...
samozrejme to zostrojim a odskusam otom absolutne nepochybujem ze to fungovat nebude ani otom ze to vyraba elektrinu aj po odpojeni prudu ale zaujima ma skor aplikacia v praxi...
0
Naposledy upravil/-a Peterkal v 22 Apr 2012, 00:19, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa JAKUB G » 22 Apr 2012, 00:17

Peterkal napísal:
ono to vlastne vytvara energiu z geomagnetickeho pola zeme .. tych 10 metrov kabla tam nie je len tak... uzemnene to tiez nie je len tak... iskrisko tiez nie je len tak a dioda taktiez... a tie zaviti tiez nie su tam len tak... to je ten princip ako ked stupis velky krok nad vysokonapetovimi drotmi vedenia a preskoci iskra... lebo zem je nabyta casticami a ked robis male kroky tak nie... a samozrejme oni to tou dodavkou prudu do stroja nastartuju a potom odpoja od zdroja... a stroj len vyraba elektrinu ale samozrejme nie znicoho alebo zo vzduchu ale transformovanie ineho druhu energie na v tomto pripade elektricku...
Toľko kravín napísaných po kope som snáď ešte nečítal...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Peterkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21 Apr 2012, 23:39

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Peterkal » 22 Apr 2012, 00:31

JAKUB G napísal:
Peterkal napísal:
ono to vlastne vytvara energiu z geomagnetickeho pola zeme .. tych 10 metrov kabla tam nie je len tak... uzemnene to tiez nie je len tak... iskrisko tiez nie je len tak a dioda taktiez... a tie zaviti tiez nie su tam len tak... to je ten princip ako ked stupis velky krok nad vysokonapetovimi drotmi vedenia a preskoci iskra... lebo zem je nabyta casticami a ked robis male kroky tak nie... a samozrejme oni to tou dodavkou prudu do stroja nastartuju a potom odpoja od zdroja... a stroj len vyraba elektrinu ale samozrejme nie znicoho alebo zo vzduchu ale transformovanie ineho druhu energie na v tomto pripade elektricku...
Toľko kravín napísaných po kope som snáď ešte nečítal...
Dakujem za radu a argumentaciu a pomoc a napravu tych kravin... ked budem mat hotovy prototyp vyskusany nahodim videa, fotky atd...
0

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa JAKUB G » 22 Apr 2012, 00:51

No to dúfam, že bude k tomu aj nejak merací protokol. Alebo len wattmeter z Lidla?
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa AndiCibula » 22 Apr 2012, 01:05

Meradlá musia mať aj platnú kalibráciu z certifikovaného kalibračného pracoviska.
0
Performance in nanospace.

Peterkal
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 21 Apr 2012, 23:39

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa Peterkal » 22 Apr 2012, 02:32

Racius napísal:Meradlá musia mať aj platnú kalibráciu z certifikovaného kalibračného pracoviska.
dakujem.. odporucte mi nejaky dobry online v UK ...
0

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa lucky62 » 22 Apr 2012, 08:45

Peterkal napísal:
Racius napísal:Meradlá musia mať aj platnú kalibráciu z certifikovaného kalibračného pracoviska.
dakujem.. odporucte mi nejaky dobry online v UK ...
to som zvedavý, ako sa dá merací prístroj skalibrovať "on-line"... :finga:
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa daqq » 22 Apr 2012, 08:54

Peterkal napísal:
Racius napísal:Meradlá musia mať aj platnú kalibráciu z certifikovaného kalibračného pracoviska.
dakujem.. odporucte mi nejaky dobry online v UK ...
Seriozne meraky mozes kupit v UK online v mouser, digikey, farnell, elsa - proste u klasickych velkych distributorov, pripadne pouzite meraky na ebayi a skalibrovat by sa dali v dakej firme ktora take sluzby ponuka. V tvojej snahe ti prajem vela stastia, no o perpetuomobilovatkach som skepticky. Tiez ten princip fungovania...
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: KAPAGEN - Kanapadze generátor

Príspevok od používateľa misocko » 22 Apr 2012, 09:10

myslim ze na prilozenom linku stacilo prehodit desatinnu ciarku na watmetri a mame vysledok , nie 112,3W ale 1123W prikon potom 918W vykon.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok