Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ovl├ídanie hlad├şn v studni, zap a vyp ponorku

Ovl├ídanie hlad├şn v studni, zap a vyp ponorku

Problematika ohladne regul├íci├ş (PI, PID), ovl├ídania pohonov, odmeriavan├ş veli─Ź├şn, automatiz├ície PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Ovl├ídanie hlad├şn v studni, zap a vyp ponorku

Odosla┼ąod Speedy112 » 16 J├║n 2019, 07:59

Dobr├Ż de┼ł prajem,
Chcel by som sa op├Żta┼ą m├í niekto sch├ęmu pre ovl├ídanie ponoriek cez hladiny? A to vrchn├í vypne ponorku spodn├í zapne. Moment├ílne dost├ívam len 230 sign├íl ke─Ć st├║pne hladina bud na stredn├║ alebo vrchn├║ hodnotu. Potrebujem zapoji┼ą relatka a ovl├ída┼ą styka─Ź ktor├Ż zop├şna ponorku.
Za odpovede/rady vopred ─Ćakujem.
Speedy112
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2019

Re: Ovl├ídanie hlad├şn v studni, zap a vyp ponorku

Odosla┼ąod Samanko » 16 J├║n 2019, 09:27

Viac info, ake mas cerpadlo presne a ake ake spinace, rsp co tam vlastne mas ...

btw. Ponorka je plavidlo schopne plavby pod vodou.. to tvoje je (ponorne) cerpadlo. Fakt je problem pisat normalne ?
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 992
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod enigma » 16 J├║n 2019, 09:30

ovl├ídanie plav├íkom by nesta─Źilo ?
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod josek » 16 J├║n 2019, 09:42

Samanko nap├şsal:
btw. Ponorka je plavidlo schopne plavby pod vodou.. to tvoje je (ponorne) cerpadlo. Fakt je problem pisat normalne ?

Mus├şm sa ho trochu zasta┼ą:

Bydlisko: Deep In Nature tie┼ż nie je akur├ít norm├ílne nap├şsan├ę :pain:
josek
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 658
Zalo┼żen├Ż: 10.01.2012

Odosla┼ąod technikus110 » 16 J├║n 2019, 10:49

Iba tak teoreticky, na─Źo je ti "vrchn├í hladina" u ponorn├ęho ─Źerpadla?

Ke─Ć, tak:
prv├Ż spodn├í hranica/nedostatok vody
e┼íte pod n├şm bezpe─Źnostn├Ż, som na suchu! STOP

Oba d├í┼í do s├ęrie a touto slu─Źkou zopne┼í rel├ę, ktor├ę zopne ─Źerpadlo...
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 537
Vek: 59.65
Zalo┼żen├Ż: 28.06.2018
Paragraf: 24

Odosla┼ąod Milos66 » 16 J├║n 2019, 11:48

technikus110 nap├şsal:Iba tak teoreticky, na─Źo je ti "vrchn├í hladina" u ponorn├ęho ─Źerpadla?

Vrchn├í hladina by mohla by┼ą probl├ęm u ─Źistiarn├ş odpadn├Żch v├┤d. Ak prete─Źie, je to pr├║ser. Ja m├ím v mojej ─îOV dva plav├íky. Vrchn├Ż je havarijn├Ż a sp├şna piezo.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4269
Vek: 53.07
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod technikus110 » 16 J├║n 2019, 12:38

O.K. Ja som to bral automaticky ako udan├║ stud┼łu.
V ─îOV-ke sme ich mali 5 a aj ─Źasova─Ź na odp├║┼í┼ąanie. Tam by som to nazval sk├┤r kalov├Żm ─Źerpadlom.

Sk├┤r t├íto po┼żiadavka mi moc nesedela:...A to vrchn├í vypne ponorku spodn├í zapne....─Źi┼że ponorka v jednej n├ídr┼żi/vrte, pln├ş druh├║ nadr┼ż, kde s├║ sn├şma─Źe hladiny, alebo je to preklep?
Naposledy upravil technikus110 d┼ła 16 J├║n 2019, 12:45, celkovo upraven├ę 3 kr├ít.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Odosla┼ąod mac26 » 16 J├║n 2019, 12:40

Treba citat.
1) je to studna (vid nazov temy)
2) jeden snimac na zapnutie cerpadla, druhy na vypnutie - hystereza
mac26
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1054
Zalo┼żen├Ż: 01.02.2010

Odosla┼ąod Samanko » 16 J├║n 2019, 12:47

josek nap├şsal:
Samanko nap├şsal:

Mus├şm sa ho trochu zasta┼ą:

Bydlisko: Deep In Nature tie┼ż nie je akur├ít norm├ílne nap├şsan├ę :pain:

Josek, ja som to nemyslel zle, aj preto som to dopisal malym pismom .. Na druhu stranu bydlisko je tu koli bazaru a niekedy koli pomoci inym uzivatelom osobne a pod.. V mojich prispevkoch nic take nenajdes, som si vedomy toho, ze to nemam uvedene ...taktiez ako nemam uvedene osvedcenie o odbornej sposobilosti... Noa ? Naco potrebujes vediet odkial som ? V minulosti som to mal uvedene a keby som teraz dal nieco do sekcie bazar alebo by som potreboval nejaku odbornu pomoc na mieste, tak by som ho tam napisal.. ;)

.. videl som, ze je to jeho prvy prispevok a nechcel som aby to tak pokracovalo .. Rad by som mu poradil, ale takto, ked vlastne neviem co to je presne a pod mu poradit nedokazem.. Inak sa ovlada male ponorne cerpadlo cez dva plavaky a inak sa ovlada velke cerpadlo :)
ÔÇťStrong people don't put others down... They lift them up.ÔÇť Michal P. Watson.
ÔÇ×Pravda mus├ş ─Źelit v├şce zkoumaj├şc├şm pohled┼»m !"
ÔÇ×We cannot choose our external circumstances, but we can always choose how we respond to them'' Epiktetos
Samanko
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 992
Zalo┼żen├Ż: 03.05.2013

Odosla┼ąod Speedy112 » 16 J├║n 2019, 13:11

Ok ospravedl┼łujem sa som to nap├şsal dos┼ą nezrozumite─żne, moja chyba.
Tak┼że od za─Źiatku.
M├ím obrovsk├║ n├ídr┼ż do ktorej tla─Ź├ş ponorn├ę ─Źerpadlo, a v tej nadrz├ş je hladinomer je to uroben├ę cez relatka, a to tak ┼że ak hladina zaplav├ş stredn├║ alebo vrchn├║ poz├şciu relatko zopne a po┼íle mi dole sign├íl 230V,. A teraz dole m├ím ponorn├ę ─Źerpadlo ktor├ę zop├şna styka─Ź 3 f├íz.. A ja potrebujem ak v nadrz├ş poklesne voda pod stredn├║ hladinu zapne ─Źerpadlo a ak vyst├║pi nad vrchn├║ vypne ─Źerpadlo teda rozopne a zopne styka─Ź. Spodn├í hladina nie je d├┤le┼żit├í, dole v studni kde je ponorn├ę ─Źerpadlo je ochrana aby ne┼ílo na sucho.
Len by som chcel poradi┼ą ako najlep┼íie na to. Pou┼żi┼ą pr├şdr┼ż, na stykaci.
Sn├í─Ć je to zrozumite─żnej┼íie, e┼íte raz ─Ćakujem.

-- Spojen├Ż pr├şspevok 16 J├║n 2019, 13:20 --

Ok ospravedl┼łujem sa som to nap├şsal dos┼ą nezrozumite─żne, moja chyba.
Tak┼że od za─Źiatku.
M├ím obrovsk├║ n├ídr┼ż do ktorej tla─Ź├ş ponorn├ę ─Źerpadlo, a v tej nadrz├ş je hladinomer je to uroben├ę cez relatka, a to tak ┼że ak hladina zaplav├ş stredn├║ alebo vrchn├║ poz├şciu relatko zopne a po┼íle mi dole sign├íl 230V,. A teraz dole m├ím ponorn├ę ─Źerpadlo ktor├ę zop├şna styka─Ź 3 f├íz.. A ja potrebujem ak v nadrz├ş poklesne voda pod stredn├║ hladinu zapne ─Źerpadlo a ak vyst├║pi nad vrchn├║ vypne ─Źerpadlo teda rozopne a zopne styka─Ź. Spodn├í hladina nie je d├┤le┼żit├í, dole v studni kde je ponorn├ę ─Źerpadlo je ochrana aby ne┼ílo na sucho.
Len by som chcel poradi┼ą ako najlep┼íie na to. Pou┼żi┼ą pr├şdr┼ż, na stykaci.
Sn├í─Ć je to zrozumite─żnej┼íie, e┼íte raz ─Ćakujem.
Speedy112
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 15.06.2019

Odosla┼ąod enigma » 16 J├║n 2019, 14:03

sta─Ź├ş ti plav├íkov├Ż sp├şna─Ź ( namontovan├Ż na ty─Ź na stene n├ídr┼że ) na tej ty─Źi si nastav├ş┼í mikrosp├şna─Źe ( alebo aj konc├íky ) a ide┼í .... ako vysoko bud├║ konc├íky z├ívis├ş od v├Ż┼íky hladiny ak├║ potrebuje┼í ...... ┼żiv├şm sa servisom ─Źerpadiel ( hlavne KSB .... a na ka┼żdej v├Ą─Ź┼íej ─îOV -ke to maj├║ takto rie┼íen├ę )
enigma
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1761
Zalo┼żen├Ż: 24.12.2011

Odosla┼ąod Milos66 » 16 J├║n 2019, 16:38

No a u┼ż sme doma, ako to teda chce.
A zase mus├şm pouk├íza┼ą na ─îOV. Tam je to roben├ę prilepenou plastovou trubkou na boku n├ídr┼że (ako bolo spomenut├ę vy┼í┼íie). T├í trubka m├í koniec niekde v druhej tretine n├ídr┼że - septiku. K├íbel od plav├íku je zaisten├Ż v tej trubke norm├ílnou elektrik├írskou prechodkou. Pod─ża d─║┼żky vysunutia,alebo skr├ítenia k├íbla plav├íku sa ur─Źuje spodn├í a vrchn├í hladina v n├ídr┼żi. Ni─Ź zlo┼żit├ę. Potom to ide len na mal├Ż styka─Ź, ktor├Ż sp├şna kompresor ─îOVky.
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
Milos66
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 4269
Vek: 53.07
Zalo┼żen├Ż: 28.09.2013

Odosla┼ąod cs001 » 16 J├║n 2019, 16:57

ak by si mal zaujem mam kotlove automatiky s piatimi funkciami
min. hladina, max. hladina, min. havarijna hladina, ─Źerpadlo doplnania vody zapnute, cerpadlo doplnania vody vypnute. To by sa ti mohlo hodit Je to starsi vyrobok nejakej bratislavskej firmy. Vstupy su pripojene cez vodive (nerez) elektrody, Kazda funkcia jedna elektroda plus spolocna. Vystupy su cez rele. Vyuzil by si len funkciu pre doplnanie vody, pripadne kontrolu preplnenia nadrze (max hladina). Ale ak by sa spolocna elektroda vyviedla do studne plus elektroda pre min hladinu, mohol by si kontrolovat aj nizku hladinu v studni......
Pr├şlohy
cerpadlo automatika.JPG
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Vivanco, LG, Lenovo, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...
cs001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1306
Zalo┼żen├Ż: 28.04.2010

Odosla┼ąod technikus110 » 17 J├║n 2019, 05:28

speedy112 p├ş┼íe┼í: to tak ┼że ak hladina zaplav├ş stredn├║ alebo vrchn├║ poz├şciu relatko zopne a po┼íle mi dole sign├íl 230V,.
─Źi┼że presne opa─Źn├í funkcia ak├║ potrebuje┼í.

Ako laika sa ┼ąa op├Żtam a porad├şm ti.
M├í┼í v rozvodnej skrinke e┼íte miesto? Ak ├íno, tak ti tam sta─Ź├ş doplni┼ą e┼íte jedno rel├ę na 230V, ale mus├ş ma┼ą sp├şnaco/rozp├şnac├ş kontakt, ktor├Żm t├║to funkciu zneguje┼í. To ti zapoj├ş skoro ka┼żd├Ż elektrik├ír.

Keby si sem dal sch├ęmu ak├ę komponenty m├í┼í pou┼żit├ę, mo┼żno ┼że v tvojom zapojen├ş sta─Ź├ş iba prehodi┼ą k├íblik na sp├şnacom rel├ę pre ─Źerpadlo.
technikus110
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Automatiz├ícia

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist