PLC B&R

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

echoooo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 27 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: CA
Vek: 35

PLC B&R

Príspevok od používateľa echoooo » 23 Okt 2012, 08:03

Zdravím. Túto tému zakladám, aby som sa pokúsil nájsť ďalších ľudí pracujúcich s PLC od firmy B&R http://www.br-automation.com/. Máte niekto skúsenosti s touto firmou a s ich softwarom Automation studio ? Ak by mal niekto k dispozícií ich Training modules http://www.br-automation.com/cps/rde/xc ... G_HTML.htm bol by som rád ak by sa o ne podelil.
0

milanisko99
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31 Okt 2012, 21:41

Re: PLC B&R

Príspevok od používateľa milanisko99 » 31 Okt 2012, 21:59

Zdravím

Z B&R Automation mám nejaké skúsenosti , riešil som s nimi nejaké aplikácie a ak by si mal záujem rád sa podelím o svoje skúsenosti.
Zatial len taký názor ktorý zaújme aj ostatných :
Dlho som riešil otázku či ostať a rozširovať svoje vedomosti iba v SIEMENS alebo nie .
Čo sa týka SIEMENS pracujem ako elektrikár a od SIEMENS sa mi dosť ťažko odklánalo pretože sa tieto systémy používajú na CNC strojoch v mojom okolí , majú zastúpenie v mikro PLC -LOGO a všade naokolo je veľká rozšírenosť .Nehovoriac o tom že obchodná sieť je rozšírenejšia a dostupnosť dielov rýchlejšia.
B&R bola pre mňa novinkou a vďaka horeuvedeným okolnostiam sa mi ťažko na ich systémy prechádzalo.
Predsa som to vyskúšal a aj napriek obrovskej časovej tiesni (musel som sa znovu od začiatku učiť úskalia nového systému ) som to vyskúšal.A konečne názor na B&R Automation :
Pre bežného človeka ktorý chce všestranné použitie za rozumnú cenu v jednom programovacom prostredí z modulmi ktoré je možné pripojiť ku všetkým riadiacim systémom BR bez akéhokoľvek obmedzenia - dobrá voľba.
Odpadá riešenie problémov tipu - umožní mi to pamäť , umožní mi to počet čítačov , je možný daný počet modulov , mám potrebné knižnice , zas musím platiť nemalé peniaze za upgrade softvéru atď atď toto u B&R Automation nehrozí .
Keby dačo milanisko99@gmail.com. NAZDAR
0

karolko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14 Apr 2014, 11:03

Re: PLC B&R

Príspevok od používateľa karolko » 09 Jún 2014, 15:26

Sice nie je uz to aktualne, ale chcem dodat, ze : Automation is Orange. B+R su skvele PLC. Najlepsie na nich? Halabala mozes slubovat das vsetko :-)
0

oration
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11 Dec 2016, 10:35
Bydlisko: Svidník

Re: PLC B&R

Príspevok od používateľa oration » 04 Jan 2018, 14:18

Síce stará tema ale názor niekomu pomôže zorientovať sa.

Za mňa Automation Studio možno trochu prehľadnejšie a ergonomickejšie ako TIA portal. Konkrátny typ hw od B&R nepamatám, ale nebol obmedzujúci. Teraz fungujem na S7-1500 a to je súčastná špička, takže no problém.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok