Schneider HMI GTO editor

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Schneider HMI GTO editor

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Máj 2017, 11:15

Zdravím,

na drviči máme problém s HMI. V rámci záruky poslal výrobca nový HMI, lenže prišiel od výrobcu a teda bez čohokoľvek. Po zapnutí sa zobrazí úvodná obrazovka s voľbou jazyka a voľbou nastavení ethernet portu (IP, DHCP nastavenia).

Moja otázka znie, ako sa volá nástroj, ktorým dostanem SW do HMI? Viem, že existuje Vijeo Editor, kde sa HMI programuje a z neho je možné potom dáta poslať do HMI, lenže tento editor je platený. Existuje nejaký free editor, resp. nástroj na spojenie HMI s PC, za pomoci ktorého dostanem už vytvorený program do HMI?

Jedná sa o HMI GTO 2310.

Kontaktoval som aj našu podporu, len chcem mať jasno. Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Schneider HMI GTO editor

Príspevok od používateľa xmilos » 17 Máj 2017, 11:48

Projekt v starsich HMI ( znakovych ) je ulozeny priamo v HMI. Zial pri tychto novych, grafickych, dotykovych potrebujes projekt od tvorcu, nie je ulozeny v HMI. Musis kontaktovat tvorcu SW vybavenia a ziadat od nich projekt, resp dat im tvoje ciste HMI a poziadat o naprogramovanie.
Pokial sa jedna o vacsie projekty, jednoznacne ziadat o odovzdanie veskereho zdrojoveho SW.
Ak sa nejedna o seriovku, moze sa ti stat, ze tvorca "strati" tvoj projekt a platis znovuvytvorenie.
Nejake HMI od Schneider sli opravit.
Schneider VijeoDesigner zatial neuvolnil pre free pouzitie ( aspon o tom neviem ).
VijeoDesigner mam, ak potrebujes, mozem ti to "napalit". Ak vies ako to ma vypadat, rozmiestnenie a vyznam premennych , ide to aj vytvorit nanovo.

Ak ma tvoje HMI ethernet so znamou defaultnou IP a podari sa nam spravit naku konektivitu, slo by to aj na dialku.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Schneider HMI GTO editor

Príspevok od používateľa Drakoush » 17 Máj 2017, 12:44

Ahoj,

jedná sa o sériovú výrobu, takže s projektom nie je problém. Problém je, ako ho dostať do HMI, keďže nedisponujem nijakým SW vybavením pre komunikáciu PC <-> HMI.

HMI má ethernet port a taktiež má známu IP adresu, ktorá sa dá nastaviť priamo na HMI - IP, subnet mask a gateway. Tak isto mám prístup k MAC adrese, skrátka je to úplne nový HMI a dodávateľ si dal len toľko námahy, že na krabicu napísal "neue firmware, nicht kompatibel".
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Schneider HMI GTO editor

Príspevok od používateľa xmilos » 17 Máj 2017, 12:46

Mno potom by nemal byt problem u dodavatela nahrat projekt.

Ak je to na dlho, ziskaj onen projekt, mrknem, ci mam taku verziu, mno a ked to dokazeme zmanazovat ( IP konektivitu moj PC, tvoje HMI ) , mozem sa ti to pokusit na dialku naladovat.
Alebo uvazujes dostat sa k VijeoDesigner - u ? Ak zistis verziu, mrknem ci mam naku "takmer free" , ale je to riadny balik ( 1.3 GB ).
0

Napísať odpoveď