Snimanie mnozstva granulatu

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa ferguson » 20 Sep 2017, 17:28

Zdravim,
Vedeli by ste mi prosim poradit, ako (pokial mozno jednoducho) snimat mnozstvo granulatu v zasobniku? Je to nasypka do extrudera a ucelom snimania ma byt zabranenie chodu naprazdno.

Dik
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Sep 2017, 17:39

Váha.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2504
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa enigma » 20 Sep 2017, 17:42

alebo niečo podobné ako plavák .... položíš to hore ,na povrch granulátu .... a ke´d príde na určitú úroveň , najprv zapne upozornenie , a ak klesne ešte nižšie , vypne stroj ...
0

dreambox22
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 20:41
Bydlisko: Velké Meziříčí
Vek: 49

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa dreambox22 » 20 Sep 2017, 17:44

Ahoj.
Běžně se používá kapacitní čidlo - na všech násypkách vstřikolisů a podobně. Nutná menší citlivost - kvůli zanášení prachem, ale většina kapacitních snímačů má regulaci citlivosti.
Modernější verze - gravimetricky - vážením.
Pokud by jsi potřeboval - mohu kapacitní snímač dodat - parametry - označení bych ti zaslal.

DB
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Sep 2017, 17:49

enigma napísal:alebo niečo podobné ako plavák .... položíš to hore ,na povrch granulátu .... a ke´d príde na určitú úroveň , najprv zapne upozornenie , a ak klesne ešte nižšie , vypne stroj ...
nie prilis stastne riesenie nakolko vypnut stroj - vstrekovaci lis nieje sranda... vahovy senzor sa uz pouziva aj v niektorych lysovniach, popripade je tu moznost pouzitia prietokomera, az sa vrtulka v prietoku zastavy tak sa spusti signal - po urcitom prednastavenom case, nakolko granulat nejde neustale do masiny, tak isto sa to da riesit kapacitnym cidlom... moznosti je vela
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

miroL
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 28 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: TRNAVA
Vek: 53

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa miroL » 20 Sep 2017, 17:57

Tiez by som sa priklanal k tomu, co pise Dreambox. Nasypka bude asi kovova, ale urcite bude mat nejake kontrolne okienko. Tam dat kapacitny snimac, nastavit mu citlivost tak na hranici, a ked tam bude granulat, tak zmeni stav.
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Sep 2017, 18:06

ku akemu typu stroja to bude pouzite?

engel s nasypkou

Obrázok

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa ferguson » 20 Sep 2017, 18:16

Cele zariadenie je vo faze navrhu, takze ak bude treba, otvor do nasypky sa urobi. Ale ano, bude kovova.

Snimanie hmotnosti napadlo aj mna, ale ten extruder bude pohyblivy, takze tam by to bol dost problem merat. Tie kapacitne snimace sa mi pozdavaju, idem si o tom nieco pohladat. Vedia reagovat aj na plast?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa Marek1975 » 20 Sep 2017, 18:19

pre fergusona - ANO
Kapacitné snímače snímajú zmenu kapacitnej reaktancie objektu v prípade jeho priblíženia k snímaču. To značí, že kapacitné snímače nesnímajú iba kovy, ale aj nevodivé materiály, ktorých dielektrické hodnoty sú dostatočné veľké. Dôkladne vybratý kapacitný snímač dokáže "vidieť" cez niektoré nekovové materiály.

Klasickou aplikáciou je snímanie hladiny (prítomnosť/neprítomnosť) kvapalín, resp. granúl cez stenu nádoby. Balluff tiež ponúka vhodné kryty snímača, ktoré umožňujú nasledovnú výmenu bez vypustenia nádoby.
zdroj:

http://www.s-d-a.sk/balluff/kapacitne-snimace.html

pokial zrolujes na tej stranke dolu, mas tam tabulku zo snimacmi a ich hodnotami
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa Drakoush » 20 Sep 2017, 18:37

Vieš, žiadaš navrhnúť spôsob merania, ale nepovieš nám nič.

Nevieme o prostredí, o ničom, preto Ti nedáme dobrú radu :)
Váha je dobrá, dá sa to aj na pohyblivom zariadení robiť, nie je problém, ale tak isto sa dá použiť ultrazvuk. Teraz už aspoň vieme, kde to bude.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa misocko » 20 Sep 2017, 19:06

mame vsade kapacitne snimace, daju sa pekne nastavit aj tak aby boli necitlive na vrstvu prachu z mleteho regrošu s biednym odprasenim.
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa ferguson » 20 Sep 2017, 21:08

Marek1975: dik. Tiez som pozeral tu stranku. Aj SOS ma snimace na vyber, takze by nemal byt problem.

Drakoush: keby viem ake info je treba, tak by som to dal hned do prveho postu. Treba napisat, pokusim sa odpovedat. Navrhujem zariadenie od nuly, takze tych vstupnych udajov prilis nie je. Ako to navrhnem, tak to bude.

misocko: robis niekde pri vstrekolise?
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa misocko » 20 Sep 2017, 21:24

hej
20 vstrekolisov roznych znaciek
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Sep 2017, 21:30

Predpokladám, že granulát je nepriehladný.
Nestačila by optická fotozávora v protilahlých otvoroch na zásobníku v potrebnej výške,pred vyprázdnením?
Prípadne dve nad sebou signalizujúce najprv výstrahu a potom minimálnu hladinu.

Alebo plastová trubka zhora zasunutá do zásobníka, na nej vhodný okrúhly plavák s magnetom a vo vnútri trubky výškovo nastavitelný jazýčkový kontakt.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa ferguson » 20 Sep 2017, 21:48

5ko: ani jedno nieje zly napad, ale pride mi to trochu nespolahlive. Potrebujem nieco "sofistikovanejsie". Ono niekedy to je granulat, niekedy drť. Vacsinou nepriehladny, ale v pripade PET to moze byt priehladne.

Viac menej mi staci vediet ze treba "kapacitny senzor". Nakontaktujem sa na dodavatela, nech navrhne co sa s tym da robit.

Diky chalani.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa misocko » 20 Sep 2017, 22:35

5ko, ani jedna , ani dva
optika , bez sance aj pri nepriehladnych granulatoch, aj tie najmenej napadne granuty totiz prasia a elektrostatika pri plastoch je vsade pritomna - ten bordel sa lepi na vsetko okolo. Behom chvilky by to bolo furt aktivne
plavak, sa sice pouziva , ale trochu vymakanejsim stylom a to tak ze sa vo velkom sile spusta zavazie zhora na snurke a zistuje sa ako hlboko spadlo, po kazdom merani sa samozrejme vytiahne (automat, stlacis tlacitko, premera, vypise vysledok na displej), ono totiz aj keby bolo z materialu ovela lahsieho ako su granule , tak na granulach plavat dobrovolne nebude, mozno keby to cele vybrovalo - este viac prachu.
pouziva sa bud kapacitny snimac, alebo potom do velmi prasnych materialov ktore sa este aj kurna lepia, sa davaju snimace s vrtulkou ktora sa nejakym mechanizmom snazi otacat, kym ju brzdi granulat, otaca sa velmi pomaly alebo sa netoci vobec, bez granulatu sa zacne otacat a system to vyhodnoti ako "neni granulat"
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2017, 23:13

U nás sa tiež používajú kapacitne snimace o priemeru 3-4 cm.. Takze chod tou cestou.
Ak to myslíš naozaj vazne, tak si dám tu námahu a odfotím ti aký model a typ tam mame. Používa sa to na PP A PE biele/polopriehladne gramule. Myslim že sa aj na farebných sú neake snimace.
Daj vediet.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa ferguson » 21 Sep 2017, 08:36

romiadam: presne na tie snimace o priemere 30mm som pozeral. Ak by si bol taky dobry a nieco blizsie o tom zistil, bol by som ti velmi vdacny.
0

MisoTipek
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 13 Mar 2016, 15:36
Bydlisko: ZS
Vek: 44

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa MisoTipek » 24 Sep 2017, 12:14

Presne tento problém som riešil na extrúderi tak, že som zdvojil snimaciu klapku na nasávacom zariadení.. :D teda jedna klapka ovláda nasávač granulátu..a pod ňou taká istá klapka je napojená na alarm. Toto riešenie vzniklo hlavne preto, ze som nezohnal dostatočne tepelne odolné kapacitné snimače. ( pri PC 120' C) :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Snimanie mnozstva granulatu

Príspevok od používateľa misocko » 24 Sep 2017, 13:24

u nas riesi alarm ta ista klapka ktora ovlada nasavac. Da sa nastavit cas pocas ktoreho musi byt otvorena po nasati (vahou padajuceho granulatu), ak sa hned uzavrie (respektive ani neotvoeri ked sa nenasaje vobec nic), system vie ze nic nenasal (v oktabine uz nieje granulat) a ide do alarmu , a tiez sa da nastavit pocet nasati do naplnenia nasypky (ak aj granulat otvori na chvilu klapku - granulat nasalo) ale po x-tom nasati neostane klapka otvorena (plna nasypka) , system tiez vyhlasi alarm.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok