Čínske servo Turnigy max. napájacie napatie

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Čínske servo Turnigy max. napájacie napatie

Príspevok od používateľa martin knocik » 04 Okt 2017, 19:05

Nevie niekto aké maximálne napájacie napätie (napájanie elektroniky serva naprázdno keď sa motor serva netočí) znesie čínske servo Turnigy TGY-S901D DS/MG https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-t ... c-58g.html Žiadny datasheet ani manual som k tomu servu nenašiel, na stránke udávajú napatie 6.0V/7.2V. Chcem ho napájať z 2 litiových akumulátorov 18650. Ak bude na akumulátoroch pripojených na servo bude 8,4 V, nehroží odpálenie elektroniky serva (napajanou cez nejaky noname linerarny stabilizator) ? Nabíjačka bude 8,4V s prúdovým obmedzením 700mA max. Počas nabíjania by som mohol odpojiť napájanie serva mosfetom, ale predstavuje to komplikáciu navyše.

Ďakujem za odpoveď
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
magic_touch
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 247
Dátum registrácie: 21 Jan 2008, 00:00
Vek: 44

Re: Čínske servo Turnigy max. napájacie napatie

Príspevok od používateľa magic_touch » 04 Okt 2017, 20:03

Tie cinske serva horia jedna radost. Ja by som na tvojom mieste dal jeden stabilizator alebo aspon zenerku na napajanie serva. 8,4v to spolahlivo odpali. Mne tak zhorelo digitalne servo od nich,a to malo nedopatrenim o 1 volt vyssie napatie. Elektronika by to este vydrzala,ale ten mikro motorcek v tom zadymi. Mozes este hodit aj BEC pre servo, predava ho tiez HK za par supov.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok