Max! Cube a p3q systém pre reguláciu vykurovania

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 556
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Max! Cube a p3q systém pre reguláciu vykurovania

Príspevok od používateľa Victorio » 11 Dec 2017, 17:27

Zdravim,

Nemáte niekto tento systém ? Kúpil som z Conrad, nebola to lacná vec, 8 termostatických hlavíc, eco tlačítko a Cube, teda kocka, ktorá to všetko bezdrôtovo na 863Mhz riadi.
Aktuálne to testujem, a zisťujem obmedzenia na nevýhody.
Jednou je napríklad to, že pri experimentovaní sa po prekročení doby vysielania príjmu na tejto frekvencii systém na 1 hodinu zablokuje, je to podľa telekomunikačných predpisov, môže to byť v prevádzke tuším 36 sekúnd v rámci hodiny.

Druhá vec je, že sa stáva, źe termostatické batérie stratia signál, aj keď sú blízko, ale jednoducho stratia, a pomôže iba reštart "kocky" teda Cube riadiacej jednotky.
Takže spoľahlivé to veľmi asi nebude, o čom sa píše aj na rôznych fórach.

Ale inak po zistení, ako to všetko funguje je to celkom jednoducho konfigurovateľné, až na jednu zradu s DHCP, ktoré musí byť správne nastavené.

Ďalšia vec je to, že v jeden deň mi prestali fungovať viaceré bezdrôtové ovládače pre auto, garážovú bránu aj vchodovú bránu, každá vec inej značky ale zrejme všetky na 430MHz. Príčinu som doteraz nezistil, ovládače boli v poriadku, to viem isto, aj prijímacie jednotky všetkých troch zariadení, takže rušenie muselo ísť z iného zdroja a to v okruhu cca 15m. Auto ďalej už reagovalo na ovládač.
Neviem, či je možné, že 860Mhz systém sa rozkmital na frekvencii harmonickej ku 430, pravdpodobne nie, ale nevylučujem
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok