Ako zistiť náhradu senzora?

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

kVA
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 14 Jan 2018, 20:24

Ako zistiť náhradu senzora?

Príspevok od používateľa kVA » 23 Máj 2018, 18:16

Zdravim...

Vie mi niekto poradit nejaku stranku alebo nieco ako zistit alternativu k senzoru?

napr. vo vyrobe sa znicil dnimac contrinex DW-AS-509-M8-390 na sklade mam contrinex DW-AS-623-M8-001 kde zistim ci ho mozem nahradit tymto senzorom alebo pripadne aky cenzor tam mam dat?

alebo

mam sick VS180-2D02331 kde zistim aky mam pouzit aby mi fungoval s primacom na druhej strane ktory je este dobry. lebo je zbytocne menit cely par ked je jeden s nich dobry... ale too je len priklad

oficialne stranky sicku aj contrinexu som pozrel aj dadasheety som hladal a nic... preto vas prosim o radu ci nie je nejaka kuzelna stranka ktora mi pomoze alebo nejaky zoznam :)

Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako zistiť náhradu senzora?

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 23 Máj 2018, 18:22

Zadal jsi ty názvy do google? Fakt?

DW-AS-623-M8-001
DW-AS-509-M8-390

A teď otevřeš datasheety 1 a 2 a porovnáš je.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Ako zistiť náhradu senzora?

Príspevok od používateľa datam » 24 Máj 2018, 11:11

Jáj ale to je zložité.

Inak na tie brány od Sicku pozor. Občas sú párované. Druhá vec nechápem tento prístup. Vždy rozbijú iba jednu stranu takže časom budeš mať na sklade XY neidentifikovaným vysielačov ktoré ti aj tak budú na prd. Vždy musíš kúpiť pár takže je to absolútne bezpredmetné.

čo sa týka napríklad indukčákov tak napríklad zapojenie kábla alebo konektora je unifikované. treba porovnať hlavne:
napájanie (ale v priemysle 24VDC v 99% prípadov).
výstup PNP/NPN a NO/NC

ak sedí po rozmerovej stránke tak ho môžeš v pohode použiť ako náhradu. V špecifickom prípade ťa bude možno zaujímať dosah Sn.

Aj tak najlepšie riešenie je zapojiť si to na ponku a skúsiť či to robí to čo potrebuješ. Občas je s datasheetov mimo aj človek čo s nimi robí denne (mysli ja, nie ty).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok