Lightning kabel

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

mikypeak
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Mar 2016, 21:01

Lightning kabel

Príspevok od používateľa mikypeak » 22 Aug 2018, 13:26

Dobry den,
hladam informacie o lightning kabli, potrebujem urobit nabijanie Iphonu a kontrolovat pripojenie ze je telefon pripojeny.
Ak sa odpoji tak potrebujem identifikovat tento stav.

Nema niekto info ako na to?
Da sa zohnat kabel kde si len piny bez MFi?
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa Daevid » 22 Aug 2018, 13:54

Čo tak merať odber prúdu? Ak bude iphone pripojený, asi nebude mať nikdy nulový odber prúdu. Ak dáš do série s napájacími vodičmi diódu a iphone bude pripojený, mal by si na dióde namerať úbytok napätia cca 0,4V - 0,7V.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa misocko » 22 Aug 2018, 14:33

Typujem ze telefon tuto diodu (ubytok napetia na nej) vyhodnoti ako "nabijacka nieje schopna dodavat prud" a bude ti to nabijat dva dni. Do cesty nabijacieho prudu by som ziadne prekazky rozhodne nedaval.
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa Daevid » 22 Aug 2018, 14:35

Stačí zvýšiť napätie zdroja o ten úbytok...

Na miesto diódy sa dá tiež použiť rezistor s veľmi malým odporom...

Celé to záleží od toho, o čo sa autor snaží...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 22 Aug 2018, 15:39

vies, co to urobi s diodou, ked iphone ma nabijaci prud cez 1A a ty do serie das 20mA diodu?
navyse odber nie je konstatny pri nabijani.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa breta1 » 22 Aug 2018, 15:48

Nikdo pořádně neví, jak má který model telefonu řešenou elektroniku nabíjení. Může to být jen prosté vypnutí proudu (o tom ale dost pochybuji), nebo zmenšování nabíjecího proudu ke konci nabíjení, nebo cyklické přerušování proudu ke konci nabíjení atd.
Pozn. -nechápu, proč se to jmenuje Lightning kabel ... co to má společného se světlem nebo bleskem, ví někdo?
Nebo aby byl kabel dostatečně kůůůůl?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa Wili » 22 Aug 2018, 17:01

mikypeak ved si to najdi cez google, napis do googlu: "lightning cable pinout" a najde ti co potrebujes.

breta1 ten kabel sa tak vola preto lebo to zrejme naznacuje rychlost toho konektoru vo viacerych vyznamoch - nemusis riesit ako je otoceny takze ho rychlo napojis do akehokolvek zariadenia, a tiez jeho datovy prenos je dost vysoky. (uz ich prvy vlastny PC konektor thunderbolt bol zrejme pomenovany kvoli svojej vysokej rychlosti a univerzalnosti periferie). Tiez asi pokracuju vo svojom nazvoslovi kedze ich PC konektor sa vola thunderbolt, tak lightning ma celkom logiku v nasledovani toho stylu pomenovania aspon ja si to tak teda vykladam :roll:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa Drakoush » 22 Aug 2018, 17:21

Pinout síce nájdeš, ale nemáš tam vysvetlenia od tých polí a identifikačných pinov. Kdesi som čítal, že tam má byť napätie 2V k zahájeniu nabíjania. Lightning je totiž vybavený čipom, ktorý identifikuje otočenie konektora a na základe toho urobí pinout. Zároveň identifikuje druh nabíjačky a odosiela jej dátový výstup na nastavenie napätia - napr. pre MacBook mám adaptér, ktorý má výstup USB-C a dokáže dať až tri napätia - od 5,1V pre kábel USB-C to Lightning po nejakých 29V pre kábel 2xUSB-C na nabíjanie MacBooku. Nabíjačka identifikuje pripojený kábel a zvolí napätie výstupu. Rovnako určuje nabíjaciemu obvodu, "o aký prúd môže žiadať" (vybavený tým je iPhone X, iPady a iné zariadenia, ktoré podporujú rýchle nabíjanie 2A).

Keďže Apple je firma ako každá iná, pomenuváva svoje technológie nejakým slovom, ktoré prezentuje popredné vlastnosti. Pri Lightningu je to jednak jeho rýchlosť, všestrannosť a univerzálnosť, ale zároveň symbolizuje aj známy blesk - ikonku, ktorá sa objaví pri baterke počas nabíjania, ktorá sprevádza systém iOS už roky. Je to potom viac kúl a lepšie sa to predáva. Je to niečo ako turboboost pri inteloch atď.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

mikypeak
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Mar 2016, 21:01

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa mikypeak » 22 Aug 2018, 20:25

Na google je sice zopar informacii, ale niektore si oponuju. Najjednoduchsie je nastavit napr. 5,2V, cez nejaky dpor a pomali sa bude nabijat. Potom testovat na niektorom pine pritomnost napatia. Ale trochu teorie k tomuto zapojeniu. Ktore piny kedy co maju na sebe.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 23 Aug 2018, 08:44

mikypeak: nie som si isty, ci pri apple produktoch to bude take jednoduche. Oni maju vsetko vlastne, a vsade pchaju identifikacne chipy.
Co ma byt vysledkom? robis nejaku externu nabijacku na iphone?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mikypeak
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 08 Mar 2016, 21:01

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa mikypeak » 23 Aug 2018, 09:06

Ano, potrebujem nabijat a detekovat ci je iphone pripojeny ku kablu. Ak sa odpoji potrebujem informaciu o tom a dalej spracujem jednocipakom.
Nabijanie vyriesim pomocou originalneho Iphone/USB kabla ale este chcem detekovat pritomnost telefonu.
Skusim na data pinoch merat co tam je. Len sa obavam kompatibility pre ipad a novsie iphone.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa Wili » 23 Aug 2018, 20:07

niesom si tym uplne isty ale mam pocit ze pin c.1 ma detekciu kabla, takze ak pripojis lightning na pine 1 by malo vzniknut kladne napatie kedy iphone komunikuje a zistuje ci je na lightning konektore ten overovaci cip, ak ho odpojis pin 1 by mal byt na zemi. Skus to premerat, pripadne studuj google, hladaj po anglicky a najdes to.
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Re: Lightning kabel

Príspevok od používateľa datam » 19 Sep 2018, 15:03

Ja len ku tej sériovej dióde.

Je pravda že na nej bude úbytok cca 0,7V čo chceš kompenzovať zvýšením napätia :D ale nakoľko všetky fóny majú DC/DC menič založený na PWM princípe tak v určitých momentoch bude na nabíjacom konektore 5,7V čo môže byť deštrukčné :agree:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok