Pohon posuvnej brany

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Pohon posuvnej brany

Príspevok od používateľa iqlogic » 07 Mar 2009, 13:06

Zdravicko,
na nete som hladal nejake pohony pre posuvne brany, ale vsetko drahe a tak ma napadlo, zeby som si to "zbuchal" sam ... potreboval by som poradit aky motor by bolo vhodne pouzit a hlavne nejaky jednoduchy dialkovy ovladac k tomu ... mozno sa mi to len zda, ale domaca vyroba by mohla vyjst lacnejsie nez komplet hotovy pohon ... velmi by potesili nejake linky na schemy alebo priamo nejake stranky kde sa tymto zaoberaju ...
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 07 Mar 2009, 15:35

No posuvné som urobil 3 a krídlovú jednu. Veľkosť motora? Primerane veľkosti bránky. Ovládanie sa dá urobiť pomocou infra ale jednu som robil na 433MHz ale je to prehnané lebo dosah Ir úplne postačuje.

Nezabudni na snímanie koncovej polohy, zaistovacej polohy, ochranu proti preťaženiu ktoré je aktuálna hlavne v zime a safety optobránu aby ta to tam neprivrelo aj s autom.

Robil som dve verzie pohonov a najlepšie sa osvedčila vezria s retazou. Ocelové lanko je iba pre bránky tam do 2m. Na krídlovú som robil pantograf ale už v živote nebudem nikomu tento druh brán slubovať.
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa iqlogic » 08 Mar 2009, 08:34

a mohol by si mi poradit co vsetko si pouzil pri montazi ??? Nejake schemy elektroniky, ako si vyrobil pohon ... respektive kolko financii si mam pripravit ...
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 08 Mar 2009, 17:22

Realizace není vůbec jednoduchá, zejména když to má umět i bezpečností funkce proti přivření.
Ale takové zjednodušené ovládání by snad šlo udělat. Z autovrakoviště motor z chladiče (má stovky W) , zdroj 12V (silnější trafo + graetz), relé R1, R2, dorazové spínače K1, K2, tlačítka nahoru- dolů T1, T2 (ta budou nahrazena spínacími prvky z DO).
Je to známé zapojení s relátky, doufám že jsem to nepopletl.
Prílohy
vrata.png
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 09 Mar 2009, 06:55

OT: teraz majú v jednom nemenovanom kutilskom obchode v CZ akciu na tento sortiment. Posuvná 4m stojí komplet (teda naozaj komplet) 9tis CZK. Nehovorím o tom že je to hrebenovka čo doma neurobíš alebo lepšie povedané sa ti to doma robiť neoplatí.
0

Používateľov profilový obrázok
iqlogic
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 904
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Príspevok od používateľa iqlogic » 09 Mar 2009, 08:27

ludia diky moc ale asi sa na to domace majstrovanie vykaslem ... na nete som nasiel komplet pohon na branu do 200kg za 8300sk/275,5Eur ... tak posetrim a pojdem zrejme do toho ...
0

Miroslav25
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Jan 2019, 21:15

Re: Pohon posuvnej brany

Príspevok od používateľa Miroslav25 » 28 Jan 2019, 21:20

Čauko ja mám motor LM100EVS s remeňovým pohonom ľahko si ho namontuješ aj sám a je cenovo prijateľný. Je ku nemu dvojfrekvenčný 7 pásmový prijímač. Ja som ho svojho času zohnal na branyservis.sk skúś im brnknúť alebo napísať :) Dúfam že som pomohol.
0

Používateľov profilový obrázok
KaRaQ94
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1070
Dátum registrácie: 14 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 29

Re: Pohon posuvnej brany

Príspevok od používateľa KaRaQ94 » 28 Jan 2019, 23:45

Odpovedat na 10 rokov staru temu.... :pain:
0
Lepšie je byť aktívny ako rádioaktívny.

V silnoprúde sa chyba toleruje iba raz...

http://lmgtfy.com/

Inak volám sa Tomáš ...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok