Autonabíjačka

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Wicker

Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Wicker » 21 Feb 2012, 12:19

Zdar,

autonabíjačka pochádza z AR92/ A9. DPS som navrhoval ja a Jenda23 (teda on tú zložitejšiu časť, ďakujem ;) ). O nový návrh šlo čisto len preto aby to bolo prispôsobené na dnešné typy súčiastok.

Podklady: http://svetelektro.com/Forum/autonabija ... 23578.html

Nabíjačka je nastavená na výstupný I= 5A aj keď nie je problém ťahať viac, ale predsa len je to v plastovej krabici. Nie je tu viac čo dodať, zvyšok vidieť z foto.

Poďakovanie patrí:

Jenda23: za pomoc pri návrhu DPS a dodanie KT701- iek.
Robio: za poskytnutie odporového drôtu.
5ko: za transformátor ( ak si pamätáš čo si mi raz doniesol za škatuľu vecí, keď si robil na kotolni v Kemnici ;) ).
Prílohy
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG

Používateľov profilový obrázok
PL509
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 03 Júl 2011, 00:00
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa PL509 » 21 Feb 2012, 12:27

Pekny vyrobok a ak sa smiem spytat tie krabice sa daju niekde kupit ?
0

Nomen

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Nomen » 21 Feb 2012, 14:12

vsetko pekne , lenze tie "drotiky " pretiahnute cez predny panel , no , tak to som este nevidel , ale aspon budes vediet , kde mas hladat zalomeny vodic , ak ti nabijanie bude vypadavat ,,,, urcite by sa tam lepsie hodili srobovacie svorky , ale praca je to naozaj pekna ..

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 774
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Hund17 » 21 Feb 2012, 16:15

Nabíjačka je pekná :wink: ale ako Nomen spomenul, tie káble... Tiež ju mám spravenú ešte s povodným návrhom a 10A v pohode. Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D LED pripojeného akumulátora svieti ale ručička na nule
0

Používateľov profilový obrázok
PeterKeral
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1046
Dátum registrácie: 28 Okt 2011, 19:22
Bydlisko: Prešov/Москва
Vek: 32

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa PeterKeral » 21 Feb 2012, 16:54

je to perfektni vyrobok idem si ju zložiť lebo ta co som staval od paja topila jak hovado. :D
wicker ak by som mohol tak určite K+.
0
Kawasaki GPZ500, Bandit 1200
Bez motorky ani na krok :)

Nomen

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Nomen » 21 Feb 2012, 18:07

Hund17 napísal:Nabíjačka je pekná :wink: ale ako Nomen spomenul, tie káble... Tiež ju mám spravenú ešte s povodným návrhom a 10A v pohode. Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D LED pripojeného akumulátora svieti ale ručička na nule
ved tak to ma byt , nie ? automatika by ti mala odstavit nabijanie pri asi 14,5V V , nebozes ho predsa prebijat

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Dolfi » 21 Feb 2012, 18:10

Hund17 napísal: Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D LED pripojeného akumulátora svieti ale ručička na nule
V tej nabíjačke je zabudovaná automatika, (nastavenie P3), že to viacej nedá ! Ak chceš ísť vyššie, tak ju treba vypnúť ...

Iná možnosť nefunkčnosti je, že je tam trafo na veľmi nízke napätie ...

Á, Nomen ma predbehol ! :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa 5ko » 21 Feb 2012, 18:43

HUND 17 napísal : Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D
:D :D No, niektoré nabíjačky ...v 15.tich ..už začínajú ..... :D :D
Roman je to na popasenie očí,dal si si záležať.K tým drotom...nepoužíva sa to denne,takže aj takto to určite vydrží pár rokov,ale skôr by tam pasovala tá dvojitá svorkovnička, alebo by som ich vyviedol aspoň cez tú dlhšiu gumenú priechodku z flexošnúry.
No na to trafo som veru dávno zabudol,ale aspoň niečo s tých mojich cárachov sa niekde zišlo na dobrú vec.

Ináč nemám rád nabíjačky čo vypínajú pri nejakom nastavenom napätí,lebo nemusia vždy nabiť akumulátor na požadovanú kapacitu.Stačí aby sa prázdna celkom vybitá baterka trochu v teple ohriala a napätie vyletí nazad na 12V,nabíjačka vypne a baterka po pripojení halogenky znova zletí dolu.Tých 15V možno tomu zabráni,ale najistejšie je sledovať stav nabitia hustomerom,ten sa nedá oklamať.Len škoda, že niektoré nové baterky už nemajú otvory na vyskrutkovanie.

PL509-tie skrinky mali v BB v DAV-e,na Rudlovskej ceste,aj všelijaké menšie na zdroje a pod...
0
Naposledy upravil/-a 5ko v 22 Feb 2012, 23:56, upravené celkom 2 krát.
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa breta1 » 21 Feb 2012, 22:18

Hund17 napísal:Nabíjačka je pekná :wink: ale ako Nomen spomenul, tie káble... Tiež ju mám spravenú ešte s povodným návrhom a 10A v pohode. Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D LED pripojeného akumulátora svieti ale ručička na nule
Já to chápu tak, že ti to při mrazivých teplotách mínus 15 stupňů nefunguje?
0

Wicker

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Wicker » 21 Feb 2012, 22:35

PL509: to kúpiš skoro v každej drogérií napr. Thorn, GME a pod. rôzne veľkosti a tvary.

K tým drôtikom sa priznávam, no spolieham na to, ako písal 5ko, že to zo pár rokov vydrží. Automatika sa dá nastaviť. Ak ju máš nastavenú na 15V tak pri 15V aj vypne, čiže to funguje správne.

BTW. neviete kde zohnať odporové drôty do tejto nabíjačky ? Dosť ťažko som zohnal niečo čo by vyhovovalo aj to vďaka Robiovi. Alebo dáke alternatívy.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa trunek » 22 Feb 2012, 08:34

Wicker - je to celkom fajn, a len taký malý typ do budúcna. Namiesto nalepenia toho papieru aby si mal popis. skús www.laserovanie.eu takýto popis vypálený laserom ťa vyjde na 5€. Chlapíj je ochotný. Dodá ti aj plast, ktorý je na spodnej vrstve nanesený inou farbou, aby bol popis krásne viditeľný a čitateľný. Fakt to nie je veľa a výrobok to posunie ďalej. Ale to som dal iba ty. Nič nekrytizujem ani nepodrívam. Skús a uvidíš, že sa ti to zapáči
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Wicker

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Wicker » 22 Feb 2012, 23:17

Rado, díky za typ, ale na niečom takom ako je toto mi to príde zbytočné, určite tam postačí aj toto... ale do budúcna na niečo iné nad tým určo pouvažujem.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Feb 2012, 00:10

Môžem jednu otázočku? Objavili ste bezdrôtovú elektrinu, alebo prečo v každom výrobku sú spomenuté káble - úprava?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

j0hnyPP
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1308
Dátum registrácie: 13 Feb 2012, 04:07
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa j0hnyPP » 23 Feb 2012, 03:12

Drak: prehladnost, esteticka uprava, "bludne" prudy/slucky... ked je vsetko vhodne zviazane v jednom zväzku, zvysuje sa blbuvzdornost.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Drakoush » 23 Feb 2012, 09:55

No to hej, ja mám tiež rád usporiadanie káblikov, nech to vyzerá nejako, ale niekedy sa to nedá, hlavne keď je tak "super" navrhnutý plošák, že z každej svetovej strany sú nejaké vývody.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
GROCHPTE
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Krásno nad Kysucou

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa GROCHPTE » 23 Feb 2012, 17:01

Ja mám túto nabíjačku postavenú ešte v povodnom zapojení funguje na 100 percent, len napatie pri kt.nabíjačka vypne mám nastavené na 15.5V. Varta napríklad udáva pri nabíjaní mimo vozidla napatie medzi 15-16,5V.
inak K+
0

Hund17
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 774
Dátum registrácie: 05 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Trenčiansky kraj
Vek: 31

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Hund17 » 23 Feb 2012, 17:31

Dolfi napísal:
Hund17 napísal: Len jedna vec, že v -15 už prestáva nabíjať :D LED pripojeného akumulátora svieti ale ručička na nule
V tej nabíjačke je zabudovaná automatika, (nastavenie P3), že to viacej nedá ! Ak chceš ísť vyššie, tak ju treba vypnúť ...

Iná možnosť nefunkčnosti je, že je tam trafo na veľmi nízke napätie ...

Á, Nomen ma predbehol ! :wink:
Hej hej páni, zabudol som dopísať "stupňov C". Vtedy vraj prestáva fungovať tyristor...

5ko, tak ty si tomu dal :D :D
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Feb 2012, 17:33

Máš to pěkný Romane, dnes sem unaven tak nebudu hledat mouchy. Ale příště ti to vo to víc spečetim :D :D :D :lol:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa Dolfi » 23 Feb 2012, 17:48

Hund17 napísal:Hej hej páni, zabudol som dopísať "stupňov C". Vtedy vraj prestáva fungovať tyristor ...
To si snáď robíš srandu ! Tesla udáva pracovnú teplotu tyristorov, (KT70x), - 40 °C. Určite je tam pár súčiastok, čo majú rozsah pracovných teplôt len do 0 °C. No na sto percent ani tie neblbnú ...

Neviem či vieš, že baterka pod asi - 7 °C začína už pomerne neochotne "brať" prúd ...

Mám to aj osobne overené. Vtedy je vhodnejšie baterku hodiť do vnútra. A taká teplá samozrejme aj lepšie štartuje, ale aj skutočne akumuluje prúd pre "dalšie potreby" ...
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Autonabíjačka

Príspevok od používateľa jenda23 » 23 Feb 2012, 18:00

ano potvrzuju, baterku namrzlou na -15°C z těží donutíš brát nabíjecí proud...zvlášť pokud je gelová
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď