Leach Amp 4.5 v čiernom

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa trunek » 28 Apr 2012, 20:49

Tak minulý týždeň bola nejaká "veselica" a na obecnom úrade vytiahli zosik. Bolo to už dávno (asi tak 7-8 rokov) a aj som na to zabudol. Robil som zosik, ktorý dodnes slúži. Nie som na tom nejako pyšný, boli to časy, kedy som sa začínal tomu venovať viac a bol to jeden z prvých Leachov, ktoré som postavil. Nemal som ani generátor a ani osciloskop. Takže merania Vám nedám. Foto som našiel na CDčku. HDD prešiel nedávno očistou žiaľ bohu. Tak nie je ani viac fotiek.

Napájacie napätie trafka je 2x45VAC, To trafko je 600W!!! V ľavo dole je SoftStart s tepelným senzorom, ktorý roztočí 3 ventilátory pri 60°C a pri cca 80°C vypína (ani na to nie som nejako hrdý - všetky plošáky sú kreslené rukou), potom sú filtračné kondíky. Ďalej na ľavo sú malé plošáčiky. Tie sú indikátory prebudenia. Dosku Leacha Vám predstavovať nemusím. Trandíky na konci sú MJ15003/4. A vôbec, všetky súčiastky podľa pôvodnej schémy. Snímanie kľudového prúdu som urobil sériovým zapojením dvoch diódových mostíkov. Celý zosik bol robený tak, že bude slúžiť na takéto ozvučenia. Preto tie 3 ventilátory, aby sa ani v lete na slnku neprehrieval. Sem tam sa ventilátory zapnú a po chvýľke aj vypnú. Zosik má za sebou niekoľko desiatok diskoték (používal ho aj jeden DJ) a podobných akcií. Výstupy sú XLR a banániky. Vstupy Cinch. Škatuľa je železo. Neviete si predstaviť, aké to je celé ťažké : ) Madlá na prednom panely a podpierky na zadnej strane (zosik sa dá položiť na stojato pri prenose) je všetko zvárané. Zosik teda funguje už takmer 10 rokov v slnečných, prašných a zadymených podmienkach. Je to nezmar. Aj preto mám rád Leacha.

Tak Vás poprosím, nehaňte ma za to káblovanie, prevedenie, konštrukciu. Bolo to dávno a bol som mladý a možnosti som nemal také ako dnes. Dnes to robím lepšie. Ale ako spomienka na časy kedy som začínal to nie je zlé. Viac už prezradia fotky. Iba dodám, źe s Leachom pri správnom osadení budete iba spokojný a bude to kamarát na celý život.
Prílohy
x5.jpg
x4.jpg
x3.jpg
x2.jpg
x1.jpg
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa trunek » 28 Apr 2012, 20:51

a ešte pár fotiek. Iba pripomínam, že celá škatuľa bola pílená pilkou na železo a následne dopilníkovaná. Miestami som to aj odflákol, priznávam. A aj tie pásy na vetranie na prednom a zadnom panely je podctivé pilníkovanie. TO bola makačka. Potom som aj nadával, že som si to vymyslel.

konštrukcia je Lko, zváranie, základná farba je sivá a náter je čierny. Všetko štetcom. Snáď to nie je až také zlé
Prílohy
x9.jpg
x8.jpg
x7.jpg
x6.jpg
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Betaron » 28 Apr 2012, 21:12

Hezké, mně se ta krabice líbí, taková festovní „kovářská práce“ :finga: Zpracování je v pohodě, nějak podobně se vlastně amatérsky dělaly dříve PA zesilovače do nepohody častých transportů po štacích.
Batérie elektrolytů vypadá sympaticky :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 28 Apr 2012, 22:36

Žartuješ ? Vyzerá to super ! Neviem či je to taká farba ale tá prvá fotka v 2 príspevku mi pripadá akoby krabica bola z nejakého tmavého dreva :D vyzerá to super. To kedy si videl moje káblovanie :D zasmial by si sa :D ako vždy. Pekná práca.
BTW: to malé pri kondíkoch je čo ?
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa trunek » 28 Apr 2012, 23:24

AlbertEinstein napísal:Žartuješ ? Vyzerá to super ! Neviem či je to taká farba ale tá prvá fotka v 2 príspevku mi pripadá akoby krabica bola z nejakého tmavého dreva :D vyzerá to super. To kedy si videl moje káblovanie :D zasmial by si sa :D ako vždy. Pekná práca.
BTW: to malé pri kondíkoch je čo ?
všetko je to železo. A tvoj večný problém - nič nečítaš. v popise je jasne napísané v ľavo dole SoftStart s tepelným regulátorom a napravo od kondíkov 2x indikátor prebudenia. Niekedy pozri aj písmenká a nie iba obrázky : )

Inak vďaka
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Rákosnik

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Rákosnik » 28 Apr 2012, 23:45

Krabice je jako vždy hezká prostě krása! :) , Ale od vás bych nečekal, že dáte koncáky na káblíky, kdybych stavěl leach, tak bych si DPS upravil, podle mě nemá dobré rozvržení součástek kvuli koncákům, rozvržení podobné jako DPA, ale koncáky nějak nedořešené...

Nevím co si vy myslíte o kvalitě verze LEACHU, kterou udělali bratři Grolmusové, ale podle mě je na tom jejich verze, která má téměř stejné rozvržení součástek jako DPA330 mnohem lépe, a pro vás, když tak rád používate TO3, desky jsou pro koncaky také v pouzdře TO3.

Ale jinak pěkná práce :)

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 29 Apr 2012, 10:34

Ale teraz som si dal tú námahu a prečítal som to celé ibaže... nejak uniklo no :D vedel som že v dolnom rohu je soft start ale ten indikátor mi nejak vypadol. A ak by si každý deň niečo čítal aj teba by prešla chuť čítať :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa jenda23 » 29 Apr 2012, 10:44

Bedna pěkná, i moduly hezky osazený ale ta kabeláž je docela katastrofa....už je použití zelenožlutýho vodiče pro jiný než ochranný účely. Upevnění pomocnýho tráfka taky není zrovna nejlepší. I mechnika upevnění vlastních modulů koncáku neni nejšťastnějc řešená...pro mě tak 3-/4
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa VikyHazard » 29 Apr 2012, 11:00

mat tvoju zručnosť čo si mal vtedy :d važne pekná paráca
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa trunek » 29 Apr 2012, 11:22

Verzia s TO3 na DPS (ako Zosik od Jožiho sa mi páči) ale toto bolo 7-8 rokov dozadu a jeden z prvých Leachov vôbec. Preto som hneď na začiatku hovoril, že sa za to skôr hambím a známka 3-/4 je plne opodstatnená. Iba je vidieď progres a zmenu kvality, ak si vezmete Leacha teraz a predtým. Zosiky teraz a predtím. Takže plne s Vami súhlasním, Moźno by nebolo odveci, dať sem nejakú tému "moje staré hriechy" kde by boli začiatočnícke konštrukcie po X rokoch aby bolo vidieť ako sa kto zmenil
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa jenda23 » 29 Apr 2012, 11:32

Však v pořádku, určitě u Tebe je vidět ne zlepšení, ale kategorická změna..kéž by to bylo takhle u každýho...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

ego627
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Plášťovce
Vek: 34

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa ego627 » 29 Apr 2012, 11:37

aj mne sa to páči :wink: vole ale to trafo je riadne hovado :o ja že tam bude toroid kedže v zosiku to beriem ako samozrejmost
0

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 29 Apr 2012, 11:40

ego627: Vtedy sa nepoužívali toroidy tak často ako El :D neviem vôbec či už boli v tej dobe :D
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Betaron » 29 Apr 2012, 13:19

Rákosnik napísal:Nevím co si vy myslíte o kvalitě verze LEACHU, kterou udělali bratři Grolmusové, ale podle mě je na tom jejich verze, která má téměř stejné rozvržení součástek jako DPA330 mnohem lépe, a pro vás, když tak rád používate TO3, desky jsou pro koncaky také v pouzdře TO3.
..myslíš Leach All in One??
Obrázok Obrázok

..právě v noci jsem moduly dal dohromady :D
0

Rákosnik

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Rákosnik » 29 Apr 2012, 13:21

trunek: aha ok, taky sem nečítal, jen sem zkoukl obrázky :D , tak jestli to je jedna z prvních konstrukcí tak bych řekl že je to dost dobrá konstrukce :) , Proč se za něj hambíš? Funguje to skoro 10 roků, já bych na to byl pyšný, sice taky za 10 let udělám zes na lepší úrovni (snad :D ). Ale i po těch 10 letech se na zesik podívám... To jsem dělal já! A jsem to pyšný! :)

Betaron: jojo pěkné moduly! :) , já teď dělám svůj druhý zes, DPA380

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa trunek » 29 Apr 2012, 18:40

chlapci, to 600W EI trafko som mal previnuté za 20€ so všetkým. Takže bezkonkurenčná cena. Preto tam bolo to EI. Inak by som dal toroid.

A tie moduly máš pekné. Neboj, aj ja sa chystám na Leacha trošku inak, ale potrebuje to čas.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2012, 18:43

Pekné, len veľké. Ja mám takú hifi zostavu osadenú TDA2030 a spakovanú do škatulky od vrtákov z lídla. Ale máš to pekné :)
Momentálne pracujem na hifi korekciách s LM1036, lebo chcem chodiť hrávať na koncerty tak aby nechýbala aparatúra.
Mimochodom, chladím ho aktívnym chladením natiahnutým priamo z trafáka zosilňovača a otáčky riadim mikrokontrolérom. Snímanie teploty je zabezpečené infrateplomerom.
:lol:


(Musíte si zvyknúť, že mám sem tam blbé nápady :D )
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Rákosnik

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Rákosnik » 29 Apr 2012, 18:55

Drakoush napísal:Pekné, len veľké. Ja mám takú hifi zostavu osadenú TDA2030 a spakovanú do škatulky od vrtákov z lídla. Ale máš to pekné :)
Momentálne pracujem na hifi korekciách s LM1036, lebo chcem chodiť hrávať na koncerty tak aby nechýbala aparatúra.

:lol:


(Musíte si zvyknúť, že mám sem tam blbé nápady :D )
Dal bych pryč to hi-fi TDA2030 a ještě horší LM1036 to sou kurvitka zvuku a ještě pokud jsi to zapojil podle zapojení, které doporučuje vyrobce :lol: , tu korekci bych udělal radši tuhle:
http://zosilnovace.eu/Korekcny_predzosilnovac.htm

TDA2030 bych vyměnil za LaDA2075:
http://svetelektro.com/clanky/nizkofrek ... 5-400.html

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Apr 2012, 18:58

Náhodou, kamarát má doma hifi zostavu tesla osadenú MBA810 a závidel mi. :D
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Rákosnik

Re: Leach Amp 4.5 v čiernom

Príspevok od používateľa Rákosnik » 29 Apr 2012, 19:02

Drakoush napísal:Náhodou, kamarát má doma hifi zostavu tesla osadenú MBA810 a závidel mi. :D
se nedivím :lol: :lol:

Napísať odpoveď