Hracia kocka s x51 a AVR

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Hracia kocka s x51 a AVR

Príspevok od používateľa Kado » 03 Jún 2008, 20:57

K vytvoreniu hracej kocky s mcu AT89C2051 ma inspirovala konstrukcia hracej kocky s mikrokontrolerom PIC od Andreja. Konstrukcia je velmi jednoducha, pricom kocka sa ovlada jednym tlacidlom. Cislo "hodene kockou" sa zobrazuje na jednej LED sedemsegmentovke.
Funkcia programu je nasledovna: po resete mcu (mikrokontrolera) sa nastavia potrebne hodnoty do riadiacich registrov mcu. Na displeji sa zobrazi pomlcka. V hlavnom programe sa nevykonava nic. V preruseni od casovaca 0 sa kazdych cca 0,02s cita stav tlacidla. Ak je tlacidlo stlacene, tak sa inkrementuje (zvysuje) cislo (hodene na kocke), pricom na LED rychlo preblikuju cisla, takze hrac nevidi aktualne zobrazovane cislo. Ked pustime tlacidlo, tak sa zobrazi hodene cislo.
Program je napisany v asm v programe MIDE51, pricom prikladam cely zdrojovy text, hex subor ako aj schemu nakreslenu v Eagli...
Prílohy
kocka_51.RAR
(61.88 KiB) 228 stiahnutí
schema
schema
0
Naposledy upravil/-a Kado v 03 Jún 2008, 22:51, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 03 Jún 2008, 21:34

ja som taktiez vytvoril podobnu kocku na zaklade andrejovho prispevku
no funkcia je zase o nieco ina:

pouzil som oba citace/casovace a prerusenie z vyvodu INT0, vysledne cislo je zobrazovane na sedemsegmentovke a ako doplnok som tam dal blikanie desatinej botky,

program funguje vlastne takto: zacina sa nastavovani periferii,, v hlavnom programe sa nevikonava nic iba skace sam na seba a caka na prerusenia,, citac/casovac0 rada vkuse do 5 a v momente stlacenia tlacidla sa vyvola prerusenie ktore odcita aktualnu hodnotu z citac/casovac0 a prevedie na sedemsegmentovku, citac/casovac1 vyvolava prerusenie kazdu pol sekundu a zneguje desatinu botku,,cize blika,

pre predstavenie som spravil aj video
http://youtube.com/watch?v=N-5FNEbCTG4
Prílohy
kocka s ATtiny2313.rar
tu je asm,hex a schema v eagle
(33.58 KiB) 185 stiahnutí
schema kocky
schema kocky
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 03 Jún 2008, 21:43

super, moj plan bol spravit kocku s x51 a AVR, kedze pre x51 som ju spravil davnejsie, hodil som to sem...pre AVR nezostal cas..ale ako vidim, tak si to vyriesil za mna :wink:
pre AVR som chcel zvolit presne rovnaky sposob ako pre x51,len nebolo casu na napisanie softu a testovanie (sice za 2hodky to mohlo byt napisane a aj odskusane na kontakt. poli :D )
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 03 Jún 2008, 22:11

len tak zo zvedavosti:

a tak by sa nedal napisať program aby že ked je stlačene tlačidlo tak žrebuje hej a potom jak sa pusti tlačidlo tak pomali doblikava až po 2-3 sekundach zastane
dalo??
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 03 Jún 2008, 22:24

Program sa da vytvorit pre rozne poziadavky...samozrejme aj tvoja predstava sa da zrealizovat...
0

Používateľov profilový obrázok
Ondro Piso
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 21 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Oravske Vesele
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ondro Piso » 03 Jún 2008, 22:27

čalfa, Kukol som na ten tvoj program asm a celkom sa mi paci. Jednoduchy, ziadne mena registrou, kratky, fakt super. Ja by som mal mozno 3, 4 stranky kodu. ...
0

Používateľov profilový obrázok
čalfa
Power user
Power user
Príspevky: 383
Dátum registrácie: 30 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Rašov (pri Bytči)
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa čalfa » 04 Jún 2008, 11:56

Ondro Piso napísal:čalfa, Kukol som na ten tvoj program asm a celkom sa mi paci. Jednoduchy, ziadne mena registrou, kratky, fakt super. Ja by som mal mozno 3, 4 stranky kodu. ...
no snazil som
0
programator AVR v jazyku C a asm, navrh HW

Používateľov profilový obrázok
andyn
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 250
Dátum registrácie: 02 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: Myjava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa andyn » 24 Feb 2010, 16:57

čalfa presne taketo niečo som hladal na skusanie prerusenia lebo teraz sa take niečo ako je prerusenie snažim pochopit a hladam taketo napady čalfa dakuje fakt super urobeny programik a hned ho aj vyskusam a pohram sa s ím díky
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok