Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Riki » 05 Apr 2013, 20:59

Predstavujem Vam SE zosilnovac s legendarnou 300b triodou

popis
300B SE Roxana zosilňovač obsahuje kompletný SE - stereo obvod s vynikajúcou dvojitou triodou 6SN7 ako 2 - stupňový predzosilňovač a 300B výkonovou triodou ako výkonového stupeň zosilňovača . U oboch elektóniek , je integrovaný stabilizovaný napájací zdroj jednosměrného napätia pre žhavenie na 300B a 6SN7 . Pre usmerňovanie anodového napätia je použitá osvedčená usmerňovacia dioda 5U4 .
Ako predzosilovač a budič pre 300B bola vybraná slávna 6SN7 , ktorú, odborníci považuju za jedenu z nejlepších.
Dvojitá trioda sa vyznačuje veľmi vysokou linearitou a je ideálny pre 300B .

Na pouzitých materialoch so si dal zalezat, a je to hlavne vsetko rucna praca mna a mojich kamaratov. Od opracovania nerezu ziadne cnc a laser, ale vsetko rucne robene, gravirovanie, stolarina....
Samotna namaha sa vyplatila, samotne opracovanie a vizor je mozne vidiet ale zvuk treba pocut,
po kazdy raz je to zazitok.



a takto hra Roxana cez uz hotove Fostexy 208 s frekvenfnou korekciou

Prílohy
IMG_7891.jpg
IMG_7887.jpg
IMG_7885.jpg
IMG_7861.jpeg
IMG_2532.jpeg
IMG_2526.jpeg
IMG_7886.jpg
IMG_7892.jpg
IMG_7894.jpg
4.jpg
7.jpg
0
Naposledy upravil/-a Riki v 09 Dec 2013, 22:37, upravené celkom 7 krát.

Používateľov profilový obrázok
ferrari10
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 24 Sep 2008, 00:00
Bydlisko: Stropkov, Prešov, Košice
Vek: 32

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa ferrari10 » 05 Apr 2013, 21:01

Nádherný, klobúk dole, ja si na elektrónky netrúfam, bojím sa ich. Každopádne karma ťa neminie.
0
Nikto učený z neba nespadol, ale hlúpych akoby zhadzovali.

eagle130
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 16 Okt 2009, 00:00

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa eagle130 » 05 Apr 2013, 21:02

Parada..........
0

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa seto » 05 Apr 2013, 22:08

Super stroj.Aké výstupáky si použil.Máš +K.
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Riki » 05 Apr 2013, 22:22

diki, Seto vystupaky su tieto, http://www.ampdesign.de/Datenblatt%20AT12.htm
podla ucha fajn, je tam vsetko ako ma byt, Tango, Tamura sa mi po ruky este nedostali, bol by som zvedavy ci je badatelny rozdiel
0
Naposledy upravil/-a Riki v 05 Apr 2013, 23:09, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Wili » 05 Apr 2013, 22:32

Mas to super a je to parada rozhodne si karmu zasluzis. Chvalim aj ze si pouzil 300B lampy, su sakramentsky drahe :rolleyes: Chcem sa opytat ako si vyriesil chassis? To drevo je nosne pre ostatne komponenty alebo drevo je pripevnene k nosnemu chassis?

Jedine co by som vytkol a este chyba k uplnej dokonalosti je, ze je vidno hore srubky, a plech by mohol byt aj lesklejsi ale to uz zalezi od toho ako sa to tebe paci.

Ak mas daj sem aj fotky ako to vyzera zo zadu / zadny panel. Ake svorky si pouzil a ako to tam mas rozmiestnene + ak mas tak aj foto vnutra. Inak zvukovo si to porovnaval s niecim? zaujimalo by ma ako to je s kvalitou pri porovnani k niecomu. Daval si jednosmerne zhavenie alebo striedave ?
0

Používateľov profilový obrázok
Jurajko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 647
Dátum registrácie: 31 Okt 2011, 21:39
Bydlisko: Slavnica
Vek: 40

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Jurajko » 05 Apr 2013, 22:34

Veľmi pekné ako origo, aj keď ja by som sa bál možnosti rozbitia elektróniek. K+ určite
0
...som začiatočník - samouk
Na predaj: http://svetelektro.com/Forum/rozpredam-t28883.html

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Riki » 05 Apr 2013, 23:03

diki Wili, postupne odpovedam, ano drevo je nosne ( african blackwood) je to tvrde vzacne drevo, nerezova platna je osadena do dreveneho ramu zadok ani vnutro nemam odfotene, ale nabuduce dam foto, srouby su pekne zapustene , a nerezova paluba 4mm sluzi ako nosnik pcb, leskly nerez som nechcel tiez otazka vkusu, Svorky som pouzil presne tie ako na Lampaciku EL84. Zhavenie je jednosmerne, napriek tomu je tam pocutelny maly brum 5,4 mV a 6,5mV na vystupoch v klude. Poradil som sa so Zdenoeddiem ako riesit tento problem. Zvukovo to bolo porovnavane s tranzistorovym zosilnovacom tiez trieda HiFi , bolo nas 5 aa zhodli sme sa ze 300b je niekde uplne inde.
1. spev pri trazistorovom nie je prirodzeny, tvrdy zvuk pri stredovyskach sskanie, urcite skladby su neprijemne (pri prvej testovacke s EL84 ma bolela hlava, pri pocuvani tranzistoru ako keby mi pilili v hlave, po vymene zosiku za elkac sa to zredukovalo)
spevaka aj orchester pocut priamo v miestnosti ako keby tam boli pri nas.
v urcitom momente ked spevak pskal melodiu to bolo uplne identicke az neprijemne vieruhodne,
vseobecne vyvazene miestnost plna hudby syte, basy pevne a farebne.
tak asi takto.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Wili » 05 Apr 2013, 23:25

jj tu neprijemnu vierohodnost velmi dobre poznam :D tiez sa sem tam zlaknem ze kto je u mna doma :D

to zhavenie si ako filtroval/stabilizoval ? len klasicky cez RC cleny alebo si pouzil aj stabilizator? Kolko ti tam tecie Amperov dokopy na zhaveni?

EDIT: este ma napada... si si isty ze ten malicky brum pochadza zo zhavenia a nie z hlavneho napajania alebo magnetickeho pola sietoveho transformatora?
0

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa polo » 05 Apr 2013, 23:39

Na vystupoch mas 5,4-6.5mV brum ? No neviem ja mam na sucasnom lamapaci s SV 0.3 a 0.1mV bez SV sa to takmer zdvojnasobi co je uz s uchom prilepenym na reprak v tichej miestnosti pocut.

Na akom repre ste to skusali ?
0
'Cause life is like a game sometimes

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Riki » 05 Apr 2013, 23:47

apropo vieruhodnost, akurat v telke zazvonili ja som zdvihol telefon . sietak som prikril kastrolom ani najmensia zmena, zhavenie je aj stabilizovane, prud som nemeral, dratovvy potenciometer medzi katodou a Rk nie je su tam akurat fixne odpory, tak vyskusam tam osadit potak a znizit brum na min. Polo neviem ci sa da vobec pri 300B vymedzit uplne brum.
0

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa polo » 05 Apr 2013, 23:57

300B som sa nikdy nehral ale docela rozsiahlo s 2A3 ci , 6S19P, 6AS7 a pod. pokjal sa to dobre navrhne nieje problem ist na desatiny mV aj zo striedavim zeravenim vsetkych eliek.
Triodove A su hodne citlive aj na zvlnenie napajacieho napatia tlmivka s vysokou indukcnostou alebo aktivny filter je nevyhnutny pokjal tim chces napajat citlive repro,
0
'Cause life is like a game sometimes

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Wili » 06 Apr 2013, 00:03

Nooo ono pri jednosmernom zhaveni davat delic je niekedy kontraproduktivne, zalezi to od zapojenia, takze dat trimer a skusat a skusat... elektrokace su magia. Inak hrniec na magneticke pole nepomaha, niekedy sa to prenesie aj cez chassis a podobne.

Ved ze ci to je od sietoveho trafa zistis jendoducho, odpoj napajanie vystupaku a meraj vystup. Pripadne to moze byt aj z anodoveho napajania, pozri cez osciloskop ake zvlnenie napatia mas na napajani vystupneho trafa.

Este dalsia dolezita vec je ako mas stabilizovane zhavenie, kolko tam mas ubytok napatia? lebo zle jednosmerne zhavenie je niekedy horsie ako striedave, ale ak tam mas stabilizator a je krmeny dobre filtrovanym napatim aspon o 4-5V viac ako vystup tak potom by to malo byt ok.
0

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa seto » 06 Apr 2013, 13:16

Ešte niečo čo Ťa vyšli trafáky aj s dopravou?Pošta?
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Riki » 06 Apr 2013, 13:42

Wili Polo, diki za typ uz na tom pracujem, Seto za dopravu som platil 20,-Eur, vystupne trafa stoja 128, ja som to kupoval na firmu, -DPH .
0

seto
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 555
Dátum registrácie: 20 Jan 2011, 00:00
Bydlisko: Niekde pri Modre

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa seto » 06 Apr 2013, 13:49

Bol by problem sem hodiť shému.Iba zo zvedavosti.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11651
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa Dolfi » 06 Apr 2013, 13:50

polo napísal:Triodove A su hodne citlive aj na zvlnenie napajacieho napatia tlmivka s vysokou indukcnostou alebo aktivny filter je nevyhnutny pokjal tim chces napajat citlive repro,
Neviem čo je aktívny filter. (Možno je to to isté ...).

Ale taký obyčajný násobič kapacity s jedným vysokonapäťovým tranzistorom by neposlúžil (sa nepoužíva)...?
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
polo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 26 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Ziar nad hronom
Vek: 32

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa polo » 06 Apr 2013, 14:15

aktivny filter je nasobic kapacity, a ano samozrejme by pomohol ale ked uz tam ma vakuove usmernovanie tak CLC (mali kondik kvoli usmernovacke, tlmivka a vecsia kapacita)

Zeravenie DC maju zmysel len pokjal je to dobre vyfiltrovane samozrejme stabilizovane, inac to dopadne vecsinou horsie ako zo striedavym zeravenim,


Tie trafa su s TBP ? Mas k nim dake podrobnejsie udaje a merania( zatial ziadne trafa s TBP za vela nestali co som mal samozrejme pomerom k cene dobre ale to tak vsetko)
0
'Cause life is like a game sometimes

JanoP

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa JanoP » 06 Apr 2013, 17:15

polo: podľa čoho hodnotíš/posudzješ výstpáky? Meriaš prenosovú char., alebo iba posluch?

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Lampovy zosilnovac 300B ROXANA

Príspevok od používateľa platon.rado » 06 Apr 2013, 18:27

Super, len by som to chcel vidieť s vnútra .
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok