Ovládacia jednotka pre CNC frézu

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Ovládacia jednotka pre CNC frézu

Príspevok od používateľa Marek1975 » 31 Jan 2017, 23:15

Zdravím, takže predstavujem Vám svoju ďalšiu konštrukciu, ktorou je Ovládacia jednotka pre 4D frézu.

Postavil som ju na podnet svojho suseda, ktorý si zaumienil, že si postaví novú frézu (pomáhal som mu s ňou aj ja :) ) a k novej fréze patrí aj nový kontrolér.

Predný panel je vyrobený cez Front Panel Designer, bol vytlačený a následne zalaminovaný a prilepený obojstrannou lepiacou páskou. Postup som pulikoval tu : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... b7ff0fd3c4

V ľavej časti je hlavný spínač riadiacej jednotky, pod ním je pripojenie pre Zero Point sondu. Na pravej strane sa nachádza kontrolná jednotka pre vreteno s indikáciou prevádzkového stavu kontrolére pre vreteno. Je napájaná vlastným integrovaným pulzným zdrojom.

Obrázok

Hlavnou napájacou jednotkou je pulzný zdroj 220V/24V - 10A, 250VA. Z tejto jednotky je napájaná riadiaca jednotka frézy a pomocný zdroj 12V pre aktívne chladenie a indikáciu pripojenia vretena.

Riadiaca jednotka je 4D CNC kontrolér zo štvoricou TB6560, ktoré riadia a napájajú 4 NEMA 23 motory prúdom 2.5A. Jednotka sa pripája k PC za pomoci LPT portu. Je kompatibilná s WinXP a Mach 3.

Obrázok

Vnútorná konštrukcia

Ľavá strana (horný kryt), pulzný zdroj 220V/24V - 5A, pomocný zdroj +12V (ventilácia a indikácia pripojenia vretena).
Pravá strana (dno), riadiaca jednotka, PWM regulátor pre vreteno s pomerom regulácie 5 - 100%. Pripojené vreteno je na 48V, 0,5kW s 15000RPM. Chladenie vretena je vzduchové.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Zadný panel

Vrchný rad :

Vývod napájania vretena
Koncové spínače pre osi X, Y a Z
Napájanie 220V

Dolný rad :

Vývody pre jednotlivé krokové motory (X, Y, Z, A)
LPT port pre pripojenie k PC

Obrázok

Jednotku je možné v tomto zapojení používať aj bez zapnutej riadiacej jednotky vretena, tým pádom je ju možné použiť ako kresliaci plotter (samozrejme ak na miesto vretena pripojíme fixku) do formátu A0.

Krabica stála cca 6€ z eshopu svetsuciastok.sk, bola kúpená omylom, ale tu sa zišla :)

Tak a tu je z frézou

Obrázok
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok