Blikajúce srdce

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

kubo123222
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 29 Dec 2011, 14:02
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Blikajúce srdce

Príspevok od používateľa kubo123222 » 24 Feb 2017, 14:41

Čaute,

pred nedávnom sme tu mali Valentína, keďže nie som zástancom klasických darov, rozhodol som sa niečo kreatívne vymyslieť. Prehrabal som teda šuflíkové zásoby, a našiel pár vhodných LED a potrebnú elektroniku na vytvorenie niečoho efektívne blikajúceho (pre niekoho aj epilepticky). Zvažoval som viacero riešení, samozrejme som chcel vytvoriť multiplex približne 8*8 a tvoriť rozličné obrazce. Bohužiaľ ako študent nemám moc času, a nechcel som si prácu zbytočne komplikovať.

Zvolil som primitívnu Attiny45 k tomu 4x 74HC595 shift register, k nim pripojil LED s predradným odporom a schéma bola na svete. Program som zbúchal počas cesty vlakom domov zo školy, nejedná sa o nič svetoborné. Reálne len posielam jedno pole o veľkosti počtu LED po zbernici. Jednotlivé efekty sú náhodne volané, k nim je náhodne generovaný čas trvania a aj strana z ktorej efekt začne. Napájanie tohoto zariadenia je pre univerzálnosť zvolená micro USB koncovka.

Keďže samotný blikač nemusí až tak každého očariť, musel som vymyslieť vhodnú krabičku kam ho osadiť. Doma som našiel hranol s rozmerom (približne) 30*40mm, ručne som ho narezal na rovnakú dĺžku a poskladal dokopy. Povrchová úprava je tvorená temperovými farbami, základ červená neskôr rôzna farebná kombinácia jemne vmiešaná. Snažil som sa vytvoriť efekt použitej farebnej palety. Rám som na záver prestriekal troma vrstvami bezfarebného laku a ku podivu to vyzeralo celkom schopne.

Na záver prikladám pár fotiek a odkaz na video.
https://youtu.be/g4YalAm-HBQ
Prílohy
schematic.PNG
IMG_20170212_194833.jpg
IMG_20170217_150123.jpg
IMG_20170218_182726_HHT.jpg
IMG_20170218_182816_HHT.jpg
schematic.PNG
0

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok