VKV prijímač TDA7088

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

wizing
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 09:09
Bydlisko: Žilina
Vek: 40

VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa wizing » 23 Sep 2017, 17:11

Zdravím vás všetkých.
Dlho som sa premýšľal či tu uverejním svoj výrobok. Možno preto, že som ťažký začiatočník a nie som vyučený elektrotechnik s praxou. Vyrobil som to kvôli zábave. Práve preto v mojom výrobku môžu byť pre vás divne tvorené veci alebo zlý spôsob zapojenia (napriek tomu že mi to funguje), alebo niečo čo sa robí ináč. Nedal som to tu kvôli tomu aby som sa chválil (nakoľko po prezretí vašich výrobkov sú tu naozaj skvosty), ale skôr možno by som čakal rady a pripomienky od vás skúsenejších. A možno sa to niekomu hodí..... :-)
VKV prijímač zrejme nie je nič "bombové" ale napriek tomu som sa do tohto zapojenia pustil pretože pre začiatočníka je si myslím celkom vhodný spôsob ako sa niečo naučiť. Chcel som niečo jednoduché a takýto prijímač sa mi hodil do kancelárie.
V zapojení som použil IO TDA7088, ktorý má v sebe AM i FM s automatickým ladením staníc vo frekvenčnom rozsahu 87,5 - 108 MHz. Samotné zapojenie dokáže fungovať bez použitia zosilovača po pripojení slúchadiek alebo reproduktora min. 8ohm, nakoľko obsahuje nf stupeň. Šlo to ale dosť potichu a navyše som chcel ovládanie hlasitosti ako na normálnom príjímači. Preto som použil NF zosilovač, ktorého základom je IO TDA2822. Nie je to najschopnejší nf zosilovač ale pre moju potrebu postačoval. Schému zapojenia zosilovača som zobral z datasheetu. Schém pre zapojenie daného IO je po internete ako maku. Ja som sa nechal inšpirovať stránkou http://www.vyvoj.hw.cz, kde autor to celé veľmi pekne rozpísal a ja mu ako lama ďakujem. Celé moje zapojenie som osadil na plošný spoj ktorý som riešil nažehľovacou metódou. Nákres DPS som si vyrobil v autocade. Celé som to strčil do papierovej škatuľky. Ja viem že väčšina z vás ma teraz poriadne ofrfle ale na výrobu škatuľky sa podujala moja 5 ročná dcérka ktorá fakt rada kadečo tvorí a vyrába a jej radosť po vyhotovení stála fakt za to.
Prílohy
schéma zapojenia prijímača
schéma zapojenia prijímača
schéma zapojenia zosilovača
schéma zapojenia zosilovača
nákres DPS
nákres DPS
plošný spoj zo strany súčiastok
plošný spoj zo strany súčiastok
plošný spoj zo strany cestičiek
plošný spoj zo strany cestičiek
osadené súčiastky
osadené súčiastky
osádzanie do krabičky
osádzanie do krabičky
dcérkina krabička
dcérkina krabička
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa nalimko33 » 23 Sep 2017, 17:47

dcére kúp takéto niečo - nech má aj ona svoje rádio (zosik k tomu urobíš v pohode...)
https://www.aliexpress.com/item/New-MP3 ... cfa0xsYfge

https://www.aliexpress.com/item/TDA7297 ... 693bb47054
0
SHARP MZ-811

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa delong » 23 Sep 2017, 17:56

Na začiatočníka je to až veľmi dobré :potlesk: . Každá skúsenosť je dobrá a nezáleží až tak na kráse ako o znalostiach čo a ako to funguje a ako to správne zapojiť . Videl som strašné prasačiny s DPS ale ty to máš veľmi dobre :thumbup: .
A ako tímové dielo je to super . Na 5 ročnú dcérku môžeš byť hrdý :potlesk: . Na jej vek je to luxusná skrinka chválim jej tvorivosť.
Ak to pôjde takto ďalej budete o pár rokov dobrý tím :applause: .
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa breta1 » 23 Sep 2017, 17:59

No, tím zbožím z internetu z aliexpresu dceruška svoje vrstevníky a kamarády určitě nenadchne, ale tou pomalovanou papírovou krabicí ano.
A tatínek i dceruška si udělali radost.
0
Naposledy upravil/-a breta1 v 23 Sep 2017, 18:03, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
delong
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 16 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Veľký Krtíš
Vek: 64

Re: VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa delong » 23 Sep 2017, 18:00

nalimko33 napísal:dcére kúp takéto niečo
Kúpiť sa dá všetko ale vytvoriť si svoje je to jedinečné a to sa cení viac a preto je tvorba vzácnejšia ako kúpa , zvlášť keď sa jedná o 5 ročné dieťa :thumbup: .
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: VKV prijímač TDA7088

Príspevok od používateľa nalimko33 » 23 Sep 2017, 20:11

ale veď sa malá môže vyšantiť na ďalšej skrinke a tatino na poriadnom zdroji...
tie moduly z ali sú 1000x overené a funkčné! treba si nájsť iný dôvod na rýpanie.... hehe
0
SHARP MZ-811

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok