ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

MartinSys
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21 Jún 2017, 18:18
Bydlisko: Povazska Bystrica
Vek: 25

ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Príspevok od používateľa MartinSys » 06 Jan 2018, 14:56

Určite všetci dobre poznáte Madudove moduly pre audio ktoré ma inšpirovali urobiť niečo vlastné a rozmerovo menšie pri spojení viacerých modulov na jednu dps.
Takže teraz by som vám chcel predstaviť môj vlastný modul ON/OFF with BASE speaker protect + Remote IN.

O napájanie sa stará len jediný transformátor 2x18VAC (2,5-3VA) z ktorého je napájaný ON/OFF modul a ochrany ktoré sú koncipované ako dual mono tzn. modul je to vhodné do dual mono zapojení.

Na ovládanie ON/OFF modulu som vybral procesor Attiny13 ktorý má dostatočný počet pinov pre túto aplikáciu. Ten sa postará o rozsvietenie prípadnej LED indikácie a zopnutie hlavného relé ktoré privedie sieťové napätie na svorku konektora (LOUT). Relé rozpája iba fázu.

ON/OFF modul by mal byt schopný zopnúť záťaž až okolo 1kVA čo môže byť ale bez soft štartu problém. Reálne vyžitie tak do 500VA max.

Jedna z možností ako zopnúť relé je pripojiť tlačidlo (napr. antivandal) na konektor s označením Button. Ďalšia z možností je remote. Ten je ovládaný trvalým napätím (5-50VDC) na konektor s označením Remote.

Modul dokáže indikovať 2 stavy pomocou LED:
• Vypnutý stav pripojíme LED na konektor LEDoff
• ‎Zapnutý stav pripojíme LED na konektor LEDon

Na výstupe LED konektorov sa nachádza 24VDC preto je už na dps pripravená možnosť predradných rezistorov pre tieto LED ktoré si už každý volí podľa svojho vlastného výberu. V prípade, že sa rozhodneme ich nevyužiť prepojíme daný rezistory prepojkou (cínom) alebo krajšou z možností 0ohm rezistorom.

Po vyskúšaní viacerých schém ochrán som sa rozhodol použiť už navrhnutú dps od kamaráta keďže som potreboval čosi malé a spoľahlivé a pri rozmeroch dps 18x18mm nebolo o čom rozmýšľať.
Zapojenie je prevzaté z knihy Douglasa Selfa - Audio Power Amplifier Desing, kde ho autor označuje ako Selfov detektor.
Ochrany obsahujú oneskorené pripojenie záťaže po zapnutí, okamžité odpojenie záťaže po vypnutí a samozrejme ochranu pred DC napätím na výstupe zosilňovača.

Ochrany na mojej dps sú dimenzované do výkonu cca 200W.


Celý modul ma rozmery 95x56mm čo si myslím, že je veľmi kompaktné a nájde si miesto v každom zosilňovači a značne zjednoduší káblovanie.

A nakoniec zopár fotiek či už osadeného modulu alebo čistých dps pre prípadných záujemcov.


Na prípadne otázky rád odpoviem.
Prílohy
IMG_20180106_140746.jpg
IMG_20180106_140708.jpg
IMG_20180106_1441062.jpg
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Príspevok od používateľa Marek1975 » 06 Jan 2018, 15:01

Pekna praca, DPS ti vysla pekne :) vedel by si sem postnut schemu?

Dakujem
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Príspevok od používateľa MF » 06 Jan 2018, 16:49

A po slovensky se Tvůj výrobek jmenuje jak?
0

MartinSys
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 21 Jún 2017, 18:18
Bydlisko: Povazska Bystrica
Vek: 25

Re: ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Príspevok od používateľa MartinSys » 06 Jan 2018, 16:53

Dakujem. Poslal som ti ju do spravy.

ON/OFF modul + ochrany reproduktorov + remote(zopnutie rele pomocou externeho napatia)
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: ON/OFF modul with speaker protect + Remote IN

Príspevok od používateľa trunek » 07 Jan 2018, 22:30

pekná práca
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok