Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Ide pridat dalsiu elektronku do gitaroveho predzosilnovaca?

Ide pridat dalsiu elektronku do gitaroveho predzosilnovaca?

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Ide pridat dalsiu elektronku do gitaroveho predzosilnovaca?

Odosla┼ąod seers » 19 Feb 2018, 01:26

Ahojte,

je mozne pridat dalsiu(druhu) elektronku 12AX7 do gitaroveho predzosilnovaca? A ked tak za akych podmienok?
seers
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 19.02.2018

Re: Ide pridat dalsiu elektronku do gitaroveho predzosilnovaca?

Odosla┼ąod romiadam » 19 Feb 2018, 03:20

Kv├┤li ─Źomu tam chce┼í da┼ą druhu elektronku?
Ak├Ż na to m├í┼í dovod?
Prep├í─Źte mi za diakritiku a preklepy - v├Ą─Ź┼íinou p├ş┼íem z mobilu a ENG klavesnice.
(v├Żroky nemenovan├ęho ─Źlena f├│ra:) ...z├íklady elektrotechniky ovl├ídam dokonale, tak napr. tak├Ż tyristor neviem ako presne funguje
romiadam
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 2099
Zalo┼żen├Ż: 09.04.2008

Odosla┼ąod muziker » 22 Feb 2018, 14:13

seers nap├şsal:Ahojte,

je mozne pridat dalsiu(druhu) elektronku 12AX7 do gitaroveho predzosilnovaca? A ked tak za akych podmienok?

Teoreticky vzat├ę ├íno, ale mus├ş┼í si uvedomi┼ą, ┼że pridan├şm ─Ćal┼íieho stup┼ła, resp viacer├Żch stup┼łov, sa ti bez ─Ćal┼í├şch ├║prav zv├Ż┼íi aj celkov├ę nap├Ą┼ąov├ę zosilnenie - ak pravda neuva┼żuje┼í o kat├│dovom sledova─Źi. Preto pridan├şm ─Ćal┼íieho stup┼ła m├┤┼że d├┤js┼ą k prebudeniu v├Żk. koncov├ęho stup┼ła. Potom sa dostane koncov├í ─Źas┼ą sk├┤r do stavu nas├Żtenia (satur├ície) a tak m├┤┼że doch├ídza┼ą k ┼żelan├ęmu/ne┼żelan├ęmu skeresleniu u┼żito─Źn├ęho sign├ílu (nevyjadril si sa, ─Źi bude┼í chcie┼ą zotrva┼ą na "clean" zvuku, alebo ─Źi t├Żmto len chce┼í dosiahnu┼ą nakreslen├Ż "lead" zvuk, alebo ─Źi to m├í by┼ą rovno skreslen├Ż zvuk).
Pod─ża toho o ak├Ż konkr├ętny zos├şk ide a ─Źo presne po┼żaduje┼í sa d├í odrazi┼ą pre ─Ćal┼íiu debatu ...v ka┼żdom pr├şpade sa ale priprav na nejak├ę ├║poravy minim├ílne v stupni t├│n. korekci├ş aby ti nakoniec gitara "nedunela", alebo "nepi┼í┼ąala". Z├íle┼ż├ş v kone─Źnom d├┤sledku aj na type pou┼żitej gitary ako aj pou┼żit├ş pr├şpadn├Żch ─Ćal┼í├şch efektov. Skreslen├Ż zvuk chce "stredovej┼íie" nastavenie korekci├ş. Ak chce┼í t├Żm dosiahnu┼ą nejak├Ż konkr├ętny zvuk, asi sa bude┼í musie┼ą so zvukov├Żm prejavom svojho zos├şka trocha viac pohra┼ą ... cel├ę je to ak├ísi muzikantsk├í alch├Żmia, ktor├║ mo┼żno rie┼íi┼ą len pri jasnej predstave o bud├║om zvuku n├ístroja a poznan├ş vlastnost├ş (a mo┼żnost├ş) pou┼żit├ęho zosil┼łova─Źa. Ur─Źite to nebude tak├ę jednoduch├ę ako len my┼ílienka - prid├ím jeden - dva stupne ...
V ka┼żdom pr├şpade bude potrebn├ę zmeni┼ą "bi┼żut├ęriu" okolo pridanej elektr├│nky a nebude sta─Źi┼ą len jednoducho okop├şrova┼ą p├┤vodn├Ż stupe┼ł ...
Tie┼ż si treba zisti┼ą, ako je na tom s rezervou nap├íjac├ş zdroj tvojho zos├şka. Pridanie ka┼żdej jednej 12AX7 (ECC83) si vy┼żiada na ┼żeraven├ş 6,3V naviac odber 0,3A a v obvode Ua pr├║d v k─żude cca 2,5 mA, pri vybuden├ş to m├║┼że k─żudne vzr├ís┼ą aj na 16 mA.
muziker
muziker
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 5699
Vek: 69.56
Zalo┼żen├Ż: 10.03.2009

Odosla┼ąod seers » 22 Feb 2018, 17:59

No mam pocit, ze ked je ich tam viac ma to pevnejsi ton. zo skusenosti, najviac sa mi paci zvuk zosilnovacov, ktore maju v sekcii predzosilnovaca viac ako dve elektronky, resp aspon 4. ked je tam jedna je to take malo pevne malo nosne. no neviem uved ma do obrazu.

pouzivam doma lampovy predzosilnovac Hughes and kettner Tubeman 1x 12AX7. a je to celkom v pohode ale... ked som pred to ale aj za to zapojil Behringer Ultragain Mic 100 tiez lampovy predzosik tiez 1x 12AX7 hra to pevnejsie. to ma celkom prekvapilo. A dava mi to logiku. v skusobni pouzivam Peavey 5150 ll. a to je absolutna spokojnost. v predsoziku ma 6x 12AX7.

Tak co myslis?

Dik

-- Spojen├Ż pr├şspevok 22 Feb 2018, 18:05 --

Ok a vedel by to niekto urobit? proste ju tam pridat, detaily toho co z toho chcem by sme dohodli.
pripadne sa pozriet na to ci to utiahne ten zdroj a vsetky tie veci?
ja na to nemam vzdelanie a prax. rad hram, rad pocuvam, vie vela veci urobit aj opravit, ale s upravami takehoto charakteru nemam ziadne skusenosti. preto hladam niekoho kto tomu rozumie a kto by to vedel urobit.

nebranim sa verzii kupit nieco hotove, ale take mam pocit ze neexistuje. a zrovna mat aj doma 5150 mi pride luxus jednaj priestorovy a v neposlednom rade aj cenovy. vykon mi uplne staci par W.
seers
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 2
Zalo┼żen├Ż: 19.02.2018

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist