Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Mixaznypult

Mixaznypult

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Mixaznypult

Odosla┼ąod StanleyCH » 21 Feb 2020, 19:24

Zdrav├şm.
M├ím mixazny pult ktor├Ż obsahuje 11x VU meter, tie s├║ podsvieten├ę starimi ┼żlt├Żmi ┼żiarovkami ktor├ę by som rad vymenil za LED.
Vstupn├ę nap├Ątie do jednej ┼żiarovky z pultu je 8v 50mA ak je to mo┼żn├ę napojil by som v┼íetky z jedn├ęho vstupu.
Vedel by niekto vyhotovi┼ą sch├ęmu zapojenia pripadne cely plo┼ín├Ż spoj aj zo s├║─Źiastkami?
─Äakujem...
StanleyCH
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 4
Zalo┼żen├Ż: 20.02.2020

Re: Mixaznypult

Odosla┼ąod zdeno6505 » 21 Feb 2020, 19:35

M├ílo inform├ícii. Nesta─Źilo by tam da┼ą 12 volt LED? napr. https://www.gme.sk/led-5mm-warm-white-3 ... k5a31a-12v
Amat├ęri postavili Noemovu archu, profesion├íli Titanic.
zdeno6505
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1157
Zalo┼żen├Ż: 04.08.2010

Odosla┼ąod djwiktor » 21 Feb 2020, 19:35

Dolezite je zistit najskor ci je to AC alebo DC.

Ak by bolo DC tak staci ti dve biele ledky v serii a k nim do serie rezistor okolo 80ohmov.
Takze 12x ledka a 6x rezistor.
Tu dvanastu ledku by si dal niekede vnutri len tak. Alebo potom separatne jednu ledku a v serii rezistor 270 ohmov. A kazdu ledku na zvlast vstup.
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk
djwiktor
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Ultimate ─Źlen
Ultimate ─Źlen
Pr├şspevky: 1502
Vek: 32.66
Zalo┼żen├Ż: 01.07.2010

Odosla┼ąod StanleyCH » 23 Feb 2020, 10:40

─Äakujem. Ako zist├şm ─Źi je to ac alebo dc m├ím len oby─Źajn├Ż merac├ş pr├şstroj.
StanleyCH
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod cool-zool » 23 Feb 2020, 11:00

No po precitani tvojho posledneho prispevku bude tazke dalej radit ... Ak nevies zistit ci je napajanie ziaroviek jednosmernym napatim (DC) , alebo striedavym napatim (AC) s poznamkou ze mas iba obycajny meraci pristroj , by som sa na tvojom mieste nepustal do ziadnej prerabky !!!
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 793
Vek: 50.77
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod StanleyCH » 23 Feb 2020, 13:53

─Äakujem cool-zool ve─żmi povzbudzuj├║ce aby sa ─Źlovek nie─Źo priu─Źil. Niekto in├Ż kto porad├ş ako zist├şm ─Źi sa jedna o striedav├Ż alebo jednosmern├Ż pr├║d?
StanleyCH
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod cool-zool » 23 Feb 2020, 14:38

Ak ta to urazilo , tak prepac nebolo to myslene v zlom ! Pozri , mas funkcny mixax a z tvojimi znalostami a sprtanim sa v tom to mozes akurat pokazit ! Nic v zlom ale rozoznat AC od DC je prvou zakladnou vecou a ked ani to nerozoznas mas sa velmi vela co ucit , kym to len rozoberes .... Radsej si to daj niekomu spravit ...
P.S. Aby som nebol za zleho , ako si zmeral ze na ziarovku ti ide 8V a 50mA ??? Ako si mal prepnuty meraci pristroj ? Co si meral , ak si meral ?
P.S.2- Mozno keby si dal fotku , lepsie napisal presny tip mixaku , by sme vedeli vygooglit aj schemu a poradit ako si predstavujes , ale skor si myslim ze tu budu mat podobny nazor ako ja ....
cool-zool
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 793
Vek: 50.77
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod SMITH » 24 Feb 2020, 08:06

cool-zool : Nemeral , op├şsal hodnoty zo ┼żiarovky ...

StanleyCH : Cool m├í pravdu v tom , ┼że pokia─ż nem├í┼í ani ├║plne z├íklady , tak toho m├┤┼że┼í viac pokazi┼ą ako opravi┼ą . Najlep┼íie by bolo keby niekto osobne sa na to pozrel . Aj by si sa k nie─Źomu priu─Źil ... :thumbup: Tak to na dia─żku to nieje ono ... :?

Teraz ako zist├ş┼í ─Źi je tam DC, alebo AC nap├Ątie .:
Na "oby─Źajnom "meracom pr├şstroji m├í┼í oto─Źn├Ż prep├şna─Ź ( v├Ą─Ź┼íinou) na ktorom s├║ niektor├ę polohy ozna─Źen├ę AC V a niektor├ę DC V .

Meracie svorky zapoj├ş┼í : ─Źiernu do zdierky COM a ─Źerven├║ do zdierky V .

Najprv sa meria striedav├ę nap├Ątie (ACV) . Ke─Ć ┼że vieme , ┼że tam bude okolo 8V , sta─Ź├ş ke─Ć multimeter prepne┼í na rozsah 20V AC (pokia─ż multimeter nem├í 20V rozsah AC , tak sa prepne a 200V AC) . Odmeriame nap├Ątie , je jedno na ktor├Ż pin d├íme ak├Ż merac├ş vodi─Ź .
Ak multimeter uk├í┼że nap├Ątie , , vieme , ┼że je tam striedav├ę nap├Ątie (AC) nameranaj hodnoty . :thumbup:

Ak multimeter nenamer├í ni─Ź , tak prepneme multimeter na rozsah 20V DC (jednosmern├ę) a prilo┼ż├şme meracie vodi─Źe ( op├Ą┼ą je jedno ako )
Multimeter by mal uk├íza┼ą hodnotu nap├Ątia . Ak ukazuje pred hodnotou znamienko - , tak s├║ prehoden├ę meracie vodi─Źe ,( lebo jednosmern├ę nap├Ątie je polarizovan├ę a je dan├ę , ktor├Ż vodi┼ą je - a ktor├Ż je + ) . Ak ich navz├íjom prehod├ş┼í , znamienko - sa prestane ukazova┼ą a vtedy vie┼í na ktorom pine m├í┼í + a na ktorom - ( ─Źierny merac├ş vodi─Ź - , ─Źerven├Ż merac├ş vodi─Ź + )

D├║fam , ┼że to bude sta─Źi┼ą :mrgreen:
:-) Nikdy ne┼Ö├şkejte, ┼że n─Ťco nejde, proto┼że v┼żdy se najde blbec, kter├Ż nev├ş, ┼że to nejde, a ud─Ťl├í to ! :-)
SMITH
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Zasl├║┼żil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 1310
Vek: 44.24
Zalo┼żen├Ż: 29.09.2007
Paragraf: 23

Odosla┼ąod StanleyCH » 24 Feb 2020, 19:57

─Äakujem v┼íetk├Żm :) presne ten typ ÔÇťblbcaÔÇŁ som ─Źo v┼íetko r├│by rad syst├ęmom pokus-omyl-n├íprava ... Postavil som svojpomocn├ę cel├ę hudobne ┼ít├║dio vr├ítane letovania xlr k├íblov zapojenia atd... V mixe som preletoval nieko─żko potenciometrov ktor├ę bolo nutne vymeni┼ą teraz u┼ż len tie ┼żiarovky za ledky vymen├şm. ─Äakujem bolo to pre v├ís ban├ílne no pre mna op├Ą┼ą nie─Źo na priucenie... Napetie je DC 8v 50mA ako vrav├ş servisn├í kniha a aj m├┤j oby─Źajn├Ż merac├ş pr├şstroj, takze 270 ohmovy rezistor ku ka┼żdej ledke, ak├ę parametre ma mat ledka a rezistor na plus predpoklad├ím...
StanleyCH
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: misocko a 3 host├ş.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist