Pohon medometu s frekvencnym menicom ALTIVAR 28

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

tomidodo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Sedliska

Pohon medometu s frekvencnym menicom ALTIVAR 28

Príspevok od používateľa tomidodo » 22 Apr 2010, 21:14

Potreboval by som spojazdnit medomet cez frekvencny menic ALTIVAR 28.Malo by to fungovat takto;1 Vlavo cas tocenia nastavitelny od 0-120sekund,otacky by sa mali postupne zvysovat az do 60%celkovych otacok.2STOP.3 Vpravo cas tocenia nastavitelny od 0-240sekund,otacky by sa mali postupne zvysovat az do 100%celkovych otacok 4Stop5 Vlavo cas tocenia nastavitelny od 0-180sekund otacky by sa mali zvysovat az do 100% 6 STOP zevraj sa to da cez logicke vstupy s nejakym programovatelnym rele ale neviem si stym poradit som ochotny aj zaplatit .
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Apr 2010, 16:28

Máte od toho meniča manual ?
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Nomen

Schneider

Príspevok od používateľa Nomen » 23 Apr 2010, 16:50

SMITH napísal:Máte od toho meniča manual ?
nuz mame , ale poviem , este som s takym funkciami žiadny menic nevidel bez podpory riadenia .. aha , tak programovatelne rele ? tak urcite ano

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Apr 2010, 16:55

Bude tam musieť byť externe ovládanie , napr nejaké programovacie relé , ktoré bude ovládať smer otáčania , JOG hodnoty a časovanie .
0
Naposledy upravil/-a SMITH v 23 Apr 2010, 16:58, upravené celkom 1 krát.
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

tomidodo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Sedliska

Príspevok od používateľa tomidodo » 23 Apr 2010, 18:57

Manual mam mozem ho poslat cez SS.Ake rele to ma bit a jak sa to da spojazdnit aby to tak slapalo zaplatim poradte.
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Apr 2010, 19:59

Ak je v SK alebo CZ jazyku , tak pošlite .

Programovateľné relé napr LOGO! ,Crouzet , aj menovaný Schneider niečo také vyrába .
Princip by bol taký to . Relé by po odštarovaný zaplo menič , 1 JOG hodnotu a smer otáčanie a začalo odpočitavať čas . Po odčasovaní by pravdepodebne menič vyplo , ktorý by sa po rampe zastavil . Po zastavený by zase zaplo opačný smer a 2 JOG hodnotu a odpočet. Po odpočitaní zastaví menič . Obdobne aj tretí krok . V meniči by sa nastavili rampy nábehu a dobehu JOG hodnoty frekvencie a samozrejme parametre motora a prudové obmedzenie
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Nomen

teda...

Príspevok od používateľa Nomen » 23 Apr 2010, 20:52

tak to ta vyjde sakramensky draho , logo , kabel , softwer , pamet ,,,hmm, kabel a softwer by som ti vedel pozicat , .. a co tak pospekulovat s nejakym sekvencnym casovacom , klasika ..
ten Schneider ,, myslel som ako vyrobca toho Altivaru ,

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Re: teda...

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Apr 2010, 21:18

Nomen napísal:tak to ta vyjde sakramensky draho , logo , kabel , softwer , pamet ,,,hmm, kabel a softwer by som ti vedel pozicat , .. a co tak pospekulovat s nejakym sekvencnym casovacom , klasika ..
ten Schneider ,, myslel som ako vyrobca toho Altivaru ,
No išlo by to aj pomocou časovačov a relé , ale to by vyšlo ešte možno drahšie .

Musím pozrieť ten manual od meniča , možno časť vecí by dokázal spraviť sám .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

tomidodo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Sedliska

Príspevok od používateľa tomidodo » 23 Apr 2010, 21:29

Mam urobeny casovac s Cmos 40 17ale neviem jak to k tomu pripojit,cmos spina relatka na 12vje to na jeden cyklus vytacania,tj vlavo stop pravo stop vlavo stop len neviem kamto pripojit na menic ja som elektro ale stara skola vtedy este take veci neboli.tu je manual nevedel som to inac poslat..
Prílohy
ATV28E_manualCZ 2001.pdf
(351.56 KiB) 159 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
SMITH
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1659
Dátum registrácie: 29 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Púchov
Vek: 48

Príspevok od používateľa SMITH » 23 Apr 2010, 21:56

OK na budúci týždeň to skúsim naštudovať a vymyslíme nejaké riešenie .
0
:-) Nikdy neříkejte, že něco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udělá to ! :-)

Nomen

oponent

Príspevok od používateľa Nomen » 24 Apr 2010, 06:41

Budem troska oponovat , take "somariny" ako rele , stykac a multifunkcne rele sa da "zohnat" skoro vsade , nadnormativne zasoby ,, ale Logo a pamet sa nikde nepovaluje , obcas Logo "odide" a nahrada pre amatera to je dost problematicka , ale taky stykac a casove ti vydrzi desiatky rokov ..a vzdy ten jeden kus sa najde..
Troska odbocim , je to naozaj dolezita ta casova postupnost motora ? som robil /osadil dosku/ jeden "Medomet" a vrtelo sa to len doprava alebo do dolava ..
Prílohy
reg..jpg

tomidodo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Sedliska

Príspevok od používateľa tomidodo » 24 Apr 2010, 18:43

Je to tak lebo motorceky s dynama a stieracove sa pouzivaju u trojramikovych medometov tangencionalny ale tento je 32 ramikovy poloradialny cize potrebuje asi troska vecsi pohon a vytaca sa tak ako som pisal vlavo sa vytoci asi z jednej tretiny potom vpravo sa vytaca celkom a nakoniec vlavo sa tiez vytoci celkom.Lebo bunky na plaste su tak urobene ze sa musi dodrzat ta postupnost.
0

Zamknuté
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok