Oslepovatko ( Dazzler )

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Oslepovatko ( Dazzler )

Príspevok od používateľa lasergrip » 20 Sep 2010, 12:10

Kto vyvinie a vyrobi bezpecne ale pritom ucinne oslebovatko/blikatko ?

Ucel pouzitia:
Docasne ( na niekolko sekund ) oslepenie skorcov, holubov ale aj utocnikov za ucelom ucinneho odplasenia alebo paralizovania.

Prisposobenie intenzity a plochy sa musi vykonavat min na zaklade nasledovnych skutocnosti:

1. Typ objektu ( Vtak ma asi citlivejsiu sietnicu ako clovek ? Treba urobit srieozny vyskum !!!! )
2. V tme treba slapsie bliknutie lebo zrenicky su otvorene.
3. Ina intenzita treba na 1m a ina na 100m ( automaticke meranie vzdilaneosti ).
4. Plocha osvetlenia cca 1m2 na vzdialenost 100m tj 10cm na vzdialenost 10m

Niketore vychodiskove info najdes Tu

http://svetelektro.com/modules.php?name ... 081#213081
0

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 20 Sep 2010, 12:36

a to vše nejlíp zadarmo :D že ?:D
0

Používateľov profilový obrázok
Gavin Milarrr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2533
Dátum registrácie: 06 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 47

Príspevok od používateľa Gavin Milarrr » 20 Sep 2010, 12:45

Neporušuje to náhodou pravidla fóra?
0

RETFIE
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 368
Dátum registrácie: 31 Mar 2009, 00:00

Príspevok od používateľa RETFIE » 20 Sep 2010, 12:51

Mal by som niekolko poznamok:
1. myslim si ze taketo zariadenie ti na kolene nik nevyrobi - ak ano, tak ja sem dam inzerat ci mi niekto doma nevylepta LSI integrac..
2. v jednom z tvojich prispevkov pises ze za to nedas viac ako 300 Jurkov
3. v dalsom z prispevkov pises, ze ten kto to vyvinie bude bohaty. ja sa teda pytam, to bohatstvo je 300 E ?? :D
lasergrip napísal:DAKUJEM Ti "33zuli". vacsina ostanych trepe o DELOBUCHOCH a podobnych nezmysloch.

Podla mojich 20 r... Len BLIZKY skrekot a trepot kridiel v korune stromu ich odplasi aj po 1000 nasobnom zopakovani. Moze byt uplne tichy takze nevadi obyvatelom dediny.

[/b]
Neuvazoval si nad tym urobit vierohodny audio zaznam toho skrekotu a trepotania kridel a potom ho pustat cez reproduktor - napr. v pravidelnych casovych intervaloch ? popripade by sa to aktivovalo cez nejaky snimac typu "zopni na tleskunutie"
0

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Príspevok od používateľa lasergrip » 20 Sep 2010, 14:54

Ten snimac plesknutia je dobry napad. Ihned to vyskusam . Manzelka zbiera jezibaby a jedna z nich sa zacne rehotat ket mi spadne vidlicka.
Mozno ju skusim zavesit na strom. Mal by som jej vsak dat aj nejaky dazdnik aby chuderka nezmokla.

Zariadenie na tiche a ucinne odplasenie vtactva sa bude velmi dobre predavat. Preto bude velmi bohaty.

Okrem dialkovej plasicky by mozno bolo rozumne sa zamysliet aj nad blizkymi svetielkami ktore sa spustia ak cidlo zachyti skorca alebo aspon na dialkove spustenie.

Ak sa mi prihlasi seriozny zaujemca ktory uz taky podobny vyvoj realizoval tak by som bol ochotny sa spolupodielat na investiciach.
Samozrejme s riadnou zmluvou a zarukami.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 10 minútach:

Mozno by stacil velmi silny fotoblesk umiestnit do kazdeho stromu vo vyske cca 3m a orientovat ho smerom do neba. Na cca 10 stromov by vsak bolo treba 10 bleskov co je cca 10x100 Euro.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 4 minútach:

tu je profi riesenie

http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=sk

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 39 minútach:
Masopust napísal:a to vše nejlíp zadarmo :D že ?:D
to Masopust:

Jo nejlip ZADARMO ale este by si mal zaplatit za napad kedze na tom hovacky zarobis
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 21 Sep 2010, 20:47

Skus aspon nacrtnut, kolkocifernu sumu si ochotny zaplatit za realizaciu.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 21 Sep 2010, 20:51

Gavin Milarrr napísal:Neporušuje to náhodou pravidla fóra?
Áno porušuje to pravidlá fóra, lebo dotzčný pýta návrh a podporuje násilie,kriminalitu. A inak už sa to tu rozoberalo ked niekto chcel niekoho provokovať či čo a skončilo to tým asi že tému myslím vymazali.
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 21 Sep 2010, 20:55

Ešte počkajte...

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Príspevok od používateľa lasergrip » 22 Sep 2010, 07:23

Kriminalita ?
Asi ste si v mojom prvom príspevku nevšimli že som napísal že hľadám
bezpečné riešenie a že predpokladám seriózny výskum v súvislosti s citlivosťou sietnice.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 22 Sep 2010, 07:56

chceš osecovať s bleskom na 100 metre? to je drist , to nezrobiš.

a jeden strobo na strom stoji 100e? skade si to nabral?
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Príspevok od používateľa lasergrip » 22 Sep 2010, 08:07

Ja som to myslel tak ze na kazdom strome 1 kus Strobo. Cize staci dosah cca 10m.

Tych 100 m som myslel pomocou Lasera.
0

Kofo

Príspevok od používateľa Kofo » 22 Sep 2010, 08:25

Neviem prečo, ale myslím, že s tým bleskom by sa ti smiali do ksichtu, hlavne cez deň (ale aj v noci).

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martin knocik » 22 Sep 2010, 08:38

Na 100 metrov by ti pomohlo možno iba protilietadlový svetlomet :D http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... =133&ty=41
0

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 22 Sep 2010, 09:28

Docela by ma zaujimalo kolko mas rokov. Nemas to vyplnene v profile. Pri tejto informacii by sme mozno boli doma vedeli by sme s kym mame to docinenia.

Ked uz do toho chces investovat 300eur tak preco si to proste s niekade neobjednas? Na videu ktore si pred nedavnom odkazoval na youtube bol len 200mW a to nie je nad Tvoje financne moznosti. Ked to nebude fungovat tak ho niekomu predas.

No a ked uz sme pri tom tak si kup ten 1W na tejto stranke a tym mozes tie vtaky uz aj palit [obrazne povedane :lol: ]

http://www.wickedlasers.com/
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa boraicho » 22 Sep 2010, 09:30

no ked ma manželku ta asi 14 rokov mať nebude,
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Príspevok od používateľa lasergrip » 22 Sep 2010, 09:44

Pomali ale iste sa zial vraciam do deckeho veku ale este sa nepovazujem za stareho blazna aj ked kto vie ?

V kazdom pripade neuveritelne milujem vymyslat nove riesenia a nenavidim ludi ktori ich bez argumentov zatracuju.

Zial uz nemam trpezlivost moje napady aj realizovat.
Mojich 10 kufrou elktr. suciastok davno na padlasi zhrdzavelo.
0
Naposledy upravil/-a lasergrip v 22 Sep 2010, 11:00, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Masopust
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 28 Sep 2009, 00:00
Vek: 31

Príspevok od používateľa Masopust » 22 Sep 2010, 10:41

lasergrip napísal:
Masopust napísal:a to vše nejlíp zadarmo :D že ?:D
to Masopust:

Jo nejlip ZADARMO ale este by si mal zaplatit za napad kedze na tom hovacky zarobis
kd ebereš tu jistotu, že se na tom dá vydělat ? Tu jde o to kolik to finální řešení bude stát, pokud nejsi schopnej cenu stlačit na rozumnou mez, tak nepočítám, že by tohle byla věc, která by se dala prodávat ve velkým s velkýma ziskama. A pokud se tu ještě zmiňuješ o tom že chceš ten vývoj na dobrý úrovní, se smlouvama atp tak mám otázku. Víš jak se pohybujou ceny za hodinu vývoje ?
0

neznámy2

Príspevok od používateľa neznámy2 » 22 Sep 2010, 11:05

Strobo ? Rozmý¹lal si aj nad tým, ¾e keï bude v noci na tom poli, alebo kde to chce¹ pou¾i» èlovek, napr. polovník a jemu tam do oèí zadrbe nejaký blesk, ¾e mô¾e dosta» záchvat a podobne, teda ak to bude na pohyb a s toho by si mal nepríjemnosti...

Postav tam stra¹iaka, tak èi tak si vo väè¹ine stra¹iakov, rôznych zariadený vydávajúcich hluk, napr. imitujúcich strelbu a podobne vtáctvo zvykne a je to po èase neúèinné...

Tak tie¹ by ma zaujímalo ako by si zistil citlivos» sietnice daného vtáka ? Neviem preèo, ale pochybujem, ¾e ornitológovia budú ma» aj takéto info, no mo¾no...

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 22 Sep 2010, 11:15

Este chcem upresnit neviem ci sa to tu uz v predoslej teme preberalo?
Potrebujes to na plasenie vtakov na strome cca 100m vzdialenom?
Tie vtaky ta rusia len svojim krikom alebo robia aj skodu na tvojom majetku [vinica napriklad]?
Je tam na blizku aj nejaky zdroj el. energie pre pripadne napajanie? alebo chces pre pripadne zariadenie tahat predlzovacku?
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

lasergrip
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 26 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: Senecko

Príspevok od používateľa lasergrip » 22 Sep 2010, 12:22

Na vysoky orech v susedovej zahrade sadne 100 tis skorcov a robi nalety na hrozno, ceresne, jablka, marhule, paradajky. Za desat minut krdel zlikviduje 100 kg ovocia. Ak nejakeho zastrelim zo vzduchovky tak jeho sused sa na neho zacudovane diva ale neodleti. Ak nejakeho postrelim a trepoce kridlami a skrieka tak nie len ze odletia ale vratia sa az za 3 hodiny alebo az na druhy den.

Docasne oslepenie by asi tiez sposobilo trepotanie a skriekanie bez ohrozovania diabolkou. No aj ked clovek striela do pola a do neba moze sa stat ze ta diabolka niekoho najde.

Ak suseda treskne delobuchom tak preletia na susedny strom a o 5 minut su naspat.

Co sa tyka tych ornitologov, ochranarov a podobne tak ti len kecaju a zial nic nerobia pre to aby sa hladali sofictikovanejsie riesenia pre ochranu majetku a ludi pred roznou havedov.
0
Naposledy upravil/-a lasergrip v 22 Sep 2010, 12:34, upravené celkom 1 krát.

Zamknuté