Policajné svetlá

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

marek92
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Apr 2014, 11:36
Bydlisko: Jasenov
Vek: 32

Policajné svetlá

Príspevok od používateľa marek92 » 02 Jún 2015, 15:13

Dobrý deň.
Dá sa nejako spraviť policajny blikač pod nárazník ale z nejakych diod RGB a aby som si vedel meniť či chcem aby to blikalo len čisto na oranžovo alebo len svietilo na bielo alebo normalne začalo blikať original ako policajne. Je to kvoli tomu že pokial by som mal len čisto tie blikače pod kapotou tak po zastaveni hliadkou ma mozu pokutovat ale ja ked im ukazem ze to je len oranžove svetlo výstražne tak mi nemôžu nič a pochybujem že budu zisťovať viac. Taktiez aby tam bola sirena ja si uz ten reprak skrijem niekde aby ho nebolo vidno ale hlavne aby bol ovladatelny ak chcem zapnem ak nie nezapnem.
Chcem sa spýtať či to je realne a vlastne či sa to dá spraviť no a samozrejme aka by bola cena dajme tomu aby som mal 10 svetielok nejako takych intenzivnejšich pod tu masku.
Podobné temy som našiel ale nie konkrétne takúto.
za info dakujem
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 26 Jan 2016, 08:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve

Matusmape
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 09:05
Bydlisko: Humenné

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa Matusmape » 02 Jún 2015, 15:26

Ak si to chces sam prepinat, tak musis to riesit cez nejaky procak, najlepsie nejaky mikroprocesor alebo kupit hotove.
0
Naposledy upravil/-a Matusmape v 02 Jún 2015, 18:50, upravené celkom 1 krát.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Jún 2015, 15:52

Zrealizovat sa to da v pohode, ale ak ta zastavia, tak im je fuk, ze to blika na oranzovo, pre nich je to zasah do vozidla, ktory nie je zapisany v TP a potom je tu uz na nich, ci vezmu papiere, alebo im bude stacit, ze to das pred nimi prec.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa enigma » 02 Jún 2015, 16:02

a nadovšetko , policajný maják ( blikač ) je zakázané mať namontovaný na aute . rovnako aj húkačku . rozmysli si čo robíš a či sa ti to oplatí riskovať ....
0

Matusmape
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 09:05
Bydlisko: Humenné

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa Matusmape » 02 Jún 2015, 16:40

0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa remusator » 02 Jún 2015, 17:30

Dalsi vychytralek, ktory sa citi dolezitejsi, ako ostatni ludia, ktori stoja v zapche.
Prepac, ak sa ta to dotklo. Ale ak by existoval realny dovod na to, aby si mal majak so sirenou, tak ho mas, a nepytas sa na elektrofore ako ho si zbastlit.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Jún 2015, 17:51

Ale tomu čiernemu superbu sa musí nechať, že to mal opajcované dooosť dobre ... na nerozoznanie od policajného :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa mac26 » 02 Jún 2015, 18:42

Matusmape napísal:najlepsie ATMEL
nechcem zakladat flamewar, ale je nato nejaky specialny dovod, alebo preto ze ho pouzivas ty?
0

Matusmape
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 09:05
Bydlisko: Humenné

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa Matusmape » 02 Jún 2015, 18:49

OK, ospravedlnujem sa, tak sa opravujem: najlepsie nejaky mikroprocesor .
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa muziker » 03 Jún 2015, 17:12

marek92 napísal:Dá sa nejako spraviť policajny blikač pod nárazník ale z nejakych diod RGB a aby som si vedel meniť či chcem aby to blikalo len čisto na oranžovo alebo len svietilo na bielo alebo normalne začalo blikať original ako policajne ....
Marek, aj keď mať maják alebo stroboskop v aute je možno tvojim snom ak tráviš veľa času v kolónach (alebo len tak z frajeriny), ale ak naň nemáš povolenie, máš smolu. Okrem mastnej pokuty ti môžu policajti odobrať i vodičák. Neoprávnené vybavenie vozidla svetelným znamením je aj bez jeho použitia porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom. Za tento priestupok hrozí v blokovom konaní sankcia až do výšky 150 eur. V správnom konaní možno uložiť pokutu vo výške od 60 eur do 300 eur.
Pritom maják nemusí byť zapnutý, stačí, ak je v aute položený, či namontovaný za mriežkou chladiča.
Ak takéto špeciálne zariadenie používa podnikateľ alebo ho má len namontované na svojom aute, či na aute, ktoré používajú jeho zamestnanci, policajt mu môže uložiť pokutu až do výšky 3500 eur. Platí to aj pre živnostníkov. Okrem pokuty môže policajt odobrať šoférovi vodičák až na 2 roky.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
manik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Vek: 45

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa manik » 03 Jún 2015, 19:37

Není problém vyrobit. Napíš mi ss
Môže svietit aj na bielo. A keď zapneš budú aké farby si povieš
0

alois

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa alois » 03 Jún 2015, 19:55

V cestnom zákone novelizovanom k 01.01.2014 je presne napísané kto a akú kombináciu farieb + zvukové znamenia smie používať.

Muziker má pravdu s pokutami, ale aj ti majú právo zadržať TP od vozidla.
To znamená nielen demontovať, ale aj śť na mimoriadnu technickú kontrolu, kde budeš mať napísané, za čo ti TP bol zadržaný.
To sú ďaľšie €.

Ak ťa chytí mladý ambiciózny jednohviezdičkový "tiežgenerál" a chce mať odmeny na dovolenku, tak ti to napočíta komplet. Nehladiac na to, že stačí, aby si ťa niekto natočil kamerou za sklom a dal ťa na WEB. A je to.

Máš na to dáky rozumný dôvod si to namontovať?

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa penjo » 03 Jún 2015, 20:01

Psychotesty na VRZ (siréna, majáky, právo prednostnej jazdy...) stoja 75-80€, ale ani toto nikoho neoprávňuje ich využívať, kedy si zmyslí.
Osobne jazdím s hasičskými vozidlami, psychotesty mám, ale zneužívanie nepreferujem.
0

marek92
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Apr 2014, 11:36
Bydlisko: Jasenov
Vek: 32

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa marek92 » 16 Jún 2015, 10:09

FUHA ZAUJIMAVE ODPOVEDE dost ma to zaujalo pre niektorych co si myslia ze mi ide o pravo prednostnej jazdy nieje to tak skôr tuning využitie . nevedel som ze aj ked ich zapnem len na bielo tak bude problem taky u nas na slovensku zachvilku zakazu vsetko aj si prdnut cize radsej ako citam kazdy navrhuje vyhnut sa tomu hej ?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Jún 2015, 10:31

marek92: to, ze si nemozes davat na auto svetla ake chces, to plati uz peknych par desiatok rokov. Nejde o buzeraciu, ale nie je nic lepsie, ako ked ta v noci nejaky d..l oslepi pochybnymi svetlami, alebo blikatkami. Preto ten zakon.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa mato3000 » 16 Jún 2015, 11:15

tuning ako výstražné svetlá :D no to si ma pobavil .... samozrejme že nie, žiadne svetlá ... tak ako svojho času spravil Boraichi červené dopredu :axe:

sú dve roviny pohľadu na to zneužívanie svetial v zápchach. prvá ti tu bola spomínaná a druhá je tá, že ak by si mi spôsobil nehodu s tými svetlami, tak ti vytlčem všetky zuby, aby si nezabudol na frajerinu , ja neuhýbam takým ... tak sa mi s tým vyhýbaj :thanks:
0

alois

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa alois » 16 Jún 2015, 11:46

Chceš tuning?
Zaves si discogulu na zadné sedadlá, začierni si zadok a boky skiel.
Daj si LCDčko pred chcladič a nechaj tam behať Veľkonočného zajaca, či Deda Mráza na saniach.
Daj si svetlo do spätných zrkadiel tak, aby svietilo kolmo na zem aj s dákym nápisom.
Daj si svetlo pod výfuk, prahy. či motor.
a.t.ď. Ostatní nezainteresevaní si pomyslia svoje....
Ale za nadmerný hluk z vozidla počas jazdy môžeš zaplatiť 65€ + TP.(pokiaľ sústavu nedemontuješ)

Ale všetko čo bliká na obvode automobilu sa považuje za výstrahu a v zákonoch je jasne povedané a sú pre civilný sektor zakázané:
1. kombinácie farieb
2. sirény - zvukové signalizácie - dokonca bezdôvodné trúbenie v uzavretej obci je zakázané klaksónom, ktorý je v povinnej konštrukčnej výbave vozidla - 30€.

P.S.
Ja som mal pred 30 rokmi v starej 1000ke zvoniec z električky. To bolo srandy ako chodci odskakovali aj tam, kde električky nejazdili.
Kamarát mal alarm, kde pri aktivácii štekal pes.
Neskôr do kabrioletu sme zabudovali kapacitný senzor a keď sa niekto naklonil nad auto, tak s čipu z pokladnice sa ozvala nahrávka hlasu, aby dotyčný išiel od toho auta do p.... a rýchlo.

A nie hrať sa na policajta.

penjo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 857
Dátum registrácie: 31 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: PU
Vek: 33

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa penjo » 16 Jún 2015, 12:02

0

MZD
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 05 Dec 2011, 19:58
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Vek: 40

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa MZD » 26 Jún 2015, 01:07

ahoj mame na to controller, kolko si ochotny investovat ?
0
Jedinou istotou je fakt, že všetko čo je na elektrinu sa jedného dňa pokazí...

MiroslavKralik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25 Nov 2015, 21:33

Re: Policajne svetla

Príspevok od používateľa MiroslavKralik » 25 Jan 2016, 20:49

super nápad :D :agree:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok