Teplomer a Ovladanie ventilatorov cladica Volvo 850

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

hajdusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 16:43
Bydlisko: Bratislava
Vek: 51

Teplomer a Ovladanie ventilatorov cladica Volvo 850

Príspevok od používateľa hajdusko » 13 Nov 2015, 18:19

Zdravim Vas mam problem s ktorym by ste mi urcite vedeli poradit , moj znamy ma volvo 850 auto bezi v poriadku , ale nefunguje teplomer na pristrojovej doske a ventilatory chladica idu na pomalu rychlost , cize vsetko ide v nudzovom rezime . Ja pracujem v servise a som autoelektrikar ,prosim zdrezte sa komentarov ako/poistky si pozrel a kadejake ine/vymenil som snimac teploty pretoze sami nezdali hodnoty ktore z neho liezli , nepomohlo , premeral som kable od snimaca teploty az do riadiacej jednotky motora /v poriadku / . Ventilatory su ovladane z riadiacej jednotky motora a teplomer tak isto cize ,idem k problemu veci . Potrebujem niekoho kto by vedel napisat code do napriklad arduina aby to ukazovalo teplotu na pristrojovej doske digitalny display a ovladalo to 2 rele ventilatorov a je tam AC takze spustenie ventilatorov pri zapnutej klime . Dakujem za rady ktore vedu k vyrieseniu problemu , nie rypaniu do ho..a .
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: Teplomer a Ovladanie ventilatorov cladica Volvo 850

Príspevok od používateľa Sender » 13 Nov 2015, 18:44

Kód pro inspiraci do Arduina najdeš i zde. Programování Arduina je natolik jednoduchý,že to zvládne i neprogramátor.
Další odkazy zde.
Možná by se našlo na ebay něco hotovýho bez nutnosti úprav.
0

hajdusko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 16:43
Bydlisko: Bratislava
Vek: 51

Re: Teplomer a Ovladanie ventilatorov cladica Volvo 850

Príspevok od používateľa hajdusko » 13 Nov 2015, 18:56

to som nasiel aj ja , ale ja potrebujem okrem teplomera ovladat aj ventilatory v 2 polohach prva pri 82 a druha 95 stupnou a pri klime kedykolvek sa zapne aj pri studenom motore a po vypnuti klimatizacie to musi dochladit kondenzator aspon 20sekund pokial nieje vysoka teplota , takze toto tam urcite nieje a preto hladam niekoho kto napise ten kod napriklad arduinu
0

Matusmape
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 02 Aug 2014, 09:05
Bydlisko: Humenné

Re: Teplomer a Ovladanie ventilatorov cladica Volvo 850

Príspevok od používateľa Matusmape » 13 Nov 2015, 19:02

SS
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok