Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

explorer
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: BB/BA

Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa explorer » 10 Dec 2015, 16:55

Ahojte, potreboval by som otvorit autoreflektory ale je to zlepene nejakym supersilnym lepidlom/silikonom takze sa to da otvorit len celkovym nahriatim ale nemam taku moznost takze zhanam niekoho kto by mi to otvoril bez poskodenia za financnu odmenu. Vdaka.

to je super, už len v nadpise dve chyby, a čo ten text, až štyri interpunkčné znamienka, no mal by si sa polepšiť v tej gramatike, a to friško
s pozdravom Merák
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 10 Dec 2015, 18:26, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Úprava pravopisu v názve

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Dec 2015, 23:24

Otváral som na Punte.lebo bol zarosený a nedal sa vysušiť normálne, ale bola to fuška.Aké je to auto?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
mihal.dp
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 457
Dátum registrácie: 04 Júl 2008, 00:00
Bydlisko: okres VK
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa mihal.dp » 11 Dec 2015, 08:19

Ja som svetla vlozil do rury nastavenej na 50°, nechal par minut a dali sa celkom pekne rozobrat. Samozrejme som z nich predtým povyberal co sa dalo :)
0

explorer
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: BB/BA

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa explorer » 11 Dec 2015, 15:50

Mam jedno uplne zle na test rozobratia , skusal som to ale nemam taku velku ruru kde by sa zmestilo bez toho aby sa stena svetlometu dotkla rury a druha vec, ze v dielny mam teraz zimu takze ked ho vyberem, okamzite to zase tvrdne. Do kuch. rury to moc davat nechcem lebo ten plast tam bude citit hodne dlho :D
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa 5ko » 11 Dec 2015, 15:59

Skús teplovzdušklu,alebo fen, ale ja som to myslím len vyškrabal skalpelom.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

explorer
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: BB/BA

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa explorer » 11 Dec 2015, 18:19

Teplovzduskou to nejde, treba to rozohriat rovnomerne a to sa s teplovzduskou neda.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa misocko » 11 Dec 2015, 20:31

explorer napísal:Do kuch. rury to moc davat nechcem lebo ten plast tam bude citit hodne dlho :D
- neviem preco si kazdy mysli ze plast zacne zahriatim hned smrdiet. Na smrad ktory si ty predstavujes , potrebujes ten plast najprv roztavit (to uz trochu smrdi, zalezi od druhu plastu) a nasledne spalit vysokou teplotou (bud aby zacal uholnatiet alebo horiet plamenom) - to uz je ten smrad ktory si predstavujes. Pri tu avizovanych 50°C sa ziaden smrad nedeje, ale myslim ze je to zalostne malo na rozlepenie , mozno nejakych 100 - 150°C (neboj svetlo sa pri tej teplote este urcite tavit nebude)
0

ferguson
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 916
Dátum registrácie: 18 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: Pod Dubňom
Vek: 34

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa ferguson » 11 Dec 2015, 21:57

Chalani na Fordclube to davali na 80 stupnov tusim. Uplne bezne...
0

explorer
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 01 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: BB/BA

Re: Hľadám niekoho z BB,čo vie otvoriť auto reflektory

Príspevok od používateľa explorer » 12 Dec 2015, 14:04

misocko napísal:
explorer napísal:Do kuch. rury to moc davat nechcem lebo ten plast tam bude citit hodne dlho :D
- neviem preco si kazdy mysli ze plast zacne zahriatim hned smrdiet. Na smrad ktory si ty predstavujes , potrebujes ten plast najprv roztavit (to uz trochu smrdi, zalezi od druhu plastu) a nasledne spalit vysokou teplotou (bud aby zacal uholnatiet alebo horiet plamenom) - to uz je ten smrad ktory si predstavujes. Pri tu avizovanych 50°C sa ziaden smrad nedeje, ale myslim ze je to zalostne malo na rozlepenie , mozno nejakych 100 - 150°C (neboj svetlo sa pri tej teplote este urcite tavit nebude)
No problem je ze to svetlo je velke a teda sa dotyka stien rury ktoru mam k dispozicii ako som pisal. Zrejme to tu nikto nerobi, tak si to budem musiet nejako vyhutat sam. Asi kupim vacsi sporak do dielne za par centov z bazaru. No podla mna viac ako 100°C by uz to cire plexisklo nevydrzalo.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok