Výmena NiCd článkov v akupacku

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Borislav
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 08 Apr 2013, 13:02
Bydlisko: Bratislava

Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Borislav » 12 Dec 2015, 09:45

Ahoj,

potreboval by som vymeniť vadné NiCd články v akupacku pre ručnú vŕtačku Bosch. Akupack sa samozrejme otvoriť nedá, plast sa musí rozrezať a keby som to skúšal vo vlastnej réžii, asi to nikdy nezložím. Vnútri bude 8 článkov po 1,2V, čiže spolu 9,6V, kapacita 1,4Ah. Vedel by mi to niekto zrealizovať celé do 20€? Ale potreboval by som najprv overiť funkčnosť vŕtačky, prípadne nabíjačky, aby to nebola zbytočná práca. Predpokladám, že je plne funkčná - Made in Switzerland.
Inak celý akupack má označenie Bosch 2 607 335 037 a na eBay sa dá zohnať za 30€ aj s poštovným, ale nechcem to kupovať, ak neviem či nie je problém s vŕtačkou, alebo nabíjačkou.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa breta1 » 12 Dec 2015, 09:55

V ČR v Brně máme např. firmu
http://www.fulgurbattman.cz/
Ti m.j. dělají repase aku, odborně rozříznou obaly, vymění aku (popř. dají i výkonńější) a znovu slepí.
Pokud budeš mít cestu do Brna, zeptej se na cenu, nebo se telefonicky informuj o podmínkách.
Ale třeba v Bratislavě máte něco podobného....
0

Používateľov profilový obrázok
SIGINT
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 28 Nov 2012, 09:23
Bydlisko: Trakovice
Vek: 48

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa SIGINT » 12 Dec 2015, 10:47

Ak si z BA, pozri tuto:
http://www.spower-exim.sk/

Ja nechávam repasovať tam. Už mi robili na AKU vrtačku BOSCH a teraz som nechal robiť švagrovi BaD.
Skús a uvidíš. Síce nie sú najlacnejší, ale máš záruku na články a prácu.

Jozef
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa mirosne » 12 Dec 2015, 10:55

Borislav napísal:Vedel by mi to niekto zrealizovať celé do 20€?
Nehrozí,len články budú stáť dosť cez 20eur,pozri:

http://www.svetsuciastok.sk/sk/Akumulat ... 00mAh.html

a kde je ešte robota a doprava?Radšej kúp z E-bay a vŕtačku odskúšaj na nejakom tvrdom zdroji.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
mclareniak
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 21 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: okr. Prievidza

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa mclareniak » 12 Dec 2015, 11:09

Presne toto som riesil pred nedavnom s Makitou. Najlacnejsie aj najjednoduchsie riesenie bolo kupit novu baterku. Nie presne ten isty typ som kupil, ale od makity iny typ co pasuje a ma tie iste parametre a bol o 20 EUR lacnejsi cez znameho. Uvidim kolko vydrzi.
0
Keďže vedeniu fóra a niektorým užívateľom vadil obsah môjho podpisu, bol som požiadaný o odstránenie určitej časti. Preto som sa rozhodol odstrániť celý pôvodný podpis.

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa troodon » 12 Dec 2015, 11:35

este aj ta 30e z eBay je podozrivo lacna.. cena primerana kvalite asi :)

o tom ze ti to niekto tuna vymeni za 20e mozes len snivat, ja by som to nerobil ani za 20e zisku nieto este ako spomenul kolega predomnou ze za 20e ani len kvalitne clanky nezozenies, z ciny rovno zabudni tie kvalitne nebudu.
Ja ked mi odidu tieto trapne 1,2V clanky tam ak miesto dovoli napcham pomerane clanky z notebookovych baterii a prisposobim si nabijacku, je to najrychlejsi a najlacnejsi sposob pre MŇA ako to naradie este vyuzit a do buducna mat lacny zdroj funkcnych clankov.
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa MiroH » 12 Dec 2015, 13:58

http://Www.battex.sk

Vedia robiť všeličo. My si z firmy u nich dávame robiť repas akupackov do prístrojov a spokojnosť už roky. Zavolaj tam, sú hodne ochotní.
Robili mi repas aj do aku vrtačky.
A sú z Bratislavy.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Amaterr » 12 Dec 2015, 14:04

nuz neviem , aku do starej Makity / 7.2V / za 42 ojro ? ked komplet vrtacka s lion aku stala 40 ojro ?
http://www.battex.sk/sk/vyrobok/72-v-lo ... akita-7000
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa dan21 » 12 Dec 2015, 14:56

No nemaju zrovna ludove ceny ! DO mojej DeWalt-ky je za 106 € !!!!!
http://www.battex.sk/sk/vyrobok/144-v-l ... alt-de9094
0

MiroH
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 13 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 60

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa MiroH » 12 Dec 2015, 15:09

Amaterr napísal:nuz neviem , aku do starej Makity / 7.2V / za 42 ojro ? ked komplet vrtacka s lion aku stala 40 ojro ?
http://www.battex.sk/sk/vyrobok/72-v-lo ... akita-7000
Nuž to je na Tebe, ako sa rozhodneš. Ja len doporučujem kvalitu, žiadnu čínu. Ten repasovaný pack mi drží dlhšie ako originál. Keď chceš lacnejšie, kúp čínu a keď ti záleží na spolahlivosti a výdrži, tak si treba priplatiť.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Amaterr » 12 Dec 2015, 15:24

rozhodol som sa , nova ma svetlo , dve rychlosti , silny moment , lion co vydrzia dlhsie , a ked "odide" aku alebo vrtacka hodim ju do kontajneru , vrtacku Makitu co ma vyse 30 rokov uz nebudem ozivovat , plechovy kufor , velka nabijacka , bez svetla , pomale otacky , myslim len skrutkovac , pred 30 rokmi bola na tu dobu super , uz je moralne a technicky zastarala , myslim ze ta firma predava len podnikom , "radovy" spotrebitel im za ten aku neda tie peniaze a ja sa povazujem za radoveho spotrebitela , nepotrpim si na nostalgiu :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Dec 2015, 19:03

Pred 30 rokmi firmam islo hlavne o meno a preto vyrabali kvalitne veci, vsa kti aj preto vydrzala 30 rokov (a mozno este dalsich 10-20 rokov by vydrzala)

Dnes ked je trh uz znacne presyteny, tak vyrobcovia potrebuju udrzat vyrobu, takze teraz uz doslova kalkuluju a dimenzuu veci tak, aby ti po par rokoch prestala fungovat. Vit typicky priklad je to u bateriek a ich cenova politika.
Myslite si ze nie su schopni vyrobit baterku aby vydrzala 5-8 rokov? Vedia, len nechcu. Myslite si ze ta baterka stoji 30-60 eur? Nestoji. Len je preto taka draha, aby ste si radsej kupili celu novu vrtacku namiesto len baterky. Tym maju zabezpeceny odbyt aj vrtaciek aj bateriek.
A hlavne ze nikoho netrapi, ze kolko elektroniky sa "recykluje".

Chcel by so vidiet tu recyklaciu elektroniky, ze kolko bordelu sa dostava do zeme akolko sa z toho naozaj recykluje.

Ozaj, ako sa recykluje elektronika?
http://svetelektro.com/Forum/ako-sa-rec ... 42199.html
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Borislav
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 08 Apr 2013, 13:02
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Borislav » 12 Dec 2015, 20:57

Vďaka za všetky rady. Skúsim sa popýtať na tie repasácie a ak to vyjde drahšie ako 30€, kúpim akupack cez eBay.
Prvotne som predpokladal, že osem 1,2V článkov zoženiem na eBay za 10€ a ďalších 10€ dám niekomu za výmenu, ale asi to nebude tak, ako som myslel. Ešte musím preveriť nabíjačku, lebo pri zapnutí síce svieti, ale nedáva napätie na +/-. Je tam ešte tretí kolík, a neviem či sa nabíjačka nespustí až pri zasunutí akupacku a kontaktom s ním.
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1378
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Amaterr » 13 Dec 2015, 11:40

:) , prideme k zaveru , ze najvecsie kurvitka su vlastne akumulatory , nemozes vediet co si kupujes a k tomu eBay , z vlastnej skusenosti , kupil som si desat tuzkovych 3000 mA do blesku , balicek bol podozrivo lahky , reku poslali ich menej , bolo ich tam naozaj desat , ale ta kapacita sa mi nezdala , pre istotu som to ani nemeral :) , aby ma nedrblo :) , je priama umera kapacity a vahy pri kvalite akumulator ?
neviem , ci je to tak , ze by firmy co repasuju packaku , by uvazovali o vecsom predaji vyrobkou , jednoducho sa chcu napakovat cez firmy co tie "vrtacky " potrebuju , na novu kvalitnu "vrtacku" remeselnik nema ale ten repas dokaze a musi kupit , ked potrebuje pracovat , je to ich obchodna filozofia , ak chces , zaplat si , aj ked je predrazene .. kvalitna Hilty vydrzi aj 20 r a baterky mozno 3r , tak si mozu dovolit tie aku predrazovat .
0
Naposledy upravil/-a Amaterr v 13 Dec 2015, 11:52, upravené celkom 1 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Dec 2015, 11:49

Asi áno :)

K nabíjačke: naša makita si sleduje aj teplotu baterky, akonáhle jej teplota nesedí (ani vyššia ani nižšia), nezačne ani nabíjať ... teda to určite bude ešte sledované.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa Duro » 14 Dec 2015, 22:42

Ja lacne clanky z ebay neodporucam.. Moze to dopadnut podobne ako toto http://www.electronicswarehouse.com.au/ ... -capacity/

Vacsinou sa za kvalitne clanky draho plati. Inak battex mozem tiez odporucit. Nie je to prehnane drahe a robia v pohode kusovky.
0
Merať znamená vedieť.

klasik
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09 Okt 2014, 06:16

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa klasik » 29 Dec 2015, 07:14

Tiež sa mi doma nahromadilo niekoľko nepoužiteľných akupakov od rôznych výrobcov a rôznej staroby s kapacitami 1,2 a 1,5 Ah. Nedalo mi , tak som ich rozobral a zistil som ,že vo väčšine (a to je zaujímavé jednotná veľkosť aj vrchný obal akoby ich jedna mater mala) bol vadný iba jeden max. 2 články. Po výmene (iba tých s 0-ovým napätím) za staré !!!, premerané si hrkútajú ako nové. Koľko vydržia neviem , ale myslím si ,že čo sa v nich malo pokaziť sa pokazilo. Zatiaľ fungujú - cca 1 rok, a to je podstatné náklady - 0 é.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2015, 14:23

U lacných vrtaciek kde vŕtačka nesleduje stav baterky ( nevypne sa ked su baterky vybite) a nemá inteligentnu nabijacku (nevypne sa nabijanie ked uz su aku nabite). v acupack vždy odíde iba jedna baterka ( málokedy dve).
Je to tym, ze vždy sa najviac trápi v akupacku baterka s najmenšou kapacitou a to je tá odidena..
Prva baterka co sa v packu vybije, jej padne naptie na nulu a otoci sa na nej polarita (ked sa este dalej pouziva - kym toci...) zacne sa opacne nabijat co nici elektordy. Pri nabiti je to prva baterka co sa zacne prebijat - nicia sa eektrody. Pri dalsom vybiti uz tato baterka sa vybije este skor a este skor sa opacne nabija. A je to takyto retazec. Pri vybijani je to prva baterka co sa prepoluje (ak sa dalej pouziva), pri nabijani je to prva baterka co sa prebija. Preto odchadza najcastesie len jedna baterka z celeho packu.
Preto na. kazdodennu prácu treba kvalitnejšie vŕtačky, ktoré sledujú nspätie baterky a aj nabijacka je taka ze sa nabijanie ukonci ak sa baterky nabiju. Lenze takato vrtacka sa pod 100e neda kupit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Výmena NiCd článkov v akupacku

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Dec 2015, 19:01

To čo si popísal je svätá pravda a na tom je založená celá mašinéria kurvítok a biznisu.

Alebo kúpime lacnú vrtačku s NiCd článkami, ktoré sa podarí pri poruche objaviť a vymeniť,
alebo kúpime drahú mašinu,ktorá má síce inteligenciu v baterke aj nabíjačke,ale pri poruche nás to zase stojí viac,
lebo kupujeme ,,kvalitu,, a za značku sa platí.
Ale výsledok je stále ten istý ,platíme tak či tak,akurát si musíme rozmyslieť, čo sa nám viac oplatí.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok