Ovládacia elektronika 12V elektromagnetu

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

argument
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 14:25
Bydlisko: Slovensko

Ovládacia elektronika 12V elektromagnetu

Príspevok od používateľa argument » 18 Dec 2015, 16:07

Pozdravujem.

Hľadám niekoho šikovného, kto by bol schopný navrhnúť a zároveň aj vyrobiť (ak je to možné) ovládaciu elektroniku s pracovným napätím 4-12V pre malý 12V solenoid (ťažný elektromagnet). Elektronika by mala byť schopná pritiahnúť kotvu elektromagneta a po niekoľkých sekundách by výstupné napätie kleslo na určenú hodnotu. Pri nižšom napätí by teda bola kotva stále pritiahnutá ale s výrazne nižšou teplotou cievky.

Parametre ktoré viem:

- Vstupné napätie pre elektoniku je v rozsahu 3,5V-12V (PWM)
- Prúdový odber solenoida pri 12V - 0,6A
- Prúdový odber solenoida pri 6V - 0,28 A

Požadovaný výsledok:

1. pri vstupnom napätí 10-12V = výstupné napätie do solenoida 10-12V (pritiahnutie kotvy)
2. po niekoľkých sekundách pokles výstupného napätia do solenoida na 6V (pridržiavanie kotvy)
3. pri vstupnom napatí menšom ako 4V = výstupné napätie do solenoida 0V (vytiahnutie kotvy)

Celé by to malo byť kompaktných rozmerov. ;)

Ďakujem.
0

purdo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 16 Nov 2015, 23:11
Bydlisko: Kremíková Chalúpka
Kontaktovať používateľa:

Re: Ovládacia elektronika 12V elektromagnetu

Príspevok od používateľa purdo » 19 Dec 2015, 18:24

Iba otázka:
- to napájanie je 3,5V až 12V PWM. Rozumiem tomu správne ak predpokladám pulznú reguláciu a v skutočnosti je to napájané 12V pulzne ?
0
Čomu nerozumieš, toho sa zbav !
Myslieť, znamená hovno vedieť

argument
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18 Dec 2015, 14:25
Bydlisko: Slovensko

Re: Ovládacia elektronika 12V elektromagnetu

Príspevok od používateľa argument » 20 Dec 2015, 13:01

Áno, v skutočnosti je to 12V PWM v automobilovom dennom svietení. Počas denného svietenia je v mojom prípade na výstupe cca 10,4V ale môže tam byť aj 12V podľa modelu auta. Preto uvádzam rozsah vstupného napätia 10-12V PWM.

Počas nočného režimu (prepnutie ovládača svetiel na parkovačky) je na výstupe cca 3,5V PWM, takže ked klesne napätie na túto hodnotu, na výstupe z elektroniky musí byť 0V, aby došlo k vysunutiu kotvy elektromagneta.

Spínanie a rozpínanie elektromagneta mám aktuálne vyriešené mini DC/DC Step Down zdrojom a funguje parádne, akurát potrebujem poriešiť ten pokles napätia po zapnutí (pritiahnutí kotvy), nech sa cievka nehreje. Dvojcievkový solenoid nie je možné použiť kvôli obmedzeným rozmerom prototypu...
0

69stefan
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 04 Apr 2013, 23:38
Bydlisko: Veľký Meder

Re: Ovládacia elektronika 12V elektromagnetu

Príspevok od používateľa 69stefan » 13 Júl 2016, 20:08

Ja by som dal paralelne zapojený elyt 4700mikro f.s rezistorom 47 ohm do série s cievkou soleonidu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok