Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa cool-zool » 04 Jan 2016, 14:03

Zdravím všetkých tvorivých ľudí v novom roku a chcem sa opýtať či by sa našiel niekto kto by sa odhodlal na výrobu stereo Led VU metra , ale nie hocijakého ! Skúsim to opísať , ale neviem či dostatočne !
- Celý indikátor by mal byť malý , kompaktný najlepšie v plaste ako sú ručičkové s rozmermi max .10 x 5 cm !
- Led stupnice by boli nad sebou (L+R) mierne do oblúku s mini ledkami modrej (-20,-1dB) , fialovej (0dB) a červenej farby(+1,+3dB) podobne ako stupnica na ručičkovom s možnosťou prepínania rozsvecovania v pásikovom , alebo bodovom móde (ako pri A277) , počet Led ponechávam na tvorcovi.
- Medzi vrchným a spodným Led pásikom (L+R) by bola presvetlená spoločná stupnica pre oba kanály s popisom - číslami vo farbe diód - ako na ručičkovom
- Na spodku pod stupnicami v strede by bol presvetlený nápis L+R , dB (alebo niečo podobné) - ako to býva na ručičkových.
Trúfne si niekto na niečo také a pochopili ste čo som opisoval ? Koľko by za to chcel (eur) ?
Keď sa mi to podarí , skúsim to nakresliť a doložím obrázok , ale kto už videl ručičkový VU-meter tak si to asi bude vedieť predstaviť . . . :biggrin:

! Názov témy zmenený,téma presunutá tam,kde patrí. upravil: 4.1.2016 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa cool-zool » 04 Jan 2016, 15:16

Po trápeniach s Google a Skicár sa mi podarilo aspoň približne vyobraziť ako si to predstavujem . Je to len približne pre ľahšiu predstavivosť . :rolleyes:
VU meter.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa cool-zool » 17 Jan 2016, 18:55

Chlapci , ubehlo už viac ako týždeň a žiadna reakcia ??? To si nik netrúfne , alebo som to tak povrchne opísal ??? Možno by sa to uchytilo a mohlo by sa to predávať v rádio-amatérskych obchodoch , preto som popisoval ako hotový komplet a rozmery sú tiež iba informatívne (môže to byť aj menšie) . . .
0

purdo
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 16 Nov 2015, 23:11
Bydlisko: Kremíková Chalúpka
Kontaktovať používateľa:

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa purdo » 19 Jan 2016, 19:34

no ja teda neviem, ale 80-te roky su uz za nami, chce to nieco coolovejsie:

https://www.youtube.com/watch?v=OBsxTkZtXOk

a toto by sa predavalo lepsie:

https://www.youtube.com/watch?v=s3R_7BfSwkQ
0
Čomu nerozumieš, toho sa zbav !
Myslieť, znamená hovno vedieť

Používateľov profilový obrázok
manik
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: 19 Jan 2008, 00:00
Vek: 45

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa manik » 19 Jan 2016, 19:43

kolko ponukas za kus a kolko toho potrebujes?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa enigma » 19 Jan 2016, 20:37

no dakujem pekne , ale jazdiť za takýmto " PííííP " pár hodín po dialnici by som asi nikomu nedoprial .... zakázal by som takéto somarovini ..... kto neverí , nech skúsi jazdiť za ťahačom ktorý má maják cca 1.5 m od zemi a má ho zapnutý ....
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Objednávka výroby stereo LED VU Metra

Príspevok od používateľa cool-zool » 20 Jan 2016, 20:05

Purdo : ja viem že sú aj lepšie a vymakanejšie , ale ja som to chcel čo najjednoduchšie a najlacnejšie . Keď v obchode kúpiš stereo analog VU meter za 6-10 eur , a stavebnicu Led VU metra za podobnú cenu , tak nebudem špekulovať nad výrobou VU Led metra za 30-50 eur . A hlavne ak by som to ponúkol aj do predajní ako hotovú vec , kde stačí pripojiť napájanie a signál myslím že by sa to predávalo .
Áno 80-te roky sú preč aj 60-te , tak prečo sa niektorý výrobcovia k tomu vracajú (aj ručičkové) , iba v modernejšom vyhotovení a s elektrónkovými zosilňovačmi je to podobné !?
maník : neviem na koľko by to vyšlo , a čisto pre seba mi stačia 3-5 ks , ale ak by sa to rozbehlo na predaj to by bola iná káva :lol:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok