Potrebujem naprogramovať MCU podľa požiadaviek

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Potrebujem naprogramovať MCU podľa požiadaviek

Príspevok od používateľa trunek » 09 Nov 2016, 10:18

Dobrý deň.

VEC č.1
Chcel by som poprosiť niekoho šikovného kto má trošku času a chuti. Potreboval by som nasledovnú vec (napíšem v skratke, detailne potom s dotyčným s kým sa dohodnem na spolupráci):

vstup bude jedno tlačidlo a 2x napätie pravdepodobne 5-12V. Výstup bude relé. Napájanie bude 12V z autosiete auta, takže zariadenie musí byť plne odolné voči rušivým signálom, kolísanie siete (11 až 14Vcca) atď..... Proste žiadne náhodné impulzy neprichádzajú do úvahy.

Takže stlačím tlačidlo a relé urobí impulz (proste iba raz cvakne), stlačím zase tlačidlo a relé zase iba raz cvakne. Nič zložité. Keď tlačidlo podržím (to isté) na 3-5s tak sa celý obvod preklopí sa z módu manual do módu auto.

Režim manula ako som spomínal stlačím tlačidlo, relé urobí impuzl a toto sa bude opakovať do nekonečna. Ak však podržím tlačidlo na tie spomínané 3s tak sa nastaví režim auto a v tomto režime urobí relé cvak keď príde na druhý vstup napätie a keď toto napätie zanikne tak urobí zase relé cvak.
V skratke. Relé urobí cvak buď na povel tlačidla, alebo pri zmene napätia na druhom vstupe. V takom prípade nereaguje na tlačidlo. Opätovným 3s podržaním tlačidla sa zase obvod preklopí do manuálu a nereaguje na napätie na vstupe č.2 ale reaguje iba na tlačidlo. Je dosť možné, že to cvaknutie relátka bude v režime auto oneskorené o 0-3-5s. Bude mi stačiť iba obyčajný jumper ktorým si navolím čas. Celé zapojenie ideálne ak sa dá urobiť tak, že to bude bez stáleho odberu. Teda vytiahnem kľúčik z auta a ono si to zapamätá ako bolo nastavené.

VEC č.2
LED pás napájaný 12V potrebujem urobiť buď lineárne alebo cez PWM je mi to jedno aby sa plynule pomaly rozsvietil. Rozsvecovanie môže trvať 3s napríklad ale musí byť pekné plynulé. Napájanie LED pásu je 12V a spotreba max 300mA. Keď napätie zanikne tak LED pásik bude zase pomaly 3s pohasínať. Toto bude ovládané jedným vstupom. Ak príde signál (rozumej 12V) trvalo na druhý vstup tak sa spraví to, že stačí ak zopne jedno relé. Ostatné si poriešim ja. Plus nejaký Jumper, ktorým vypnem/zapnem funkciu pomalého rozsvietenia alebo proste iba zasvieti led pás na plno.

Obe veci musí byť fakt blbuvzdorné a odolné voči 12V sieti v aute. Je dosť možné, že napr tlačidlo sa bude ťahať káblom aj 2-3m po aute tak aby to ani omylom neblblo. Treba to softvérovo takto nastaviť a ošetriť.

Najskôr by som potreboval vec č.1. Platba ideálne keď mi pošlete video na you-tube ao to pracuje kľudne na vrabčiom hniezde alebo keď si to odskúšam. Nemám problém zaplatiť aj dopredu na naprogramovanie respektíve kľudne na dobierku ale požadujem aby dotyčný človek potom komunikoval som mnou v budúcnosti ak by trebalo odstrániť nejaké neduhy alebo zariadenie doladiť

Program v MCU odovzdať mne nie je podmienkou ale bol by som rád nakoľko za to zaplatím. V prípade, že bude viac kusov (asi hej) tak by som aj tak oslovil daného človeka nakoľko ja to robiť neviem a ani nemám na to veci a ani sa tým nejdem zaoberať. Proste ja neprogramujem

-- Spojený príspevok 09 Nov 2016, 10:57 --

Pomocník a ochotná duša na našla tak zatiaľ nebude treba nikoho ďalšieho
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok