Generator impulzov

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 14 Nov 2016, 19:08

Zdravim potreboval by som vyrobit generator pulzov je to konkretne pre bufik na tatru na 24V je tam pradavna primitivna rj ale odisla.je to konkretne pulzovaci generator presne Hz neviem ale ma to cyklovat cerpadielko ktore je vpodstate cievka dalo by sa to asi s ne555 ale moje zrucnosti v oblasti elektroniky su biedne a nemam ani cas ani chut sa s tym zaoberat :) moj obor su skor distribucne sustavy hh
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa breta1 » 15 Nov 2016, 09:21

Hertzy nevíš, jak je zapojené čerpadélko/cívka nevíš, jeho parametry nevíš, jak dlouhé mají být impulzy nevíš, co chceš poradit??
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa elmoto » 15 Nov 2016, 13:37

aj to čerpadielko sa ovládalo variabilne a nie stále tie isté impulzy. Keď sa štartoval bufík iná frekvencia pulzov a keď nabiehal opať iná a plný výkon zas iná atď. No bolo by lepšie opraviť tú elektroniku alebo zohnať druhú. Takéto jednoduché to nebude.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 15 Nov 2016, 22:03

Hertze som pisal ze by som si sam doupravil potakom cerpadlo je jeden elektromagnet 24v a pulzy nvm ake dlhe maju byt mam to prvy krat v ruke a osciloskop tsktiez nemam a to cerpadlo nie to ide stale na konstsntmu hodnotu kedze nema ziaden extra snimac na to ci uz nastartoval bufik alebo nie stale tlaci rovnako len ked sa da polovicny chod vtedy sa znizi
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Nov 2016, 22:59

Pokiaľ nenapíšes informácie na otázky od beta1, tak ti to nikto neurobí ( leda že by niekto mal nahodou Tatru na dvore a zmeral ti to s osciloskopom co tam presne je.
Zistí si najprv parametre tých impulzov A potom sa to môže spravit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 16 Nov 2016, 14:55

Tak mas vpodstate pravdu avsak kto ti dneska odmera presny pocet pulzov a ostatne veci asi nikto :) resp. Kto by vedel opravit ten origo generator je to neco od tesly 1x tranda kd506 a nejake 3 ci 4 typ presne nevim zopar odporov a diod nic viac keby nekto bb kraj resp. Ke kraj ja elektroniku az moc nemusim nemam rad to pyplanie a nejako ma to strasne nezaujima :)
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa breta1 » 16 Nov 2016, 15:52

Možná by pomohlo detailní foto té jednotky a pak pokusit se jí opravit
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Nov 2016, 17:29

Najlepšie by bolo sem dať obkreslenu schemu toho generatora. Ak to nedokážeš obkreslit, tak nájdi niekoho, kto ti to urobi, len sa nepomylte. Lebo z toho potom vznikne hlavolam a nie generator..
A hlavne detailne fotky z oboch stran.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 16 Nov 2016, 18:24

Ked tak mozem ti odfotit stranu prednu a zadnu az ti to pomoze ale schemu preklesovat cosi elektronika ako sama o sebe pre mna spanielska dedina :D
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa martin63 » 16 Nov 2016, 18:41

sup tie fotky :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Nov 2016, 20:11

Ak som spravne pochopil, tak ty chces aby ti to tuniekto kompletne spravil aj zakrabickoval, ze? To nie je problem.

Tak sem napis aku mas predstavu ze to bude stat (popr. kolko si za to ochotny dat).
Aby sa nestalo, ze nakoniec po 10 stranovych prispevkoch vyvoja toho generatora povies ze to je vela, a cely projekt generatora impulzov "pojde do vzduchu".
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 16 Nov 2016, 20:19

Tu je ta skrinka tie diody som dal na skusku take ako som mal poruke povodne boli rozsipane na ubel a nevedel som typ hosnotu nic
Ne ne skatulkovanie a ine take dekoracie to ne na to si nepotrpim len potrebujem dps zo suciastkami naletovanych na nej cena? Dps suciastky na to nejaka ne555 plus cas skusenosti 20-30€ ?
Takze nasiel som jedno forum kde jeden pisal prerabku neco take ako potrebujem ja tu je to
Az to pomoze

Zdroj impulzů, nehledě na to co je v něm součástek mění frekvenci v závislosti na napětí. Takže jsem to nahradil 555kou. Jak říkáš má to dva stavy 3Hz a 6Hz s délkou pulzu 46ms. Spínat to nebude darlington ale MOSfet
Prílohy
IMG_20161116_201627.jpg
IMG_20161116_201701.jpg
IMG_20161116_201722.jpg
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Nov 2016, 21:03

Ja si myslim, ze by bolo lepsie skusit zohnat tento plosacik z inej Tatry, ktora niekde uz chatra alebo caka na odvoz do zberu stareho zeleza.
Popripade od niekoho zohnat presne informacie co tento modul vyraba, ake impulzy a potom to nebude problem urobit.
Alebo najst ochotneho cloveka, co ti vymontuje tento plosacic zo svojej tatrovky a pozicia tento modul a na osciloskope sa premeria ze co to robi a potom podla toho sa to vyrobi.

Inak si myslim ze to bude cierna skrinka. A hlavne vela roboty s dekodovanim coto moze robit (mas ta m3 potenciometre a s cim sa asi nieco nastavuje. Ale co, a ako to je ta cierna skrinka)

Skus dat inzerat ze kupis ND do bufiku.

https://auto.bazos.sk/?hledat=bufik+tat ... 5&kitx=ano
0
Naposledy upravil/-a romiadam v 16 Nov 2016, 21:17, upravené celkom 1 krát.
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 16 Nov 2016, 21:10

nastavit hodnoty topení pomocí tří potenciometrů...v levém horním rohu jendím lze nastavit intenzitu pulzů..dalším délku a třetím rychlost... Na to asi zhruba su tie tri potaky frekvenciu pise v pomalom mode 3hz a v dlhom 6hz a 46ms vpodstate su nz tejto skrinke 4 kontakty jeden je privod +24v a sneho prepoj rovno do cerpadla 2 vyvod je na to pokial je spojeny zo zemou 0V prepne sa do rychleho modu tj 6hz pokial neni 0V bezi v pomalom mode 3hz.Dalsia je zem to nejdem rozpisovat a posledne je vystup na cerpadlo kde by mala byt pozadovana frekvencia ale na princip skatule sa ma nepytaj maximalne chapem ze to kdcko spina vykonovu cast a potaky nastavuju hore uvedene veci :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa romiadam » 16 Nov 2016, 21:35

Ty si sem dal "ciernu skrinku" a poprosil si nas o vyrobenie toho plosaku. Takto budes mat malu sancu ze sa toho niekto chyti.

Teraz zistujeme, ze dakde mask tomu aj manual.

Najlepsie bude, ze ty zadas konkretne co ches.
Napriklad. takto:

Potrebujem zariadenie co bude generovat impulzy 10 az 24V, prud 3A, o frekvencii 3Hz a 6 Hz (mozne prepinat spinacom). Strieda impulzov menitelna od 1:9 az 9:1.

A na takuto ponuku uz dostanes reakcie.

Len ty si musis byt isty, ze to co tu napises (to zadanie) pre tvoj bufik, bude aj fungovat. Inak budes mat vyrobok v ruke za co si zaplatil 20-30e co robi presne co si pozadoval, ale "bufiku sa to nepaci" a neide.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Mathell
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 18 Sep 2016, 20:45
Bydlisko: Svit
Vek: 20

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa Mathell » 17 Nov 2016, 06:26

Ja by som opravil ten starý modul. Nie je kondík c1 tantal, lebo v ňom by mohla byť chyba a nepozdáva sa mi ani ten odpor napravo od neho.
0
...And justice for all

senior
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19 Júl 2008, 00:00

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa senior » 17 Nov 2016, 09:14

Nepoznam zapojenie ani funkciu RJ spomínaného bufika, ale nejaké bufiky aj ich RJ som v minulosti (dávnej) opravil. Všetky mali ale funkciu podobnú ako je klasické dopravné čerpadlo, tj. zopnutie natiahlo pomocou elektromagnetu pružinu a zároveň pomocou membrány nasalo palivoé. Pružina sa potom starala o potrebný tlak pre dodávku paliva do spaľovacej komory. Množstvo paliva bolo regulované pomocou trysky alebo trysiek. Niekedy bola v systéme aj ďalšia cievka, akýsi elektromagnetický ventil (solenoid) ktorým sa dal regulovať aj výkon nejakou PWM reguláciou. Až sa zásoba paliva na membráne spotrebovala, došlo vplyvom koncového kontaktu k inicializácii nového impulzu. Z toho vyplýva, že je nutné skontrolovať, či sa vôbec zopne koncový kontakt, či je všetko aj po mechanickej stránke ok. Spínanie prúdu do cievky zabezpečuje zrejme KD602, Mala by tam byť zapojená dióda v závernom smere na elimináciu špičiek. To zariadenie je tak jednoduché, že najsť závadu nemá byť problémom pre kohokoľvek, kto sa trochu v elektronike vyzná, ale musí sa premerať kompletné zariadenie, nie len prezentovaný plošák.
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa breta1 » 17 Nov 2016, 09:54

Je to jednoduché zapojení, jestli znáš nějakého bastlíře, nakreslit schema a proměřit všechny součástky zabere hodinku-dvě
0

Používateľov profilový obrázok
ferdy91
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 06 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Revuca
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa ferdy91 » 17 Nov 2016, 13:40

Snazil som sa nakreslit schemu ale balim to mam pevne nervy ale toto pre mna neni... Len som premeral odpory diody a tie su ok to kdcko som meral baza by mala byt ako obal ne? Tak na emitore aj kolektore som nameral hodnoty avsak rozdielne mal som diodovy test asi mam taky pocit ze po tom poskacem a obucham o stenu je to tak primitivne ale pre mna spanielska dedina keby bola daka mechanika davno zabudnem
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Generator impulzov

Príspevok od používateľa martin63 » 17 Nov 2016, 14:01

Tranzistory musis najskor vyspajkovat a az potom ich mozes merat.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok