Vŕtanie do skla

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa medved » 20 Dec 2016, 20:46

Nazdar, náhodou niekto s Prešova, kto má možnosť vŕtať do skla ? Potrebujem len jednu malú dieru do veľkého skla od uhoriek zo spodku v strede.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa muziker » 20 Dec 2016, 21:20

Ak nikoho nezoženieš, skús to medenou rúrkou (alebo niečim iným) okolo budúceho otvoru urob z plastelíny "misku", pridaj do nej trocha petroleja a nejaké brusivo, zpni vrtačku s medenou rúrkou a za chvíľu máš otvor vlastnoručne vyvŕtaný. Za pokus to vždy stojí.
0
muziker

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa boraicho » 20 Dec 2016, 22:18

maš vrtačku s SDS+?a ked ne ta s obyčajnou.
mam vrtak do betonu 6tku s 3mi britmi čo ako sa to vola, možno to s tym pojde. dojdem a vyskušame.
a ked ne ta kupime vrtak do skla za 2€
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Dec 2016, 22:33

Stačí aj zabrúsený koniec zo zlomeného trojhranného pilnika,upnutý do vrtačky.Akurát musíš urobiť okolo dierky kráter z plastelíny,naliať tam trochu vody na chladenie a potom pomaly vrtať, ale tak, že tým vrtákom trochu kývaš kruhovito okolo osi do strán,aby si mal stále trochu väčšiu dierku, ako práve vrtaš.to kôli tomu, aby sa ten ,,vrták,, nezahryzol do skla a nepraskol ho .Stále musímať trochu vôlu okolo seba.
Hlavne opatrne, ked prejdeš špičkou na druhú stranu, potom musíš začať z opačnej strany a došvolichať otvor , na svoj rozmer.
Ale ide to aj obyčajným vidiovým vrtákom,ale treba si to nacvičiť na odrezkoch skla.
Niektoré ,,originál,,vrtáky do skla je škoda kupovať, lebo aj ked majú tvrdokovový plátok,ani sa nezahryznú a pri pritlačení , ti skôr praskne sklo.na to chladenie, stačí aj namočená špongia a občas cvrknúť studenú vodu pod vrták.
Bežne som vrtal takto dierky na sklá z vitrín, alebo na obyvačkové sklá pre úchytky či panty.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa Harchom23 » 20 Dec 2016, 22:43

nač zbytočne vymýšľať, veď vrták do skla toľko nestojí, ja čo som vŕtal do terárok diery, rôzne hrúbky skla, nikdy mi nič neprasklo (zatiaľ...) vrtak do skla kúpiš za 1-2 (podla rozmeru, ja mam dajaku zakladnú sadu za 5€ je ich tam 8 ) hlavne netlačiť a riadne to chladiť a mazať...v núdzi sa dá aj vodou, ideálne tým petrolejom... mne vyhovel aj slnečnicový olej 8) problém môže byť na začiatku s "chytením" vrtáku, ale to odporúčam zobrať diamant a spraviť krížik, potom sa už nemá čo pokaziť...
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa medved » 20 Dec 2016, 23:38

Vďaka všetkým za rady, asi zajtra nájdem nejaký kúsok skla a idem skúšať podľa vašich rad :D To som zvedavý, ako to dopadne :D
0

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: Vŕtanie do skla

Príspevok od používateľa BFX » 21 Dec 2016, 00:39

Ach jaj, ved chod k sklenarovi a daj si urobit dieru, aku si len zmyslis.
Daval som robit otvory na uchytenie pantov na terarium, no stalo ma to to mozno 12 eur?
To fakt nestoji za trapenie.
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Napísať odpoveď