Externý zdroj pre mixpult..

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Externý zdroj pre mixpult..

Príspevok od používateľa jurosdi » 06 Jan 2017, 11:42

Zdravím!!
Vzhladom na to,že moja snaha kúpit originál externý zdroj pre mix TESLA-TESON AZL 241( PSM 24-8-8) je absolútne neúspešná som sa rozhodol obrátit sa na Vás s prosbou,ako takýto zdroj vyrobit.
Poznám len hodnoty výstupných napetí.
T.j 15V-symetrických
12V-symetrických
48-nesymetrických
Hodnotu prúdu pre jednotlivé napetia nedokážem zistit.
Pôvodný origo zdroj TESLA EP01 je prakticky nezohnatelný...
Čo by ste my poradili pri riešení tohoto problému????
Prílohy
TESON AZL 241.JPG
0

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Re: Externý zdroj pre mixpult..

Príspevok od používateľa jurosdi » 06 Jan 2017, 13:46

Pátral som po nete a nenašiel som hotový modul -stabilizátor symetrického napetia 15V /2A.... resp. 12V/2A
Toroidné trafo so sec 2X17V /6A je otázkou 20eur diodový mostík je tiež pár eur a filtracia tiež...
Odporučili by ste stavbu stabilizátora ako je na obrázku??? Pre 15V a 12V zvlášt. Rozdiel by bol iba v D1 a D2. Tie by boli v hodnote výstupného napetia t.j 15 a 12V.
Prílohy
univerzalny_symetricky_zdroj_pre_zosilnovace_mosfet.png
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Externý zdroj pre mixpult..

Príspevok od používateľa Drakoush » 06 Jan 2017, 14:08

Ahoj,

nešpekuluj s 2A zdrojom, tu bude odber rádovo v jednotkách A, možno 5-6A na vetvu. Veď v každom channel stripe máš asi 5-6 OPAMPov + ledky, prepínacie T, bižutka okolo a pod.
Moja rada je, aby si si požičal nejaký symetrický zdroj 0-15V aspoň 6A na vetvu a odmeral jednotlivé vetvy ampérmetrom. Potom sa budeme odvíjať od čísel. Preto tam bol vlastne externý zdroj, lebo by nevošiel do toho pultu.
48V vetvu nerieš, to je len PHANTOMové napájanie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

jurosdi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06 Máj 2016, 20:49
Bydlisko: Prašice

Re: Externý zdroj pre mixpult..

Príspevok od používateľa jurosdi » 06 Jan 2017, 14:21

Fantom je my jasný.....zle som to napísal. Všade sú len moduly do 2A...je my jasné,že porebujem viac. Celý pult má podla štítku príkon 100W.
0

Používateľov profilový obrázok
muziker
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6267
Dátum registrácie: 10 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: BA, KE, RV, Praha, Toronto,
Vek: 75

Re: Externý zdroj pre mixpult..

Príspevok od používateľa muziker » 16 Jan 2017, 19:26

Drakoush napísal:... Preto tam bol vlastne externý zdroj, lebo by nevošiel do toho pultu.
To určite nie - nebol to problém nedostatku miesta v mixe, lebo pri tak veľkom "hebede" nie je problém pridať pár centimetrov ktoré by sa určite stratili pri celkových rozmeroch. Išlo tu viac-menej o zamedzenie vzniku cudzích rušivých napätí v užitočnom signáli cez napr. indukciu od sieť. transformátora, .... atď. To by vyvolalo potrebu zložitého tienenia striedavej časti zdroja permaloyovými plechmi vo viacerých vrstvách. Takýmto riešením (externý zdroj napájania) sa zvýšil odstup s/š a znížila sa možná úroveň sieť. brumu v spracovávanom signáli. Mnohé analógové mixážne pulty vyššej kvalitatívnej triedy sa v minulosti riešili práve s externými zdrojmi z tohto dôvodu.
0
muziker

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok