Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Boris12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 12:19
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 43

Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Boris12 » 23 Jún 2017, 15:33

Dobrý deň.
Prosím niekoho , kto by mi vyrobil prototyp, prípadne i viac kusov elektroniky. Nie som elektrotechnik, no sám som konkrétne elektroniku ktorú potrebujem už vyrábal, no nebolo to profi a tak po čase prestala fungovať.
Preto si myslím, že to nie je nič náročné. Priložím schému do prílohy aby ste si mohli urobiť predstavu o čo ide. Aspoň v krátkosti, čo by mala elektronika robiť. Ide o ovládanie ktorý riadi zariadenie s vodíkovými generátormi na výrobu vodíka elektrolýzou, ktorý sa využíva na čistenie motorov od karbónu. Teda tzv. dekarbonizačné zariadenie. Základné funkcie by mali byť takéto. ( použil som Arduino ) Po zapnutí hlavného vypínača sa rozsvieti číslicový displej. Na membránovej klávesnici sa zadá PIN kód. Rozsvietia sa kontrolné LED diódy, ktoré informujú napr. o stave úrovne elektrolytu v nádrži. Spína ich plavák. Zadá sa nejaký čas, stlačí tlačidlo Štart a prostredníctvom relé sa zopne fáza napájania zdroja 230 V AC / 12V DC 200 Amp. No sú tam i iné funkcie.
To by som upresnil neskôr.
Pôvodne som to zadal profesionálnej firme, no majú s tým stále nejaké problémy a nevedia si stým akosi poradiť. Stratil som s nimi moc času a tak to potrebujem dosť rýchlo. Za to si však priplatím. Ak by sa niekto na to dal, tak hneď ponúkam zálohu 200,- Eur. Celkovo odhadujem cenu projektu na 500,- až 700,- Eur. No akceptujem i vyššiu cenu ak by to bolo náročnejšie ako si myslím.
Ďakujem.
Prílohy
Karas schema 3.pdf
(74.5 KiB) 215 stiahnutí
0

Používateľov profilový obrázok
pixell
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 06:26
Bydlisko: Dolny Kubin
Vek: 41

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa pixell » 23 Jún 2017, 15:38

A tu schému kto navrhol?
Pri tej cene by to podla mna bolo jednoduchšie riešit Plc automatom aj ked neviem celkom o čo ide :pain:
Ja len tak su tu šikovnejši ludia
0

Boris12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 12:19
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 43

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Boris12 » 23 Jún 2017, 15:57

Na otázku, kto navrhol schému. Urobil to už dávnejšie študent elektrotechniky, šikovný, dokonca urobil i program pre Arduino, no t.č. nie je možné z jeho strany aby to dotiahol do konca. Preto som oslovil dávnejšie v Banskej Bystrici profi firmu http://www.deltaelektronika.sk/sk/,
no tam to bola katastrofa. Nebudem podrobnejšie popisovať ako to dopadlo. Len toľko, že oni navrhli plošák, nechal som ho vyrobiť do firmy SQP v B.B. potom som to poslal naspäť do deltaelkronik na osadenie. Výsledok bol absolútne nefunkčné a nepoužitelné.
Rád poskytnem ďaľšie doplňujúce informácie, prípadne ak vyhovuje niekomu tel. kontakt, tak moje čísloje 0944481367.
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa xmilos » 23 Jún 2017, 18:47

mas SS
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa romiadam » 23 Jún 2017, 19:18

Ak sa toho xmilos nechyti, daj nám vediet, nech sa môže hlásiť ďalší.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Boris12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 12:19
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 43

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Boris12 » 24 Jún 2017, 13:29

Poslal som správu xmilos, no ten sa už neozval. Prosím ďalších, či by v tom mohli pomôcť.
Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Najgel » 24 Jún 2017, 13:43

Písal som SS.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa alidedko » 24 Jún 2017, 13:45

Asi tu len nie je trvale pritomny, nie kazdy ma cas sediet 24/7 na fore.

Ved ste zacali komunikovat len vcera a dnes uz ho odsuvas ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa amater63 » 24 Jún 2017, 13:48

Ano, ne každý i když to má v- mobilu neznamená že nemá nic na práci. :?
0

Boris12
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 12:19
Bydlisko: Považská Bystrica
Vek: 43

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Boris12 » 24 Jún 2017, 14:53

Pixell napísal, že by sa to malo riešiť Plc automatom. Tomu nerozumiem, môže mi to niekto vysvetliť ?
Ako som už uviedol, nie som elektrotechnik, no laicky si to predstavujem tak, že v nejakom programe tú schému treba dať do podoby tak, že sú tam už nejaké tie cestičky s otvormi pre súčiastky . Potom sa to dá na fóliu, prenesie na plošný spoj a vyleptá a potom osadí.
Okrem toho som nikoho neodsunul, len som uviedol, že xmilos sa už neozval. Moc neviem ako to na f=ore beží, no napísal mi len toto :
" mas ss " . Moc som tomu nerozumel čo tým myslí, tak som napísal súkromnú správu, že záujem mám a dal som i tel. kontakt .
Ja som očakával, že ak niekto mi v tom chce pomôcť, tak napíše napr. Áno, dám sa do toho, no t.č. nemám čas a ozvem sa neskôr.
0

Používateľov profilový obrázok
Najgel
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1695
Dátum registrácie: 02 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Námestovo, Žilina(škola)
Vek: 29

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa Najgel » 24 Jún 2017, 15:30

Písal som ss znamená že som ti napísal súkromnú správu, ktorú si môže prečítať v doručených správach. Písal som ti. Prečítaj si a ozvi sa mi na email.
0
Keď neodpisujem tak tu nie som, alebo som a neodpisujem :D

MPLAB & PIC
Texas Instruments DSP TMS320Fxxxxx
Tevo Tarantula 3D
Ponúkam 3D tlač.
Ponúkam návrh a vývoj elektroniky na zákazku.

UNIZA 5.ročník

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Jún 2017, 15:38

Más ss znamená že ti poslal súkromnú správu, na ktorú sa musíš preklikať A prečítať si ju.
S plc je to jednoduchsie, rýchlejšie a aj lepšie ak V budúcnosti potrebuješ niečo zmeniť alebo pridať tak to nie je problem, ale aj drahsie. Ja s plc nerobim, ale nájdu sa tu aj takí čo ti dajú dosť presný cenový odhad.

Ak to chceš ako amatérsky vyrobok, tak tam ta súčiastky môžu stať cca 50-100€, ale je tam dosť programovania práca S výrobou plošné ho spoja plus osadenie suciastok, výroba krabicky, tu treba veľa času na výrobu celého hardware. A keď je to hotové tak sa dosť ťažko niečo pridava, ale si myslím že tá to vyjde lacnejsie. No otázne je aké normy toto bude slnat (asi ziadne) kdezto plc spĺňa to čo má splnat.

A ešte jedna otazka: kto to bude celé zapájať A spojazdni to? Kto K tomu zariadeniu bude mať pristup? Čo urobíš ak niekde sa fáza prerazi A niekoho to zabije? Príde vyšetrovacka a čo povies? Ten čo to zapája pôjde brucat do chladku.

Ak je toto len pre teba do garáže A máš K tomu prístup len ty berieš na seba cele to riziko, tak OK, daj si to tu vyrobit. Ale ak je to niečo pre podnikanie kde K tomu majú prístup aj ini, daj to vyrobiť firme. Oni tým berú na seba tu zodpovednosť že je to správne urobene tak ako to má byt. A keď sa niečo stane A nie je to tvoja vína alebo obsluhy, tak len prehodíš vyhýbku na tých čo to vyrabali.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa martin knocik » 24 Jún 2017, 18:28

Podstatnejšou otazkou než prerazenie fazy je to či elektronika pre ten elektrolyzer (umiestená mimo elektrolyzér) spadá do kategorie zariadenie elektrické zariadenie do priestorov s výbušnou atmosférou. Ked tá zmes vodika a kyslíka náhodou vybuchne, tak najľahšie to bude zvaliť na elektroinštaláciu. Ked som videl elektroniku ovladania plynoveho ventila kotla, tak ta cela bola zaliata v nejakej priesvitnej hmote.

Ako je mi jasné že tie plavaky v elektrolyte budu musieť spadať do kategorie elektrické zariadenie do priestorov s výbušnou atmosférou a v plavaku nesmie byť mikrospinač ale nejaké beziskrové spínanie.
0
Naposledy upravil/-a martin knocik v 26 Jún 2017, 12:59, upravené celkom 1 krát.
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Potrebujem navrhnúť a vyrobiť elektroniku podľa schémy.

Príspevok od používateľa xmilos » 24 Jún 2017, 19:44

Tos tazko ked necitas SS.

Mam nake PLC, prog. rele volne, nasiel by sa aj display. Som z PB, mozme obzriet co to vlastne potrebujes. V SS som ti nechal info. Dnes tak za hodku pojdem na pivo.

Tos dnes to omrknem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok