Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

tibu77
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Júl 2017, 23:38
Bydlisko: Priemyselná 15
Vek: 46

Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa tibu77 » 13 Júl 2017, 23:54

Hľadám niekoho, kto vyrobí 2ks DPS, zoženie súčiastky a osadí
- "Hladinový spínač" podľa: Amaterske Radio 9/2000, str.9 (1ks)
- "Hladinový spínač čerpadla" podľa: ARadio-PE 2/1996, str.23 (1ks)

Nejde o nič zložité...iba hľadám niekoho, kto má čas, ktorý ja na výrobu nemám :)))
Tibor.
0

Hopikmajo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 780
Dátum registrácie: 18 Okt 2014, 11:15
Bydlisko: Prievidza
Vek: 25

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa Hopikmajo » 14 Júl 2017, 02:06

Nie každý ma AR tak aspoň schémy si mohol postnúť :)
0
Kto sedí v kostole v očakávaní, že z neho bude dobrý človek,
ten môže kľudne sedieť v garáži a čakať kým z neho bude auto.

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa zipaj » 14 Júl 2017, 13:38

Myslím si že plavákový spínač je bezpečnejší a spoľahlivejší, ak máš v studni dosť miesta, nevýmýšľaj vymyslené. Inak zapojenie s tyristormi je podľa mňa OK, zapojenie s CD4093 neviem či bude spoľahlivo fungovať aj v studni (v izolovanej nádobe s vodou asi áno).
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
lucky62
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1151
Dátum registrácie: 14 Feb 2012, 20:16
Bydlisko: Liptovský Mikuláš, SK

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa lucky62 » 14 Júl 2017, 16:39

Neviem, na čo presne to potrebuješ, ale ja som do nádrže automatického zavlažovania dal toto.

V tom plaváčiku je magnet a vnútri asi jazýčkové relé. Celé je to vodotesne zaliate.
0
....môj bazar....

...Nikdy sa nehádaj s blbcom...

tibu77
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Júl 2017, 23:38
Bydlisko: Priemyselná 15
Vek: 46

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa tibu77 » 14 Júl 2017, 22:56

zipaj napísal:Myslím si že plavákový spínač je bezpečnejší a spoľahlivejší, ak máš v studni dosť miesta, nevýmýšľaj vymyslené. Inak zapojenie s tyristormi je podľa mňa OK, zapojenie s CD4093 neviem či bude spoľahlivo fungovať aj v studni (v izolovanej nádobe s vodou asi áno).
:) Ja osobne som nevymyslel v tejto veci nič. Veď aj tie schémy sú UŽ vymyslené... :)))
Studňa 25m hlboká, úzka 30cm -a navyše nakrivo v dolnej časti zaoblene vyvŕtaná; takže samotné dno je skryté mimo dohľad.
Sonda (na ochranu proti behu na sucho) bude umiestnená kúsok nad čepadlom na dne. Nikto nevie ako sa bude valcovité čerpadlo
pri spúšťaní po obvode prevaľovať a v akej polohe skončí keď dosadne na dno --- takže plavák (väčšinu času celkom ponorený) by bol nepoužiteľný a podľa mňa ...s pohyblivou časťou skôr menej spolahlivejší...
Samotná elektronika bude úplne mimo studne takže vplyv vlhkosti nemusíme brať do úvahy.

-- Spojený príspevok 14 Júl 2017, 23:02 --
lucky62 napísal:Neviem, na čo presne to potrebuješ, ale ja som do nádrže automatického zavlažovania dal toto.

V tom plaváčiku je magnet a vnútri asi jazýčkové relé. Celé je to vodotesne zaliate.
Ďakujem za tip. Vyzerá to na celkom dobrú vecičku...ak by som chcel sledovať hornú hladinu.
Ja skôr potrebujem sledovať dno a navyše v šikmej polohe takže by som zostal pri pôvodnom.
0

Používateľov profilový obrázok
jezevec
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1772
Dátum registrácie: 22 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: JM

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa jezevec » 14 Júl 2017, 23:11

"Samotná elektronika bude úplne mimo studne takže vplyv vlhkosti nemusíme brať do úvahy."
Zapojení z AR neznám a nechce se mi to hledat, ale jak budeš řešit elektrody? I když použiješ nerezový a upevníš to v izolantu, vždy se ti na držáku i sondách po nějaké době utvoří z vlhka, nečistot a bakterií vodivý "sliz".
0

tibu77
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Júl 2017, 23:38
Bydlisko: Priemyselná 15
Vek: 46

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa tibu77 » 14 Júl 2017, 23:11

Hopikmajo napísal:Nie každý ma AR tak aspoň schémy si mohol postnúť :)
Popravde, teraz narýchlo (od včerajšieho založenia účtu na toto fórum) ani neviem ako obrázky vkladať :)))
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa mac26 » 14 Júl 2017, 23:14

0

tibu77
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13 Júl 2017, 23:38
Bydlisko: Priemyselná 15
Vek: 46

Re: Kto vyrobí a osadí DPS - 2ks Hladinový spínač

Príspevok od používateľa tibu77 » 14 Júl 2017, 23:17

jezevec napísal:"Samotná elektronika bude úplne mimo studne takže vplyv vlhkosti nemusíme brať do úvahy."
Zapojení z AR neznám a nechce se mi to hledat, ale jak budeš řešit elektrody? I když použiješ nerezový a upevníš to v izolantu, vždy se ti na držáku i sondách po nějaké době utvoří z vlhka, nečistot a bakterií vodivý "sliz".
Elektroda bude iba jedna, na dne, iba na zistenie že sa voda minula.
Je to originál zaliata elektroda PSV1 od českého výrobcu MAVE...ale ich elektronika k ovládaniu mi nevyhovuje, pretože to budem kombinovať ešte s nejakými ďalšími inými vecami...
Elektrody sú prekryté dutou kupolou, ktorá by mala aj v mierne šikmej polohe zadržať nejaký vzduch...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok