Script php na webstranku

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Script php na webstranku

Príspevok od používateľa djwiktor » 05 Dec 2017, 19:31

Ahojte, urcite sa tu najdu aj chalani, co daco kodia na webe.
Potreboval by som uplne jednoduchu vec.

Moje zariadenie bude cez wifinu posielat cez http get spravy v style : GET http://mojawebstranka/data/update.php?I ... bbb&T3=ccc ....... &U3=zzz , pricom aaa,bbb,ccc...zzz su cisla.

Potrebujem spravit skript update.php, ktory by bezal na mojej webstranke a robil nasledovne:
1. ked pride GET request s datami hore uvedenymi, tak prideli k tymto datam timestamp a ulozi prisle data do txt suboru s nazvom dataID.txt v zlozke mojawebstranka/data/ pricom ID v nazve suboru je ID zariadenia, ktore tieto data poslalo.
2. samozrejme danemu zariadeniu odpise spravnost prijatia udajov
3. TXT subor musi byt ulozeny vo formate date(DD.MM.YYYY);time(hh:mm);data1;data2;data3 atd...

Zadrhel - aspon si myslim - povedzme, ze bude posielat na webstranku 10 zariadeni sucasne ( raz za minutu, nahodne poradie). Avsak kazde zariadenie bude posielat ine udaje, napriklad jedno bude posielat T1, T2, U3, ale druhe zariadenie posle iba T3, U3. To znamena, ze cely payload je univerzalny - treba hladat vsetky premenne, ale do suboru pre dane zariadenie ulozit iba tie, ktore naozaj prisli.


Dam priklad :

Zariadenie s ID1 posle spravu: ...update.php?ID=1&T1=33.4&T3=22.8
Zariadenie s ID5 posle spravu: ...update.php?ID=5&T2=4.0&U3=225
Skript na stranke tieto spravy prijme, zariadeniam odpovie ze data prisli v poriadku a rozpsarsuje to do dvoch suborov s nazvom data1.txt a data5.txt podla horeuvedenej logiky. Data do suborov sa budu pridavat (Append).

Ja si to potom na webstranke nejak uz skusim spravit cez highcharts alebo daco podobne aby to malo hlavu a petu.


Je toho dakto schopny, dajme tomu za 15-20€?
Detaily by sme dobrali v sprave(emaile).
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: Script php na webstranku

Príspevok od používateľa mac26 » 05 Dec 2017, 20:35

Co to ma robit?
Ja som robil to iste, ale namiesto suborov som to ukladal do DB.
Ak by ti to pomohlo, skusim to najst
0

Napísať odpoveď