Ako to vyrobit?

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jan 2018, 17:30

Cavte,
tato suciastka je z plastu (nepoviem aky typ plastu)
20180109_061150.jpg
20180109_061201.jpg
a je sucastou tejto Keyence kamery:

https://www.keyence.com/products/micros ... /index.jsp

Ona drzi kameru v tom objektive (alebo ako sa to vola). Je to zasrobovane do objektivu. A mne sa to podarilo zlomit. Cele sa to zlomilo napoly a ulomili sa aj tie zubky co drzia kameru. Kamera je uchytena na pricip zasunies a pootocis.
20180109_060858.jpg
Volal som do Keyence a povedali mi taky vtip, ze to nie je nahradny diel, tak mi to nemozu poslat. Musim cely objektiv poslat do Servis Centra v Nemecku a tam mi to oni nasrobuju tymi 5 srobikmi M1.5 alebo M2. Tak som si vypytal cenovu ponuku na opravu, na ktoru cakam... (uz vidim ze do 100€ sa asi nezmestim). Sere ma ze som to zlomi ja.... toto je kamera v robote, to nie je moja.

Len tak uvazujem, o alternativnych moznostiach. Ak ta cena bude prehnana, dalo by sa to vyfrezovat popr. vytlacit na 3D tlaciarni? Bolo by to dost pevnee, vytacene na 3D tlaciarni? Ta kamera ma asi tak max. 1kg, viac nie + gravitacny tah v kabloch.
20180106_112312.jpg
Len pre info aby som vas nemylil, ta kamera ktoru drzim v ruke je iny typ kamery ako na tom druhom obrazku. Aby vas to nemylilo. Uchytenie obe kamery maju rovnake.


Co si myslite (hlavne ti co mate skusenosti s 3D tlacou) radsej vytlacit alebo dat vyfrezovat z plastu? Alebo poslat na opravu do Nemecka? Na cenovu ponuku cakam. Technicky vykres by som k tomu nakreslil.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 17:48

Obrázok

3D tlačou by to malo ísť, ale bude nutné to "dokončiť" najemno pilníkom. Tieto veci sa lisujú.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
oravan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2993
Dátum registrácie: 13 Sep 2014, 01:43
Bydlisko: Martin
Vek: 59

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa oravan » 15 Jan 2018, 18:53

originál ND podla SM objednať
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 18:54

romiadam napísal:Volal som do Keyence a povedali mi taky vtip, ze to nie je nahradny diel, tak mi to nemozu poslat. Musim cely objektiv poslat do Servis Centra v Nemecku...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jan 2018, 18:59

Diki za info. Uvidim. Pockam na cenovú ponuku.

Kvôli takej pi.... To tam celé posielat....
Mne by nevadilo keby mi to ponúkli za 50€.
Teraz kamera nebude K dizpozicii minimálne tri tyzdne. Super.

A teoreticky koľko by to asi stálo stalo tou 3D tlacou?
Opilníkovat by to nebol problem. To aj tak nevidno.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

jova
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 12 Júl 2016, 00:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa jova » 15 Jan 2018, 19:03

Osobně se domnívám, že tiskárna vhodná kvůli pevnosti a přesnosti nebude. Já bych to viděl na Derlin a vysoustružit to z toho. Dělám z něj ozubená kola a ta pevnost je dost slušná. Jestli to není extra složitý tvar, tak bych ti to asi mohl vyrobit. Jestli neseženeš nikoho u vás, tak se mi ozvi.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Jan 2018, 19:06

3D tlač je z núdze cnosť, na fóre je dosť ľudí, čo ponúkajú tlač, neviem, s akou presnosťou vedia pracovať. Musel by vytlačiť základňu, keďže aj na spodku sú výbežky, na to potom natlačiť diel, spodok potom urezať... Hovorím, z núdze cnosť.

Keď to vieš vyfrézovať, tak by som sa osobne priklonil k tomu.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
PaJa-trb
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Třebíč
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa PaJa-trb » 15 Jan 2018, 19:08

Proč myslíš že bude 3D tiskárna nevhodná?
Záleží z čeho se to udělá, třeba takový PETG nebo PLA by s tím neměl mít problém.
Nejnáročnější je to vždy nakreslit, pak jen šup do tiskárny ať pracuje. Při správném návrhu a tisku není žádné velké pilování ani potřeba.
Cena tisku a spotřebovaného materiálu nebude velká.
0
Nic není tak jednoduché, aby se to nedalo pokazit.
Týmová práce je nepostradatelná, protože zodpovědnost se dá svalit na každého.
Člověk by se měl učit z chyb ostatních. Protože nikdo nemá tolik času, aby je všechny udělal sám.

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Jan 2018, 20:16

jova napísal:Osobně se domnívám, že tiskárna vhodná kvůli pevnosti a přesnosti nebude. Já bych to viděl na Derlin a vysoustružit to z toho. Dělám z něj ozubená kola a ta pevnost je dost slušná. Jestli to není extra složitý tvar, tak bych ti to asi mohl vyrobit. Jestli neseženeš nikoho u vás, tak se mi ozvi.
Presne tak. Jedine vysustruzit a ostatok dofrezovat. A to Jova zvladne na vybornu. Cena tiez dobra.
Mne robil dve ozubene koliecka a super.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Jan 2018, 20:53

JOVA to zvládne, pošli mu tú mrvenicu a on ti pošle kompletku, to mi ver.
Je to náš ,, ozubený aniel strážny,,-má nielen zlaté ruky ,ale aj- srdce. :thumbup:
Nové kolieska od neho v akuvrtačke frčia ako nové.
Romi a ty prestaň chltať tie steroidy,alebo si najdi frajerku, lebo más silu ako bujak,ked to lámeš. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa romiadam » 15 Jan 2018, 22:26

Doki všetkým za navrhy. Počkám na tú cenovú ponuku, ktorú tu potom schvalne uvediem A uvidim či to pošlem do Nemecka alebo to dám vyrobiť firme Čo nám robia rôzne veci.
Keyence má týmto značne sklamal (aj keď mi je to na dve veci).
Mne by nevadila vysoká cena. Mne vadí že mi to neposlu, ten ich system.
V roku 2001 som bol ako VS študent v USA na leto a doniesol som si vtom case cool Toshiba fotak PDR-M5. O rok neskor na jednej oslave som sa tak stal, že som ráno našiel ten fotak v vytrhnutym voličom (ten otočný gombik).
Vtedy za 40$ (+poštovné asi 20$) nebol problém to objednať z USA z Toshiba service center. Teraz s tým Keyence problém asi ma....No čo uz...
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Ako to vyrobit?

Príspevok od používateľa amater63 » 16 Jan 2018, 17:23

Taky velmi dobrá zkušenost. jova je kapacita !
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok