Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Digitr├│nov├ę hodiny

Digitr├│nov├ę hodiny

Sem mo┼żete nap├şsa┼ą ak potrebujete nie─Źo vyrobi┼ą napr. plo┼ín├Ż spoj alebo nejak├ę zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Digitr├│nov├ę hodiny

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 15:30

Dobr├Ż de┼ł prajem.

Obraciam sa na v├ís prosbou ─Źi by sa na┼íiel niekto kto by mi vyrobil plo┼ín├Ż spoj na digitronov├ę hodiny s obvodmi CMOS ak├ę pred├íva Tipa elektro st├Żm rozdielom ┼że hodinov├ę a min├║tov├ę ─Ź├şsla by boli ve─żk├ę digitr├│ny (ZM1042) a sekundov├ę s mal├Żmi (ZM1082T).
Preto sa pok├║┼íam takto lebo ja to navrhn├║┼ą a vyrobi┼ą neviem, nako─żko nie som v tom zru─Źn├Ż v├┤bec. keby sa na to niekto dal, a by bol ochotn├Ż by som to nechcel zadarmo. ─Ćakujem, Jo┼żo

Digitróny mám.
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci
Pr├şspevky: 30
Vek: 39.45
Zalo┼żen├Ż: 04.10.2017

Re: Digitr├│nov├ę hodiny

Odosla┼ąod Ivan_Ryger » 28 Okt 2018, 17:43

Ja som nedávno kamarátovi staval tieto:
http://elbastl.sweb.cz/hodiny.htm

nebude jednoduch┼íie v Tvojom pr├şpade digitr├│ny "nadr├ítova┼ą" mimo dosky?
Ten návrh plošáku nie je na hodinu.
Ivan_Ryger
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 507
Zalo┼żen├Ż: 01.04.2008

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:09

ja som mal na mysli tak├ęto nie─Źo : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... iew=unread.
Som si vedom├Ż ┼że to nie je na hodinu . p├í─Źilo by sa mi tak├Żmto sp├┤sobom, lebo u┼ż tak├ę m├ím spraven├ę s mal├Żmi digitronmy a s├║ velice dobr├ę. Lenn┼że t├║ dosku som vedel k├║pi┼ą, ale t├║to nie.
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 19:13

Jojo80 nap├şsal:Dobr├Ż de┼ł prajem.

Obraciam sa na v├ís prosbou ─Źi by sa na┼íiel niekto kto by mi vyrobil plo┼ín├Ż spoj na digitronov├ę hodiny s obvodmi CMOS ak├ę pred├íva Tipa elektro st├Żm rozdielom ┼że hodinov├ę a min├║tov├ę ─Ź├şsla by boli ve─żk├ę digitr├│ny (ZM1042) a sekundov├ę s mal├Żmi (ZM1082T).
Preto sa pok├║┼íam takto lebo ja to navrhn├║┼ą a vyrobi┼ą neviem, nako─żko nie som v tom zru─Źn├Ż v├┤bec. keby sa na to niekto dal, a by bol ochotn├Ż by som to nechcel zadarmo. ─Ćakujem, Jo┼żo

Digitróny mám.

Odporucam objednat v plosaky v Cine. napriklad tu www.jlcpcb.com Daval som im vyrobit uz vela kusov a som spokojny.
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 117
Zalo┼żen├Ż: 09.12.2013

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:17

ako som p├şsal niesom v├┤bec zru─Źn├Ż v tomto, preto h─żad├ím nijak├Żm sp├┤sobom pomoc kto by mi vtom vedel nejak pom├┤c┼ą. ja to nedok├í┼żem, ani nakresli┼ą ani objedna┼ą. neviem ani anglicky....

-- Spojen├Ż pr├şspevok 28 Okt 2018, 19:18 --

Ivan_Ryger nap├şsal:Ja som ned├ívno kamar├ítovi staval tieto:
http://elbastl.sweb.cz/hodiny.htm

nebude jednoduch┼íie v Tvojom pr├şpade digitr├│ny "nadr├ítova┼ą" mimo dosky?
Ten návrh plošáku nie je na hodinu.

ja som mal na mysli tak├ęto nie─Źo : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... iew=unread.
Som si vedom├Ż ┼że to nie je na hodinu . p├í─Źilo by sa mi tak├Żmto sp├┤sobom, lebo u┼ż tak├ę m├ím spraven├ę s mal├Żmi digitronmy a s├║ velice dobr├ę. Lenn┼że t├║ dosku som vedel k├║pi┼ą, ale t├║to nie.
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 19:23

Skoda ze uz nemam pristup ku CNC na vyrobu plosakov. By som ti vyrobil. Inac, nechces nejake lepsie hodiny? Na processore? Mam plne podklady ku jednym. Som si ich aj vyrobil. Funguju skvelo.
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:32

─Äakujem ti pekne si zlat├Ż. nechcem procesorov├ę, ja by som chcel st├Żmi CMOS. Funguj├║ ve─żmi dobre. Jeden mi s─ż├║bil ale sa neoz├şv├í :-( tak hovor├şm sk├║sim to znova. uvid├şme ─Źi sa to podar├ş

-- Spojen├Ż pr├şspevok 28 Okt 2018, 19:33 --

maxmiz nap├şsal:Skoda ze uz nemam pristup ku CNC na vyrobu plosakov. By som ti vyrobil. Inac, nechces nejake lepsie hodiny? Na processore? Mam plne podklady ku jednym. Som si ich aj vyrobil. Funguju skvelo.

─Äakujem ti pekne si zlat├Ż. nechcem procesorov├ę, ja by som chcel st├Żmi CMOS. Funguj├║ ve─żmi dobre. Jeden mi s─ż├║bil ale sa neoz├şv├í :-( tak hovor├şm sk├║sim to znova. uvid├şme ─Źi sa to podar├ş
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 19:33

A preco nie processorove? Je problem s nahranim programmu?
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:45

preto, lebo tak├ęto u┼ż m├ím postaven├ę a s├║ velice spo─żahliv├ę, a jak som spom├şnal malo sa rozumiem do tejto elektroniky, len to posklada┼ą viem a ke─Ä sa cmos nie─Źo pokaz├ş vymen├şm veci a ide ─Ćalej, ale v procesorovom sa nie─Źo stane som hotov├Ż , nik mi spomo┼żenie lebo nem├ím nikoho tak├ęho a s├ím vie┼í ak├Ż je svet..... preto by som chcel cmos, a aj sa mi to p├í─Źi. Ja to len pre seba chcem, a nie obchodova┼ą st├Żm! Digitr├│ni m├ím len preto lebo jeden p├ín vyplatil moju robotu s digitr├│nmy....
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 19:46

Toto su moje. Ak budes chciet niekedy - kludne napis - poslem podklady.
IMG_20181028_183815.jpg

IMG_20181028_183831.jpg

IMG_20181028_183849.jpg
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:49

─Äakujem ti ve─żmi pekne!!!!!!!!!
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 19:54

Jojo80 nap├şsal:preto, lebo tak├ęto u┼ż m├ím postaven├ę a s├║ velice spo─żahliv├ę, a jak som spom├şnal malo sa rozumiem do tejto elektroniky, len to posklada┼ą viem a ke─Ä sa cmos nie─Źo pokaz├ş vymen├şm veci a ide ─Ćalej, ale v procesorovom sa nie─Źo stane som hotov├Ż , nik mi spomo┼żenie lebo nem├ím nikoho tak├ęho a s├ím vie┼í ak├Ż je svet..... preto by som chcel cmos, a aj sa mi to p├í─Źi. Ja to len pre seba chcem, a nie obchodova┼ą st├Żm! Digitr├│ni m├ím len preto lebo jeden p├ín vyplatil moju robotu s digitr├│nmy....

Hej, chapem.
Aj ked si myslim ze s processorom to je jednoduchsie, lebo sa vymeni cely kus a sa naprogramuje. Mi este pripada do uvahy hodiny na Arduino, lebo tam pre processor netreba ziadny specialny programator. Ale ked CMOS tak CMOS.
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 19:59

tot├ílne ┼ąa ch├ípem! je to modern├ę a logick├ę. ale ke─Ć ja som antitalent do toho. Dok├í┼żem nie─Źo jednoduch├ę spravi┼ą. ale ber to tak ┼że ke─Ä nie─Źo in├ę potla─Ź├şm na po─Ź├şta─Źi ─Źo som nemal, tak mus├şm vola┼ą oprav├ír. Som z dediny :-) neide nie─Źo tak vymen├şm veci komplet a zas ide . No proste je to tak.
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 21:41

V takom pripade mi fakt pripada najlahsie kupit povodnu dosku, spravit z nejakeho plastu dosku s paticami pre digitrony a jednoducho to pripojit s elektronikou drotikmi. A dat to do nejakej peknej drevenej krabicky.
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 21:47

keby som vedel tak by som k├║pil! ale tak├í doska na predaj neni!!!!! 4 ve─żk├ę a 2 mal├ę digitr├│ny. a ani som nevidel zo 6 timi mal├Żmi
a s cmos obvodmi. keby bola stavebnica tak kúpim. Preto skúšam niekoho kto by mi to tak vyrobil a predal!
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod Arz├ęn » 28 Okt 2018, 21:53

Nap├ş┼í ─Źlenovi tohto f├│ra zipaj aby ti poslal podklady na tie hodiny.
Arz├ęn
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 347
Vek: 32.11
Zalo┼żen├Ż: 04.03.2009

Odosla┼ąod maxmiz » 28 Okt 2018, 22:03

Jaj, som nepochopil. Ale ako pozeram ti dali kontakt na cloveka co ma podklady. BTW, skusal si uz vyrabat plosaky fotocestou? Ak nie, nechces sa naucit? Je to lahke.
maxmiz
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 22:15

Arz├ęn nap├şsal:Nap├ş┼í ─Źlenovi tohto f├│ra zipaj aby ti poslal podklady na tie hodiny.

p.Zipaj u┼ż neodpoved├í. som sa p├ştal ─Źi to je aktu├ílne ale neodpoved├í, tak asi z jeho strany je to neaktu├ílne. Ja som tie jeho hodiny chcel! m├í to dobre vymyslen├ę ale ┼żial....

-- Spojen├Ż pr├şspevok 28 Okt 2018, 22:18 --

maxmiz nap├şsal:Jaj, som nepochopil. Ale ako pozeram ti dali kontakt na cloveka co ma podklady. BTW, skusal si uz vyrabat plosaky fotocestou? Ak nie, nechces sa naucit? Je to lahke.

p.Zipaj u┼ż neodpoved├í. som sa p├ştal ─Źi to je aktu├ílne ale neodpoved├í, tak asi z jeho strany je to neaktu├ílne. Ja som tie jeho hodiny chcel! m├í to dobre vymyslen├ę ale ┼żial.... ja som posledn├Ż moj plo┼í├ík som e┼íte kreslil s lievikov├Żm perom. :-) videl som to jak sa to rob├ş, ale u┼ż sa to neviem nau─Źi┼ą. tie programy ─Ź├şm sa to kresl├ş a robia sa predlohy. nevyr├íbam u┼ż ni─Ź, a aj in├ę roboty....
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Odosla┼ąod E001 » 28 Okt 2018, 23:13

Jojo mus├ş┼í ma┼ą trocha trpezlivosti. Toto f├│rum nie je fejsb├║├║├║k, tun├í ─żudia nevisia 24 hod. denne na tejto str├ínke. A @zipaj patr├ş k t├Żm ochotn├Żm - ─Źo sa t├Żka rady, alebo pomoci. Vydr┼ża┼ą :wink:
SONY je SONY, ale bol som nevern├Ż - zos├şk a CD som vymenil za AKAI...
E001
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pokro─Źil├Ż ─Źlen
Pr├şspevky: 972
Vek: 62.29
Zalo┼żen├Ż: 18.11.2012

Odosla┼ąod Jojo80 » 28 Okt 2018, 23:16

jasne nieje probl├ęm, nes├║ri mi to, sk├║┼íam. Som to sk├║┼íal u┼ż na jar. ale ─Ćakujem pekne !
Jojo80
Obr├ízok pou┼ż├şvate─ża
Okoloid├║ci
Okoloid├║ci

Nasp├Ą┼ą na Potrebujem nie─Źo vyrobi┼ą

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist