Digitrónové hodiny

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 14:30

Dobrý deň prajem.

Obraciam sa na vás prosbou či by sa našiel niekto kto by mi vyrobil plošný spoj na digitronové hodiny s obvodmi CMOS aké predáva Tipa elektro stým rozdielom že hodinové a minútové čísla by boli veľké digitróny (ZM1042) a sekundové s malými (ZM1082T).
Preto sa pokúšam takto lebo ja to navrhnúť a vyrobiť neviem, nakoľko nie som v tom zručný vôbec. keby sa na to niekto dal, a by bol ochotný by som to nechcel zadarmo. ďakujem, Jožo

Digitróny mám.
0

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 28 Okt 2018, 16:43

Ja som nedávno kamarátovi staval tieto:
http://elbastl.sweb.cz/hodiny.htm

nebude jednoduchšie v Tvojom prípade digitróny "nadrátovať" mimo dosky?
Ten návrh plošáku nie je na hodinu.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:09

ja som mal na mysli takéto niečo : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... iew=unread.
Som si vedomý že to nie je na hodinu . páčilo by sa mi takýmto spôsobom, lebo už také mám spravené s malými digitronmy a sú velice dobré. Lennže tú dosku som vedel kúpiť, ale túto nie.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 18:13

Jojo80 napísal:Dobrý deň prajem.

Obraciam sa na vás prosbou či by sa našiel niekto kto by mi vyrobil plošný spoj na digitronové hodiny s obvodmi CMOS aké predáva Tipa elektro stým rozdielom že hodinové a minútové čísla by boli veľké digitróny (ZM1042) a sekundové s malými (ZM1082T).
Preto sa pokúšam takto lebo ja to navrhnúť a vyrobiť neviem, nakoľko nie som v tom zručný vôbec. keby sa na to niekto dal, a by bol ochotný by som to nechcel zadarmo. ďakujem, Jožo

Digitróny mám.
Odporucam objednat v plosaky v Cine. napriklad tu www.jlcpcb.com Daval som im vyrobit uz vela kusov a som spokojny.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:17

ako som písal niesom vôbec zručný v tomto, preto hľadám nijakým spôsobom pomoc kto by mi vtom vedel nejak pomôcť. ja to nedokážem, ani nakresliť ani objednať. neviem ani anglicky....

-- Spojený príspevok 28 Okt 2018, 19:18 --
Ivan_Ryger napísal:Ja som nedávno kamarátovi staval tieto:
http://elbastl.sweb.cz/hodiny.htm

nebude jednoduchšie v Tvojom prípade digitróny "nadrátovať" mimo dosky?
Ten návrh plošáku nie je na hodinu.
ja som mal na mysli takéto niečo : https://svetelektro.com/modules.php?nam ... iew=unread.
Som si vedomý že to nie je na hodinu . páčilo by sa mi takýmto spôsobom, lebo už také mám spravené s malými digitronmy a sú velice dobré. Lennže tú dosku som vedel kúpiť, ale túto nie.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 18:23

Skoda ze uz nemam pristup ku CNC na vyrobu plosakov. By som ti vyrobil. Inac, nechces nejake lepsie hodiny? Na processore? Mam plne podklady ku jednym. Som si ich aj vyrobil. Funguju skvelo.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:32

Ďakujem ti pekne si zlatý. nechcem procesorové, ja by som chcel stými CMOS. Fungujú veľmi dobre. Jeden mi sľúbil ale sa neozívá :-( tak hovorím skúsim to znova. uvidíme či sa to podarí

-- Spojený príspevok 28 Okt 2018, 19:33 --
maxmiz napísal:Skoda ze uz nemam pristup ku CNC na vyrobu plosakov. By som ti vyrobil. Inac, nechces nejake lepsie hodiny? Na processore? Mam plne podklady ku jednym. Som si ich aj vyrobil. Funguju skvelo.
Ďakujem ti pekne si zlatý. nechcem procesorové, ja by som chcel stými CMOS. Fungujú veľmi dobre. Jeden mi sľúbil ale sa neozívá :-( tak hovorím skúsim to znova. uvidíme či sa to podarí
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 18:33

A preco nie processorove? Je problem s nahranim programmu?
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:45

preto, lebo takéto už mám postavené a sú velice spoľahlivé, a jak som spomínal malo sa rozumiem do tejto elektroniky, len to poskladať viem a keĎ sa cmos niečo pokazí vymením veci a ide ďalej, ale v procesorovom sa niečo stane som hotový , nik mi spomoženie lebo nemám nikoho takého a sám vieš aký je svet..... preto by som chcel cmos, a aj sa mi to páči. Ja to len pre seba chcem, a nie obchodovať stým! Digitróni mám len preto lebo jeden pán vyplatil moju robotu s digitrónmy....
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 18:46

Toto su moje. Ak budes chciet niekedy - kludne napis - poslem podklady.
IMG_20181028_183815.jpg
IMG_20181028_183831.jpg
IMG_20181028_183849.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:49

Ďakujem ti veľmi pekne!!!!!!!!!
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 18:54

Jojo80 napísal:preto, lebo takéto už mám postavené a sú velice spoľahlivé, a jak som spomínal malo sa rozumiem do tejto elektroniky, len to poskladať viem a keĎ sa cmos niečo pokazí vymením veci a ide ďalej, ale v procesorovom sa niečo stane som hotový , nik mi spomoženie lebo nemám nikoho takého a sám vieš aký je svet..... preto by som chcel cmos, a aj sa mi to páči. Ja to len pre seba chcem, a nie obchodovať stým! Digitróni mám len preto lebo jeden pán vyplatil moju robotu s digitrónmy....
Hej, chapem.
Aj ked si myslim ze s processorom to je jednoduchsie, lebo sa vymeni cely kus a sa naprogramuje. Mi este pripada do uvahy hodiny na Arduino, lebo tam pre processor netreba ziadny specialny programator. Ale ked CMOS tak CMOS.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 18:59

totálne ťa chápem! je to moderné a logické. ale keď ja som antitalent do toho. Dokážem niečo jednoduché spraviť. ale ber to tak že keĎ niečo iné potlačím na počítači čo som nemal, tak musím volať opravár. Som z dediny :-) neide niečo tak vymením veci komplet a zas ide . No proste je to tak.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 20:41

V takom pripade mi fakt pripada najlahsie kupit povodnu dosku, spravit z nejakeho plastu dosku s paticami pre digitrony a jednoducho to pripojit s elektronikou drotikmi. A dat to do nejakej peknej drevenej krabicky.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 20:47

keby som vedel tak by som kúpil! ale taká doska na predaj neni!!!!! 4 veľké a 2 malé digitróny. a ani som nevidel zo 6 timi malými
a s cmos obvodmi. keby bola stavebnica tak kúpim. Preto skúšam niekoho kto by mi to tak vyrobil a predal!
0

Používateľov profilový obrázok
Arzén
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 04 Mar 2009, 00:00
Vek: 36

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Arzén » 28 Okt 2018, 20:53

Napíš členovi tohto fóra zipaj aby ti poslal podklady na tie hodiny.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Okt 2018, 21:03

Jaj, som nepochopil. Ale ako pozeram ti dali kontakt na cloveka co ma podklady. BTW, skusal si uz vyrabat plosaky fotocestou? Ak nie, nechces sa naucit? Je to lahke.
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 21:15

Arzén napísal:Napíš členovi tohto fóra zipaj aby ti poslal podklady na tie hodiny.
p.Zipaj už neodpovedá. som sa pítal či to je aktuálne ale neodpovedá, tak asi z jeho strany je to neaktuálne. Ja som tie jeho hodiny chcel! má to dobre vymyslené ale žial....

-- Spojený príspevok 28 Okt 2018, 22:18 --
maxmiz napísal:Jaj, som nepochopil. Ale ako pozeram ti dali kontakt na cloveka co ma podklady. BTW, skusal si uz vyrabat plosaky fotocestou? Ak nie, nechces sa naucit? Je to lahke.
p.Zipaj už neodpovedá. som sa pítal či to je aktuálne ale neodpovedá, tak asi z jeho strany je to neaktuálne. Ja som tie jeho hodiny chcel! má to dobre vymyslené ale žial.... ja som posledný moj plošák som ešte kreslil s lievikovým perom. :-) videl som to jak sa to robí, ale už sa to neviem naučiť. tie programy čím sa to kreslí a robia sa predlohy. nevyrábam už nič, a aj iné roboty....
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa E001 » 28 Okt 2018, 22:13

Jojo musíš mať trocha trpezlivosti. Toto fórum nie je fejsbúúúk, tuná ľudia nevisia 24 hod. denne na tejto stránke. A @zipaj patrí k tým ochotným - čo sa týka rady, alebo pomoci. Vydržať :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Jojo80
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04 Okt 2017, 20:52
Bydlisko: Hubice
Vek: 44

Re: Digitrónové hodiny

Príspevok od používateľa Jojo80 » 28 Okt 2018, 22:16

jasne nieje problém, nesúri mi to, skúšam. Som to skúšal už na jar. ale ďakujem pekne !
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok