Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

patrik35
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Jan 2019, 20:29
Bydlisko: Zlate Moravce

Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa patrik35 » 29 Jan 2019, 14:10

Ahojte, chcel by som dat navrhnut HW, ktory bude komunikovat s androidom. Potrebujem aj navrhnut android aplikaciu, ktora sa bude sparovat s HW (ale to nemusite riesit, ak to nie z vasho fachu). Jednalo by sa jednoducho o univerzalne meranie casu cez viacero fotobuniek/bran prepojenych bezdrotovo na aplikaciu.

V kratkosti HW a android by mal obsahovať nasledujuce sucasti:

- bezdrotova fotobunka doplnena o mikroprocesor a ovladaci softver, ktory bude signal z fotobunky sprostredkovavat bezdrotovo android aplikacii, napr. cez wifi, umoznovat sparovanie fotobunky s android aplikaciou
- android aplikaciu ktora bude umoznovat pripojit neobmedzeny pocet fotobuniek rozmiestnenych vo volnom priestore v okruhu ca 100-200 m
- v aplikacii by sa dali jednotlive sparovane brany logicky usporiadat podla poradia v ktorom budu merat

Je to popisane len v kratkosti. V prvom radi by som chcel vediet, ci take nieco viete navrhnut? A zaujimala by ma aj priblizna cena takeho navrhu?

Aplikaciu nemusite riesit, kedze to nie z vasho fachu, to si dam niekde inde naprogramovat, ale spomenul som ju tu kvoli lepsej predstave. Ide mi hlavne o navrh a vyrobu takeho HW!!
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 29 Jan 2019, 15:30

Otázka sú financie a tvoja znalosť z "mikropc"/ arduino,Raspberry Pi,Parallella a kopec iných ....

https://www.androidcentral.com/best-sma ... ty-systems


https://www.safety.com/diy-home-security-guide/#gref
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

patrik35
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Jan 2019, 20:29
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa patrik35 » 29 Jan 2019, 16:30

Znalost aziadna, to by som nechal na programatorov, ktory by mi naprogramovali appku.

Financie je tiez dobra otazka, ale to by som skor polozil ja otazku, kolko taky projekt by mohol stat? Nemyslim cenu firiem, nato proste nemam. Skor ma zaujimaju ceny od vas z tejto komunity!
0

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 29 Jan 2019, 17:19

Aké oneskorenie by bolo pre teba ešte prípustné? Ked fotobunka zaznamená pohyb ako rýchlo by sa to malo zobraziť na telefóne?
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 29 Jan 2019, 19:26

Pochybujem že sa ti podari dostať pod niektoré ceny výrobkov ktoré sú teraz na trhu kde napríklad už pri 4 kamerovom systéme majú cenu okolo 100 E a máš tam ešte aj upozorňovanie na e mail , mobil a pod, zo vzdialeným prístupom na tie kamery .

Síce možno sa tu na fóre nájde niekto kto by to mohol spraviť z AVR /ARM možno aj PIC procesorom , len je tu pár otázok :

1.cena ktorú do toho chceš investovať za HW (teda koľko senzorov , aký druh mikrokontroleru , napájanie , prepojenie na internet / sieť)
2.cena za SW/FW - naprogramovanie

3.kto bude zodpovedný za škody keď náhodou systém prestane fungovať / prípadne keď bude hlásiť chyby .
4.kto bude zodpovedný za škody keď náhodou systém spôsoby požiar ....

Ešte sú možno veci ktoré ma teraz nenapadli ale určite sa ešte nejaké veci nájdu na čo by si mal poznať odpoveď ....

Ak sa bojíš toho naprogramovať app ku pre android - je tam viac možností , stačí použiť google
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa deepspace » 29 Jan 2019, 20:28

V zadaní je fotobunka, tedy predpokladajme ze sa bude jednat o optickú závoru, alebo reflexné čidlo, PIR senzor , rádiový senzor, nevieme. Treba upresnit zadanie, aké predmety sa snímajú, akou rýchlostou sa pohybujú, či sa má snímať presná poloha prechodu predmetu, alebo perimeter.. etc
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa technikus110 » 30 Jan 2019, 07:59

WiFi prenos 200 metrov na MT s Androidom? Prehodnoť svoje požiadavky.

Fotobunka s prenosom impulzu na 100-500 metrov v licencovanom pásme na prijímač a ten prepojený na "HW" komunikujúci s Androidom v LAN, WiFi, či GSM.

Bežná zostava čo sa predáva....
0

patrik35
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04 Jan 2019, 20:29
Bydlisko: Zlate Moravce

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa patrik35 » 30 Jan 2019, 13:22

Spravne fotobunku som mal namysli ako opticku zavoru. Nieco ako stopky pre hasicov: http://www.sakul.cz/stopky-pro-hasice-smd/n/

ale s tym ze ja chcem ovladat a zaznamenavat casy androidom, s bezdrotovymi fotobranami. Chcem to vyuzivat komercne, preto to musi byt unikat a nie duplikat.
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 30 Jan 2019, 14:49

Chcem to vyuzivat komercne, preto to musi byt unikat a nie duplikat.
Této větě nerozumím, ale i tak stojí za to.

Jinak řešení: dej to do krabičky a natři na růžovo. Bude to potom unikát a ne duplikát... :rolleyes:
0

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa Cofi » 30 Jan 2019, 15:13

vyvoj spolahliveho prototypu takehoto zariadenia pre seriovu vyrobu stoji niekolko 1000e..a v tzv. domacich podmienkach to tiez nebude lacne kedze komercene pouzitie vyzaduje vysoku spolahlivost a uzivatelsku privetivost

len ked zoberes navrh a vyber komponentov, stavbu HW pripraveneho na SW a testovanie..tak to je prinajmensom cca 40 hodin a to si niekde na 500e bez materialu + SW s GUI je niekde medzi 500-1000 + nejake testy, ladenie, vychytavanie neduhov a este ostava esteticka stranka (boxy, dokumentacia, pripravky, drziaky)

takze to vidim tak..ze ak mas znalosti a vies s s castou alebo celym projetom poradit sam = urobis to podla tvojich predstav a mozno usetris pripadne sa tu z niekym dohodnes
ale velmi lacnejsie ako hotove riesenie to pravdepodobne nebude

ak nie tak sa popozeraj po komercnom rieseni co bude sice investicia ale moze ti hned po kupe zacat zarabat
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa technikus110 » 30 Jan 2019, 16:50

Android je iba "grafická nastavba" zobrazenia tvojho projektu.

Ale aj na komerčné použitie si môžeš finálny výrobok zostaviť z dostupných overených modulov. Fotobunky na WiFi tiež nie sú. Vždy je to niečo s niečí a to sa ti nabaľuje. A Wifi na takúto komunikáciu nie je nič moc spoľahlivého. (nemusíš uvažovať na smerovom prenose)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Návrh a výroba HW ktory bude komunikovat s Androidom

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Jan 2019, 17:54

to si mal hned povedat, ze to chces komercne. tam uz ide o vyladenost, testy na rusenie, rohs a neviem co este vsetko.
Vyvoj prototypu je radovo par tisic eur. android, resp. nejake web rozhranie, to uz je len doplnok.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok