Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eSsay
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Mar 2019, 22:25
Bydlisko: Košice
Vek: 34

Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa eSsay » 10 Mar 2019, 00:20

Ahojte,

vedel by mi niekto odstrániť/odstrihnúť "volume clip" z káblu Vmoda BoomPro Mic ?? A potom naspäť spojiť/spájkovať kábel a zamaskovať to napr. textilným rukávom cez teplovzdušnú pištoľ ??

https://www.v-moda.com/us/en/products/b ... microphone

Obrázok

Viem, že v týchto kábloch sú tie medené vodiče pokryté takou izolačnou farbou a s tým sa mi fakt nechce oné :D
Poprípade nejaký návod, ako odstrániť tú farbu z vodičov (okrem zoškrabovania nožíkom) ??

Vopred diki za odpoveď.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa Drakoush » 10 Mar 2019, 01:16

Pirula? (paralen)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 10 Mar 2019, 02:07

0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Ivan_Ryger
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 574
Dátum registrácie: 01 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa Ivan_Ryger » 10 Mar 2019, 04:53

ten lak sa dá kľudne odstrániť aj pajkovačkou.
Treba si zobrať drevenú doštičku, na ňu položiť tú lakovanú lícňu, nabrať kvapku cínu na hrot, pridať kvapku roztavenej kolofónie na lícňu a miernym tlakom potierať lícňu dokiaľ lak nezíde a nebude doleskla pocínovaná.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5622
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa mr.dred » 10 Mar 2019, 06:50

Neni škoda ten kábel pokaziť ? Ten spoj nikdy "pekne" neurobíš (neurobia). Pokiaľ používaš slúchadlá bez mikrofonu je lepšie kúpiť druhý kábel.
jack.jpg
jack.jpg (13.02 KiB) 2014 zobrazení
Mikrofón môžeš kľudne nahradiť nejakým iným, trebárs na stojane (husom krku). Tomu čo tam píšu (CRYSTAL CLEAR MIC enhances voice clarity & background noise reduction essential for gamers, Skype/VoIP/conference calls, commuters & podcast recordings) by som moc neveril. Tie elektretové mikrofónové kapsule používané v takýchto produktoch sa vlastnosťami moc nelíšia, ide len o pekne napísané a marketingový ťah. Na prepojenie sa určite redukcia nájde.
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa misocko » 10 Mar 2019, 10:07

Ked to z toho plosaku odpajkujes , tak ti ostanu pocinovane konce ktore len spojis.
Okrem toho ten lak sa da uplne vpohode trafopajkou pajkovat, netreba ho skrabkat dole.
0

Používateľov profilový obrázok
eSsay
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09 Mar 2019, 22:25
Bydlisko: Košice
Vek: 34

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa eSsay » 10 Mar 2019, 14:18

Drakoush napísal:Pirula? (paralen)
Tomuto nerozumiem, paralenom odstrániť farbu či čo ?? :D
Ivan_Ryger napísal:ten lak sa dá kľudne odstrániť aj pajkovačkou.
Treba si zobrať drevenú doštičku, na ňu položiť tú lakovanú lícňu, nabrať kvapku cínu na hrot, pridať kvapku roztavenej kolofónie na lícňu a miernym tlakom potierať lícňu dokiaľ lak nezíde a nebude doleskla pocínovaná.
Vyskúšam, díks. Fakt neexistuje nejaká ja neviem, kyselina, do ktorej to namočím a farba odpadne ? :D
Mňa už napadlo aj namočiť to do technického benzínu (odmasťovač) alebo riedidla, že farba opadne. Ale sa bojím, aby som nepoškodil meď.
mr.dred napísal:Neni škoda ten kábel pokaziť ? Ten spoj nikdy "pekne" neurobíš (neurobia). Pokiaľ používaš slúchadlá bez mikrofonu je lepšie kúpiť druhý kábel.
Mikrofón môžeš kľudne nahradiť nejakým iným, trebárs na stojane (husom krku). Tomu čo tam píšu (CRYSTAL CLEAR MIC enhances voice clarity & background noise reduction essential for gamers, Skype/VoIP/conference calls, commuters & podcast recordings) by som moc neveril. Tie elektretové mikrofónové kapsule používané v takýchto produktoch sa vlastnosťami moc nelíšia, ide len o pekne napísané a marketingový ťah. Na prepojenie sa určite redukcia nájde.
Slúchadlá používam samozrejme s mikrofónom, po menšej úprave: https://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtop ... 4&t=117031
Áno, premýšľal som aj nad stolovým mikrofónom, ale viac mi vyhovuje takýto priamo na slúchadlách. Clipový mikrofón nie je moc slávne riešenie ;) Nechcel som kupovať ani tzv. "Gaming headset" a podobné dristy, pretože je to marketing, cez ruky mi prešlo už asi 50 takýchto headsetov a kvalita zvuku je tam naozaj otrasná. Takže radšej som kúpil klasické hudobné slúchadlá a k tomu samostatný mikrofón + Windscreen a je to paráda :)
Len ten Volume clip na kábli mi zavadzia, vôbec ho nepoužívam, je zbytočne veľký, stále s ním zavadím o dosku stola, ... na nervy :D
btw, tiež som neveril tým žvástom o crystal clear zvuku, až keď som to nekúpil a sám nevyskúšal ;) všetci mi voice zatiaľ chvália. Kvalitou je to niečo podobné ako ModMic od Antlion Audio: https://antlionaudio.com/ ale má to čistejší prednes.
misocko napísal:Ked to z toho plosaku odpajkujes , tak ti ostanu pocinovane konce ktore len spojis.
Okrem toho ten lak sa da uplne vpohode trafopajkou pajkovat, netreba ho skrabkat dole.
Myslíš klasickú pištoľovú pájku ?? Hm, mám len pero :(
Ale veď ten farebný lak je nevodivý, ...či ako si to myslel ?
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa breta1 » 10 Mar 2019, 15:29

Na těchto tenkých lankových vodičích bývají zpravidla tzv. samopájitelné laky (smalty).
Pistolová páječka si s tím poradí, chce to trošku více prohřát (nejlépe v kalafuně nebo jiném tavidle a lak sleze a vodiče se pocínují.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Potreboval by som odstrániť "clip" z káblu

Príspevok od používateľa jenda23 » 10 Mar 2019, 15:36

Většinou ano, ale naposled zabral až salmiak, třeba ozkoušet. A ano eSsay i práškama to jde, nevím jestli zrovna paralen, ale acylpirin fuguje spolehlivě, stejně jako PVC či novodur. Ale salmiak je salmiak.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok