2 nerezove sroby M6

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

2 nerezove sroby M6

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Sep 2019, 23:20

Zdravim,

Kto z vas ma (bud doma alebo) moznost kupit v lokalnom zeleziarstve dva kusy nerezovych skrutiek so sesthrannou hlavickou M6x80mm (nudzovo moze byt aj valcova hlavicka), a upravit to tak, ze sa doreze zavit na 12mm od hlavicky (po nasrobovani matky, matka je vzdialena na 12mm +-0,5mm od hlavicky) a poslat mi postou to do IRL?

Jeto specialna skrutka pre prichytenie toaletnej keramickej nadrze k toaletnej mise preto tam musi byt tych 12mm hladkej casti kvoli tesneniu a aj zavit musi byt na tych 12 mm, lebo sa to tam dotahuje matkou (vid. obr).
uchytenie.png
uchytenie.png (5.46 KiB) 1299 zobrazení
Povodne od vyrobcu som tam mal pozinkovane s valcovou hlavickou pre plochy srobovak, ale hlavicky uz znacne zkorodovali a zachvilu sa sami uvolnia. Prikladam obrazok srobu pre predstavu co potrebujem:
srob.png
Tunajsi predajcovia nepredavaju sroby na kusy len cele balenie, a nemam ani M6 ocko (kvoli tomuto nebudem kupovat 1 ocko alebo celu sadu), tak skusam najprv takto, ci mi niekto z vas pomoze.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje


romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 2 nerezove sroby M6

Príspevok od používateľa romiadam » 20 Sep 2019, 08:06

Mihal.dp, parada. Diki moc. Ani som netusil ze sa to takto predava.
Idem im napisat ci mi to poslu do IRL.
Ten SK oskaz tam nepisu ze nerez ale v tom CZ tam uz pisu.

Edit: diki este raz. Teraz pozeram ze to sa bezne vsade predava. Ja som to nikde nikdy nevidel, tak som si myslel ze sa to nepredava. Asi to kazdemu zkoroduje a potom im tecu nadrzky. Uz som to nasiel na interneye aj lokalne takze nic. Dakujem za "nastartovanie"
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď